Licensed to SUNY - Geneseo        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/17/2018 04:01 PM
                       Nazareth vs Geneseo - 11/17/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    1:50.18   11  
     1) Palmer, Megan L 18              2) r:0.14 Staso, Noelle 18        
     3) r:0.15 Pace, Celeste 18         4) r:0.05 Knight, Maddie 18       
     r:+0.57  28.22       59.47 (31.25)     1:25.52 (26.05)     1:50.18 (24.66)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    1:52.71    4  
     1) Siegel, Lauren S 18             2) r:0.09 Turcotte, Paige 18      
     3) r:0.26 Hilt, Olivia 18          4) r:-0.13 Lennon, Kelly 18       
     r:+0.63  28.85     1:01.57 (32.72)     1:28.53 (26.96)     1:52.71 (24.18)
  3 Nazareth College-NI  'A'                          1:52.69    1:53.17    2  
     1) Santos, Kaela S 19              2) r:+0.0 Heffler, Brittany 21    
     3) r:+0.0 Eggert, Anna 18          4) r:+0.0 Robey, Taylor 19        
     r:+0.63  29.91     1:01.58 (31.67)     1:29.37 (27.79)     1:53.17 (23.80)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x1:55.67  
     1) Ng, Sydney 17                   2) r:0.38 Thompson, Sophia 18     
     3) r:0.06 Falletta, Arianna 18     4) r:0.39 Shemet, Nancy 18        
     r:+0.64  28.71     1:01.49 (32.78)     1:30.10 (28.61)     1:55.67 (25.57)
  5 Nazareth College-NI  'B'                               NT    1:59.83  
     1) Batz, Kat 19                    2) r:0.15 Schoemick, Molly 18     
     3) r:0.33 Spina, Erin 18           4) r:0.24 Coombs, Rachel 18       
     r:+0.63  30.67     1:04.14 (33.47)     1:33.10 (28.96)     1:59.83 (26.73)
  6 Nazareth College-NI  'C'                               NT   x2:03.29  
     1) Hoch, Jackie 21                 2) r:+0.0 Elman, Abby 19          
     3) r:+0.0 Foster, Amanda 19        4) r:+0.0 Policht, Annamarie 21   
     r:+0.67  31.12     1:05.72 (34.60)     1:36.69 (30.97)     2:03.29 (26.60)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    1:35.69   11  
     1) Phelps, Mitchell L 18           2) r:0.14 Sampson, Kaz 18         
     3) r:0.34 Wilson, John 18          4) r:0.10 Eng, Will 17            
     r:+0.52  24.88       51.28 (26.40)     1:14.67 (23.39)     1:35.69 (21.02)
  2 Nazareth College-NI  'A'                          1:36.75    1:37.31    4  
     1) Griffin, Tom D 18               2) r:+0.0 Coatsworth, Rob 22      
     3) r:+0.0 Koch, John 19            4) r:+0.0 Farrand, Seth 19        
     r:+0.53  25.51       52.63 (27.12)     1:16.28 (23.65)     1:37.31 (21.03)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    1:38.47    2  
     1) Barry, Kyle 19                  2) r:0.18 Wun, James 17           
     3) r:0.14 Triaszin, Matthew 17     4) r:0.01 Ruggiero, Joseph 18     
     r:+0.61  26.17       53.08 (26.91)     1:17.23 (24.15)     1:38.47 (21.24)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x1:42.31  
     1) Davis, Clark J 17               2) r:0.16 Ocker, John 18          
     3) r:0.41 Baker, John 18           4) r:0.02 Jakubiak, Alex 18       
     r:+0.62  26.20       54.86 (28.66)     1:20.26 (25.40)     1:42.31 (22.05)
  5 Nazareth College-NI  'B'                               NT    1:43.11  
     1) Knapp, Joey S 18                2) r:0.31 Walsh, Mike 21          
     3) r:0.25 Welch, Joshua 19         4) r:0.47 Payrot, Sean 18         
     r:+0.70  27.86       56.23 (28.37)     1:20.78 (24.55)     1:43.11 (22.33)
  6 Nazareth College-NI  'C'                               NT   x1:53.06  
     1) Morehouse, Ryan J 18            2) r:+0.0 Winkelman, Luke 18      
     3) r:+0.0 Ancona, Nate 19          4) r:+0.0 Blank, Caleb 18         
     r:+0.61  29.65     1:00.02 (30.37)     1:26.33 (26.31)     1:53.06 (26.73)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M            17 Suny Geneseo-NI           NT   10:41.39    9  
     r:+0.79  29.61     1:01.68 (32.07)     1:34.33 (32.65)     2:06.90 (32.57)
        2:39.45 (32.55)     3:11.86 (32.41)     3:44.28 (32.42)     4:16.74 (32.46)
        4:48.91 (32.17)     5:21.34 (32.43)     5:53.61 (32.27)     6:26.01 (32.40)
        6:58.29 (32.28)     7:30.62 (32.33)     8:02.76 (32.14)     8:34.75 (31.99)
        9:06.77 (32.02)     9:38.66 (31.89)    10:10.40 (31.74)    10:41.39 (30.99)
  2 Wallisky, Rachel A        18 Suny Geneseo-NI           NT   11:07.39    4  
     r:+0.79  30.56     1:03.57 (33.01)     1:37.29 (33.72)     2:10.63 (33.34)
        2:44.39 (33.76)     3:17.85 (33.46)     3:51.51 (33.66)     4:25.07 (33.56)
        4:58.72 (33.65)     5:32.33 (33.61)     6:06.26 (33.93)     6:39.92 (33.66)
        7:13.57 (33.65)     7:47.24 (33.67)     8:21.07 (33.83)     8:54.88 (33.81)
        9:28.32 (33.44)    10:01.69 (33.37)    10:34.94 (33.25)    11:07.39 (32.45)
  3 Shuron, Gabi L            18 NAZ-NI              11:59.40   11:55.05    3  
              31.18     1:04.90 (33.72)     1:39.61 (34.71)     2:14.76 (35.15)
        2:50.39 (35.63)     3:26.11 (35.72)     4:02.16 (36.05)     4:38.19 (36.03)
        5:14.45 (36.26)     5:51.00 (36.55)     6:27.06 (36.06)     7:03.40 (36.34)
        7:39.85 (36.45)     8:16.51 (36.66)     8:53.26 (36.75)     9:29.95 (36.69)
       10:06.97 (37.02)    10:43.70 (36.73)    11:19.64 (35.94)    11:55.05 (35.41)
  4 Hamazaki, Sakura          18 Suny Geneseo-NI           NT   11:56.20    2  
     r:+0.87  32.52     1:07.90 (35.38)     1:44.11 (36.21)     2:20.20 (36.09)
        2:56.04 (35.84)     3:32.09 (36.05)     4:08.13 (36.04)     4:44.47 (36.34)
        5:20.41 (35.94)     5:56.60 (36.19)     6:32.58 (35.98)     7:09.01 (36.43)
        7:45.25 (36.24)     8:21.84 (36.59)     8:57.82 (35.98)     9:34.01 (36.19)
       10:10.00 (35.99)    10:46.45 (36.45)    11:22.56 (36.11)    11:56.20 (33.64)
  5 Quinn, Audrey P           19 NAZ-NI              12:07.16   12:06.95    1  
     r:+0.83  32.24     1:07.58 (35.34)     1:43.38 (35.80)     2:19.64 (36.26)
        2:56.47 (36.83)     3:32.63 (36.16)     4:09.42 (36.79)     4:46.44 (37.02)
        5:23.44 (37.00)     6:00.20 (36.76)     6:36.87 (36.67)     7:13.72 (36.85)
        7:50.60 (36.88)     8:27.43 (36.83)     9:04.23 (36.80)     9:41.04 (36.81)
       10:17.60 (36.56)    10:54.41 (36.81)    11:31.15 (36.74)    12:06.95 (35.80)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT   10:06.35    9  
     r:+0.66  27.70       58.26 (30.56)     1:29.11 (30.85)     1:59.55 (30.44)
        2:29.84 (30.29)     2:59.94 (30.10)     3:30.30 (30.36)     4:00.56 (30.26)
        4:30.81 (30.25)     5:00.77 (29.96)     5:30.83 (30.06)     6:00.98 (30.15)
        6:31.21 (30.23)     7:01.70 (30.49)     7:32.19 (30.49)     8:03.18 (30.99)
        8:34.24 (31.06)     9:05.50 (31.26)     9:36.66 (31.16)    10:06.35 (29.69)
  2 Mattera, Matthew B        17 Suny Geneseo-NI           NT   10:14.34    4  
     r:+0.76  27.89       58.41 (30.52)     1:29.28 (30.87)     2:00.50 (31.22)
        2:31.51 (31.01)     3:02.78 (31.27)     3:34.17 (31.39)     4:05.53 (31.36)
        4:36.76 (31.23)     5:07.86 (31.10)     5:39.05 (31.19)     6:09.98 (30.93)
        6:40.79 (30.81)     7:11.71 (30.92)     7:42.45 (30.74)     8:13.19 (30.74)
        8:43.86 (30.67)     9:14.53 (30.67)     9:45.16 (30.63)    10:14.34 (29.18)
  3 Draper, Bob P             21 NAZ-NI              10:24.71   10:20.17    3  
              27.93       58.60 (30.67)     1:29.75 (31.15)     2:00.84 (31.09)
        2:31.99 (31.15)     3:02.94 (30.95)     3:34.20 (31.26)     4:05.79 (31.59)
        4:37.19 (31.40)     5:08.30 (31.11)     5:39.69 (31.39)     6:10.38 (30.69)
        6:41.39 (31.01)     7:12.47 (31.08)     7:43.02 (30.55)     8:14.22 (31.20)
        8:45.76 (31.54)     9:17.31 (31.55)     9:49.06 (31.75)    10:20.17 (31.11)
  4 Hiltbrand, Ryan J         19 NAZ-NI              11:06.80   10:48.74    2  
     r:+0.72  28.06       58.81 (30.75)     1:30.37 (31.56)     2:02.57 (32.20)
        2:34.70 (32.13)     3:07.14 (32.44)     3:40.13 (32.99)     4:13.48 (33.35)
        4:46.64 (33.16)     5:19.91 (33.27)     5:52.69 (32.78)     6:26.85 (34.16)
        7:00.86 (34.01)     7:34.29 (33.43)     8:06.75 (32.46)     8:39.05 (32.30)
        9:12.02 (32.97)     9:44.89 (32.87)    10:17.56 (32.67)    10:48.74 (31.18)
  5 Farago, Matt K            18 Suny Geneseo-NI           NT   10:52.81    1  
     r:+0.69  28.44     1:00.18 (31.74)     1:32.58 (32.40)     2:05.91 (33.33)
        2:38.93 (33.02)     3:11.69 (32.76)     3:44.25 (32.56)     4:17.58 (33.33)
        4:50.61 (33.03)     5:23.81 (33.20)     5:56.89 (33.08)     6:29.90 (33.01)
        7:02.99 (33.09)     7:36.16 (33.17)     8:08.84 (32.68)     8:41.62 (32.78)
        9:14.53 (32.91)     9:47.31 (32.78)    10:20.30 (32.99)    10:52.81 (32.51)
  6 Johnston, Andrew D        20 NAZ-NI              11:10.80   11:08.21  
              29.30     1:01.13 (31.83)     1:33.84 (32.71)     2:07.57 (33.73)
        2:41.32 (33.75)     3:15.07 (33.75)     3:48.56 (33.49)     4:21.83 (33.27)
        4:55.90 (34.07)     5:30.28 (34.38)     6:04.38 (34.10)     6:38.77 (34.39)
        7:12.99 (34.22)     7:46.95 (33.96)     8:20.93 (33.98)     8:54.88 (33.95)
        9:29.02 (34.14)    10:02.85 (33.83)    10:36.30 (33.45)    11:08.21 (31.91)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M            17 Suny Geneseo-NI           NT    2:00.02    9  
     r:+0.77  28.22       58.63 (30.41)     1:29.64 (31.01)     2:00.02 (30.38)
  2 Lennon, Kelly             18 Suny Geneseo-NI           NT    2:03.89    4  
     r:+0.71  28.59     1:00.38 (31.79)     1:32.81 (32.43)     2:03.89 (31.08)
  3 Martin, Caroline E        18 NAZ-NI               2:04.11    2:04.79    3  
     r:+0.71  29.03     1:00.54 (31.51)     1:33.07 (32.53)     2:04.79 (31.72)
  4 Pasquarella, Paige E      18 NAZ-NI               2:03.77    2:06.57    2  
              29.53     1:01.55 (32.02)     1:34.37 (32.82)     2:06.57 (32.20)
  5 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT    2:07.13    1  
     r:+0.85  29.75     1:01.91 (32.16)     1:34.93 (33.02)     2:07.13 (32.20)
  6 Rose, Madison A           18 NAZ-NI               2:09.30    2:08.53  
              29.69     1:01.49 (31.80)     1:34.80 (33.31)     2:08.53 (33.73)
 -- Caldwell, Julia A         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:05.25  
     r:+0.76  30.04     1:02.10 (32.06)     1:34.04 (31.94)     2:05.25 (31.21)
 -- Reitz, Meghan E           18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:09.24  
     r:+0.73  29.60     1:02.29 (32.69)     1:35.75 (33.46)     2:09.24 (33.49)
 -- Griffin, Olivia G         18 NAZ-NI                    NT   X2:15.21  
              29.82     1:04.09 (34.27)     1:39.55 (35.46)     2:15.21 (35.66)
 -- Joslin, Catie             19 NAZ-NI                    NT   X2:16.07  
              31.11     1:05.98 (34.87)     1:42.05 (36.07)     2:16.07 (34.02)
 -- Lange, Ally B             19 NAZ-NI                    NT   X2:18.50  
     r:+0.79  30.98     1:05.68 (34.70)     1:42.31 (36.63)     2:18.50 (36.19)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT    1:46.48    9  
     r:+0.68  25.22       52.74 (27.52)     1:19.84 (27.10)     1:46.48 (26.64)
  2 Modelewski, Matthew       18 Suny Geneseo-NI           NT    1:47.86    4  
     r:+0.70  25.33       53.45 (28.12)     1:20.86 (27.41)     1:47.86 (27.00)
  3 Dunkelberg, Mark P        20 NAZ-NI                    NT    1:50.35    3  
              25.19       53.21 (28.02)     1:21.74 (28.53)     1:50.35 (28.61)
  4 Jakubiak, Alex            18 Suny Geneseo-NI           NT    1:50.65    2  
     r:+0.80  25.29       53.12 (27.83)     1:22.00 (28.88)     1:50.65 (28.65)
  5 Salvatore, Marco          18 NAZ-NI                    NT    1:53.70    1  
     r:+0.62  25.52       54.03 (28.51)     1:23.64 (29.61)     1:53.70 (30.06)
  6 Draper, Bob P             21 NAZ-NI                    NT    1:56.55  
              26.59       55.95 (29.36)     1:26.38 (30.43)     1:56.55 (30.17)
 -- Ruggiero, Joseph A        18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:49.80  
     r:+0.73  25.07       52.47 (27.40)     1:20.50 (28.03)     1:49.80 (29.30)
 -- Fedorov, Ivan D           18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:58.57  
     r:+0.70  26.17       56.32 (30.15)     1:28.03 (31.71)     1:58.57 (30.54)
 -- Coleman, Harper J         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:07.31  
     r:+0.83  28.80     1:01.40 (32.60)     1:34.46 (33.06)     2:07.31 (32.85)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney                17 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.38    9  
     r:+0.61  29.50     1:00.38 (30.88)                                        
  2 Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.02    4  
     r:+0.66  30.04     1:01.02 (30.98)                                        
  3 Santos, Kaela S           19 NAZ-NI                    NT    1:04.57    3  
     r:+0.62  31.59     1:04.57 (32.98)                                        
  4 Batz, Kat                 19 NAZ-NI               1:05.26    1:05.86    2  
     r:+0.64  31.80     1:05.86 (34.06)                                        
  5 Hoch, Jackie              21 NAZ-NI               1:07.13    1:06.00    1  
     r:+0.73  31.83     1:06.00 (34.17)                                        
  6 Thompson, Sophia C        18 Suny Geneseo-NI           NT    1:06.76  
     r:+0.73  32.34     1:06.76 (34.42)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Tom D            18 NAZ-NI                 54.03      55.70    9  
     r:+0.58  26.87       55.70 (28.83)                                        
  2 Barry, Kyle               19 Suny Geneseo-NI           NT      55.93    4  
     r:+0.64  27.08       55.93 (28.85)                                        
  3 Davis, Clark J            17 Suny Geneseo-NI           NT      56.25    3  
     r:+0.57  27.46       56.25 (28.79)                                        
  4 Knapp, Joey S             18 NAZ-NI                    NT      58.86    2  
     r:+0.66  29.05       58.86 (29.81)                                        
  5 Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT      58.87    1  
     r:+0.64  28.74       58.87 (30.13)                                        
  6 Johnston, Andrew D        20 NAZ-NI                 59.45    1:00.87  
     r:+0.76  30.08     1:00.87 (30.79)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:09.35    9  
              32.87     1:09.35 (36.48)                                        
  2 Staso, Noelle K           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:09.63    4  
     r:+0.77  32.77     1:09.63 (36.86)                                        
  3 Turcotte, Paige           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:11.47    3  
     r:+0.81  34.75     1:11.47 (36.72)                                        
  4 Heffler, Brittany T       21 NAZ-NI               1:10.26    1:11.92    2  
              33.45     1:11.92 (38.47)                                        
  5 Schoemick, Molly K        18 NAZ-NI               1:13.74    1:15.39    1  
     r:+0.84  36.35     1:15.39 (39.04)                                        
  6 Elman, Abby E             19 NAZ-NI               1:16.84    1:17.62  
              36.08     1:17.62 (41.54)                                        
 -- Beneat, Lauren E          18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:14.75  
     r:+0.79  35.94     1:14.75 (38.81)                                        
 -- Lanthier, Alaina B        18 NAZ-NI               1:21.29   X1:23.70  
              39.74     1:23.70 (43.96)                                        
 -- Chisholm, Mary E          19 NAZ-NI                    NT   X1:24.49  
     r:+0.79  39.78     1:24.49 (44.71)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sampson, Kaz R            18 Suny Geneseo-NI           NT      59.35    9  
     r:+0.67  27.90       59.35 (31.45)                                        
  2 Wun, James T              17 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.47    4  
     r:+0.72  29.06     1:01.47 (32.41)                                        
  3 Coatsworth, Rob J         22 NAZ-NI               1:00.67    1:02.80    3  
              28.91     1:02.80 (33.89)                                        
  4 Towers, Connor D          17 Suny Geneseo-NI           NT    1:05.88    2  
     r:+0.79  30.65     1:05.88 (35.23)                                        
  5 Walsh, Mike               21 NAZ-NI               1:04.67    1:06.40    1  
     r:+0.70  30.67     1:06.40 (35.73)                                        
  6 Welch, Joshua J           19 NAZ-NI               1:07.83    1:07.75  
              30.73     1:07.75 (37.02)                                        
 -- Buckingham, Erik K        18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:05.67  
     r:+0.75  31.52     1:05.67 (34.15)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:14.66    9  
     r:+0.75  30.32     1:04.83 (34.51)     1:40.56 (35.73)     2:14.66 (34.10)
  2 Shemet, Nancy K           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:20.41    4  
     r:+0.78  30.38     1:06.20 (35.82)     1:43.24 (37.04)     2:20.41 (37.17)
  3 Hilt, Olivia Z            18 Suny Geneseo-NI           NT    2:22.65    3  
     r:+0.80  33.07     1:09.68 (36.61)     1:45.10 (35.42)     2:22.65 (37.55)
  4 Foster, Amanda L          19 NAZ-NI               2:30.69    2:30.02    2  
              32.43     1:09.15 (36.72)     1:48.39 (39.24)     2:30.02 (41.63)
  5 Spina, Erin E             18 NAZ-NI                    NT    2:32.12    1  
              32.98     1:11.66 (38.68)     1:52.65 (40.99)     2:32.12 (39.47)
 -- Jaimes, Linda G           18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:19.02  
     r:+0.81  31.72     1:06.85 (35.13)     1:43.06 (36.21)     2:19.02 (35.96)
 -- Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:21.45  
     r:+0.85  31.36     1:06.31 (34.95)     1:44.12 (37.81)     2:21.45 (37.33)
 -- Farchione, Sophia F       18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:28.00  
     r:+0.71  32.66     1:07.69 (35.03)     1:48.11 (40.42)     2:28.00 (39.89)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Mitchell L        18 Suny Geneseo-NI           NT    1:57.62    9  
     r:+0.74  25.98       55.45 (29.47)     1:26.86 (31.41)     1:57.62 (30.76)
  2 Koch, John A              19 NAZ-NI                    NT    1:58.51    4  
              26.90       56.05 (29.15)     1:26.33 (30.28)     1:58.51 (32.18)
  3 Triaszin, Matthew V       17 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.11    3  
     r:+0.72  26.79       56.99 (30.20)     1:27.67 (30.68)     1:59.11 (31.44)
  4 Biagiotti, Luca M         19 NAZ-NI               2:02.44    2:03.86    2  
     r:+0.68  27.46       59.08 (31.62)     1:31.88 (32.80)     2:03.86 (31.98)
  5 Wilson, John D            18 Suny Geneseo-NI           NT    2:04.66    1  
     r:+0.68  28.32       58.96 (30.64)     1:31.25 (32.29)     2:04.66 (33.41)
  6 Morehouse, Ryan J         18 NAZ-NI               2:17.33    2:20.76  
              30.38     1:05.09 (34.71)     1:42.72 (37.63)     2:20.76 (38.04)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Taylor N           19 NAZ-NI                 24.32      24.94    9  
  2 Anich, Annabelle K        18 Suny Geneseo-NI           NT      25.48    4  
          r:+0.69                                                              
  3 Knight, Maddie P          18 Suny Geneseo-NI           NT      25.55    3  
          r:+0.69                                                              
  4 Policht, Annamarie E      21 NAZ-NI                    NT      27.07    2  
  5 Coombs, Rachel E          18 NAZ-NI                    NT      27.46    1  
          r:+0.83                                                              
 -- Giurastante, Marlaina     18 NAZ-NI                 26.81     X26.86  
          r:+0.67                                                              
 -- Litwak, Gabriella A       18 NAZ-NI                    NT     X27.16  
 -- Wallisky, Rachel A        18 Suny Geneseo-NI           NT     X27.28  
          r:+0.77                                                              
 -- Meli, Hannah M            20 NAZ-NI                    NT     X27.93  
          r:+0.76                                                              
 -- Quinn, Audrey P           19 NAZ-NI                    NT     X29.29  
          r:+0.86                                                              
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrand, Seth T           19 NAZ-NI                 21.06      21.54    9  
  2 Eng, Will                 17 Suny Geneseo-NI           NT      21.96    4  
          r:+0.67                                                              
  3 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT      22.02    3  
          r:+0.67                                                              
  4 Modelewski, Matthew       18 Suny Geneseo-NI           NT      22.51    2  
          r:+0.69                                                              
  5 Dunkelberg, Mark P        20 NAZ-NI                 22.05      22.78    1  
          r:+0.64                                                              
  6 Payrot, Sean              18 NAZ-NI                 22.99      22.99  
 -- Ocker, John R             18 Suny Geneseo-NI           NT     X23.09  
          r:+0.67                                                              
 -- Baker, John D             18 Suny Geneseo-NI           NT     X23.78  
          r:+0.74                                                              
 -- Farago, Matt K            18 Suny Geneseo-NI           NT     X24.20  
          r:+0.70                                                              
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Taylor N           19 NAZ-NI                 54.55      54.49    9  
              26.87       54.49 (27.62)                                        
  2 Lennon, Kelly             18 Suny Geneseo-NI           NT      55.21    4  
     r:+0.71  27.34       55.21 (27.87)                                        
  3 Anich, Annabelle K        18 Suny Geneseo-NI           NT      55.41    3  
     r:+0.65  26.94       55.41 (28.47)                                        
  4 Knight, Maddie P          18 Suny Geneseo-NI           NT      57.51    2  
     r:+0.74  27.81       57.51 (29.70)                                        
  5 Pasquarella, Paige E      18 NAZ-NI                 56.74      57.94    1  
     r:+0.74  28.23       57.94 (29.71)                                        
  6 Rose, Madison A           18 NAZ-NI                    NT      59.05  
              28.33       59.05 (30.72)                                        
 -- Caldwell, Julia A         18 Suny Geneseo-NI           NT     X57.60  
     r:+0.74  27.97       57.60 (29.63)                                        
 -- Jaimes, Linda G           18 Suny Geneseo-NI           NT     X58.13  
     r:+0.78  28.04       58.13 (30.09)                                        
 -- Thompson, Sophia C        18 Suny Geneseo-NI           NT     X58.23  
     r:+0.73  27.89       58.23 (30.34)                                        
 -- Reitz, Meghan E           18 Suny Geneseo-NI           NT     X59.37  
     r:+0.69  28.67       59.37 (30.70)                                        
 -- Farchione, Sophia F       18 Suny Geneseo-NI           NT     X59.60  
              28.84       59.60 (30.76)                                        
 -- Hamazaki, Sakura          18 Suny Geneseo-NI           NT     X59.94  
     r:+0.78  29.11       59.94 (30.83)                                        
 -- Griffin, Olivia G         18 NAZ-NI               1:00.79   X1:02.88  
              29.27     1:02.88 (33.61)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT      48.22    9  
     r:+0.67  23.52       48.22 (24.70)                                        
  2 Eng, Will                 17 Suny Geneseo-NI           NT      48.38    4  
     r:+0.69  23.51       48.38 (24.87)                                        
  3 Modelewski, Matthew       18 Suny Geneseo-NI           NT      49.27    3  
     r:+0.69  23.88       49.27 (25.39)                                        
  4 Biagiotti, Luca M         19 NAZ-NI                    NT      50.35    2  
     r:+0.61  24.18       50.35 (26.17)                                        
  5 Dunkelberg, Mark P        20 NAZ-NI                 49.68      50.93    1  
              24.83       50.93 (26.10)                                        
  6 Payrot, Sean              18 NAZ-NI                 51.44      51.97  
              24.67       51.97 (27.30)                                        
  7 Blank, Caleb W            18 NAZ-NI                    NT     x58.10  
              27.22       58.10 (30.88)                                        
 -- Ruggiero, Joseph A        18 Suny Geneseo-NI           NT     X49.75  
     r:+0.74  23.80       49.75 (25.95)                                        
 -- Jakubiak, Alex            18 Suny Geneseo-NI           NT     X51.16  
              23.96       51.16 (27.20)                                        
 -- Ocker, John R             18 Suny Geneseo-NI           NT     X51.40  
     r:+0.69  24.76       51.40 (26.64)                                        
 -- Baker, John D             18 Suny Geneseo-NI           NT     X51.64  
     r:+0.71  24.67       51.64 (26.97)                                        
 -- Coleman, Harper J         18 Suny Geneseo-NI           NT     X52.23  
     r:+0.73  25.35       52.23 (26.88)                                        
 -- Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT     X52.66  
     r:+0.91  25.10       52.66 (27.56)                                        
 -- Buckingham, Erik K        18 Suny Geneseo-NI           NT     X53.09  
     r:+0.77  25.18       53.09 (27.91)                                        
 -- Fedorov, Ivan D           18 Suny Geneseo-NI           NT     X55.30  
     r:+0.75  26.33       55.30 (28.97)                                        
 -- Morehouse, Ryan J         18 NAZ-NI                    NT   X1:02.03  
     r:+0.65  28.83     1:02.03 (33.20)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney                17 Suny Geneseo-NI           NT    2:07.06    9  
     r:+0.62  29.94     1:02.05 (32.11)     1:34.73 (32.68)     2:07.06 (32.33)
  2 Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT    2:12.24    4  
     r:+0.64  31.35     1:04.10 (32.75)     1:37.87 (33.77)     2:12.24 (34.37)
  3 Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:13.29    3  
     r:+0.68  31.91     1:06.15 (34.24)     1:40.33 (34.18)     2:13.29 (32.96)
  4 Hoch, Jackie              21 NAZ-NI               2:18.52    2:19.62    2  
     r:+0.71  32.30     1:07.17 (34.87)     1:43.70 (36.53)     2:19.62 (35.92)
  5 Santos, Kaela S           19 NAZ-NI                    NT    2:22.56    1  
     r:+0.70  33.06     1:08.91 (35.85)     1:45.49 (36.58)     2:22.56 (37.07)
  6 Batz, Kat                 19 NAZ-NI               2:23.23    2:25.64  
     r:+0.69  33.74     1:10.02 (36.28)     1:47.55 (37.53)     2:25.64 (38.09)
 -- Giurastante, Marlaina     18 NAZ-NI                    NT   X2:25.72  
     r:+0.51  34.18     1:10.67 (36.49)     1:48.72 (38.05)     2:25.72 (37.00)
 -- Lange, Ally B             19 NAZ-NI                    NT   X2:32.47  
     r:+0.67  34.89     1:13.36 (38.47)     1:53.37 (40.01)     2:32.47 (39.10)
 -- Joslin, Catie             19 NAZ-NI                    NT   X2:38.56  
     r:+0.66  37.50     1:17.92 (40.42)     1:58.97 (41.05)     2:38.56 (39.59)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Mitchell L        18 Suny Geneseo-NI           NT    1:57.61    9  
     r:+0.51  27.95       58.40 (30.45)     1:28.32 (29.92)     1:57.61 (29.29)
  2 Barry, Kyle               19 Suny Geneseo-NI           NT    2:01.89    4  
     r:+0.61  28.09       58.94 (30.85)     1:30.29 (31.35)     2:01.89 (31.60)
  3 Griffin, Tom D            18 NAZ-NI               2:02.09    2:02.48    3  
     r:+0.56  27.91       59.34 (31.43)     1:31.14 (31.80)     2:02.48 (31.34)
  4 Johnston, Andrew D        20 NAZ-NI               2:05.98    2:07.76    2  
     r:+0.72  30.66     1:02.95 (32.29)     1:35.49 (32.54)     2:07.76 (32.27)
  5 Towers, Connor D          17 Suny Geneseo-NI           NT    2:09.27    1  
     r:+0.72  30.73     1:02.93 (32.20)     1:36.51 (33.58)     2:09.27 (32.76)
  6 Knapp, Joey S             18 NAZ-NI               2:06.57    2:09.45  
     r:+0.67  30.27     1:03.00 (32.73)     1:36.31 (33.31)     2:09.45 (33.14)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turcotte, Paige           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:32.61    9  
     r:+0.78  36.41     1:15.84 (39.43)     1:54.65 (38.81)     2:32.61 (37.96)
  2 Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:33.96    4  
     r:+0.58  35.04     1:14.71 (39.67)     1:55.00 (40.29)     2:33.96 (38.96)
  3 Staso, Noelle K           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:35.00    3  
     r:+0.83  36.00     1:15.08 (39.08)     1:55.14 (40.06)     2:35.00 (39.86)
  4 Heffler, Brittany T       21 NAZ-NI               2:32.61    2:37.09    2  
              36.21     1:15.75 (39.54)     1:56.19 (40.44)     2:37.09 (40.90)
  5 Schoemick, Molly K        18 NAZ-NI               2:43.18    2:47.89    1  
     r:+0.82  38.30     1:20.88 (42.58)     2:04.11 (43.23)     2:47.89 (43.78)
  6 Foster, Amanda L          19 NAZ-NI                    NT    3:02.58  
              38.63     1:21.74 (43.11)     2:07.03 (45.29)     3:02.58 (55.55)
 -- Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:41.75  
     r:+0.88  37.81     1:18.68 (40.87)     2:00.33 (41.65)     2:41.75 (41.42)
 -- Beneat, Lauren E          18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:43.03  
     r:+0.79  37.05     1:18.70 (41.65)     2:00.78 (42.08)     2:43.03 (42.25)
 -- Chisholm, Mary E          19 NAZ-NI                    NT   X3:06.52  
     r:+0.74  41.92     1:28.63 (46.71)     2:17.89 (49.26)     3:06.52 (48.63)
 -- Lanthier, Alaina B        18 NAZ-NI               3:16.25   X3:06.70  
              42.43     1:28.31 (45.88)     2:17.32 (49.01)     3:06.70 (49.38)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wun, James T              17 Suny Geneseo-NI           NT    2:15.11    9  
     r:+0.73  31.35     1:06.34 (34.99)     1:40.64 (34.30)     2:15.11 (34.47)
  2 Davis, Clark J            17 Suny Geneseo-NI           NT    2:16.99    4  
     r:+0.75  31.74     1:06.66 (34.92)     1:41.70 (35.04)     2:16.99 (35.29)
  3 Coatsworth, Rob J         22 NAZ-NI               2:15.25    2:17.54    3  
              31.64     1:06.69 (35.05)     1:42.00 (35.31)     2:17.54 (35.54)
  4 Sampson, Kaz R            18 Suny Geneseo-NI           NT    2:18.30    2  
     r:+0.73  30.86     1:05.80 (34.94)     1:43.51 (37.71)     2:18.30 (34.79)
  5 Welch, Joshua J           19 NAZ-NI                    NT    2:31.00    1  
              33.66     1:12.31 (38.65)     1:51.91 (39.60)     2:31.00 (39.09)
  6 Winkelman, Luke T         18 NAZ-NI               2:33.66    2:32.12  
     r:+0.71  32.37     1:10.98 (38.61)     1:51.33 (40.35)     2:32.12 (40.79)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M            17 Suny Geneseo-NI           NT    5:08.67    9  
     r:+0.77  28.35       58.46 (30.11)     1:29.49 (31.03)     2:01.02 (31.53)
        2:32.65 (31.63)     3:04.44 (31.79)     3:35.68 (31.24)     4:07.26 (31.58)
        4:38.34 (31.08)     5:08.67 (30.33)                                        
  2 Wallisky, Rachel A        18 Suny Geneseo-NI           NT    5:26.56    4  
     r:+0.79  30.20     1:02.93 (32.73)     1:35.77 (32.84)     2:08.70 (32.93)
        2:41.51 (32.81)     3:14.70 (33.19)     3:47.91 (33.21)     4:21.15 (33.24)
        4:54.00 (32.85)     5:26.56 (32.56)                                        
  3 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT    5:35.41    3  
              30.92     1:04.65 (33.73)     1:38.49 (33.84)     2:12.14 (33.65)
        2:45.87 (33.73)     3:19.74 (33.87)     3:53.54 (33.80)     4:27.47 (33.93)
        5:01.69 (34.22)     5:35.41 (33.72)                                        
  4 Martin, Caroline E        18 NAZ-NI               5:37.93    5:40.06    2  
              30.46     1:03.52 (33.06)     1:37.37 (33.85)     2:11.87 (34.50)
        2:46.48 (34.61)     3:21.36 (34.88)     3:56.11 (34.75)     4:31.28 (35.17)
        5:06.22 (34.94)     5:40.06 (33.84)                                        
  5 Rose, Madison A           18 NAZ-NI               5:50.63    5:49.99    1  
              31.17     1:05.41 (34.24)     1:40.18 (34.77)     2:15.66 (35.48)
        2:51.26 (35.60)     3:27.19 (35.93)     4:03.25 (36.06)     4:39.20 (35.95)
        5:15.29 (36.09)     5:49.99 (34.70)                                        
  6 Shuron, Gabi L            18 NAZ-NI               5:55.78    5:53.59  
              30.38     1:04.11 (33.73)     1:39.24 (35.13)     2:15.11 (35.87)
        2:51.45 (36.34)     3:27.88 (36.43)     4:04.48 (36.60)     4:41.37 (36.89)
        5:18.18 (36.81)     5:53.59 (35.41)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT    4:52.30    9  
     r:+0.67  26.79       55.92 (29.13)     1:25.46 (29.54)     1:55.17 (29.71)
        2:24.67 (29.50)     2:54.27 (29.60)     3:24.28 (30.01)     3:54.20 (29.92)
        4:23.95 (29.75)     4:52.30 (28.35)                                        
  2 Mattera, Matthew B        17 Suny Geneseo-NI           NT    5:06.90    4  
     r:+0.81  26.79       56.04 (29.25)     1:26.77 (30.73)     1:58.22 (31.45)
        2:30.06 (31.84)     3:02.21 (32.15)     3:33.87 (31.66)     4:05.56 (31.69)
        4:36.49 (30.93)     5:06.90 (30.41)                                        
  3 Salvatore, Marco          18 NAZ-NI               5:07.90    5:14.71    3  
     r:+0.68  27.63       57.86 (30.23)     1:29.69 (31.83)     2:02.17 (32.48)
        2:34.55 (32.38)     3:07.03 (32.48)     3:39.64 (32.61)     4:11.64 (32.00)
        4:43.66 (32.02)     5:14.71 (31.05)                                        
  4 Draper, Bob P             21 NAZ-NI               5:05.12    5:15.20    2  
              27.67       57.88 (30.21)     1:29.71 (31.83)     2:02.22 (32.51)
        2:34.68 (32.46)     3:07.13 (32.45)     3:39.93 (32.80)     4:12.46 (32.53)
        4:44.29 (31.83)     5:15.20 (30.91)                                        
  5 Hiltbrand, Ryan J         19 NAZ-NI               5:24.36    5:21.61    1  
              27.86       58.15 (30.29)     1:30.23 (32.08)     2:03.23 (33.00)
        2:36.47 (33.24)     3:09.89 (33.42)     3:43.42 (33.53)     4:17.30 (33.88)
        4:50.10 (32.80)     5:21.61 (31.51)                                        
  6 Farago, Matt K            18 Suny Geneseo-NI           NT    5:25.07  
     r:+0.69  26.95       57.27 (30.32)     1:29.14 (31.87)     2:01.59 (32.45)
        2:35.05 (33.46)     3:09.35 (34.30)     3:43.12 (33.77)     4:17.49 (34.37)
        4:51.87 (34.38)     5:25.07 (33.20)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hilt, Olivia Z            18 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.42    9  
     r:+0.73  28.81     1:01.42 (32.61)                                        
  2 Shemet, Nancy K           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:02.61    4  
     r:+0.76  29.59     1:02.61 (33.02)                                        
  3 Jaimes, Linda G           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:03.69    3  
     r:+0.82  30.64     1:03.69 (33.05)                                        
  4 Spina, Erin E             18 NAZ-NI                    NT    1:05.83    2  
              30.00     1:05.83 (35.83)                                        
  5 Pasquarella, Paige E      18 NAZ-NI                    NT    1:06.63    1  
     r:+0.83  32.13     1:06.63 (34.50)                                        
 -- Anich, Annabelle K        18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:02.84  
              29.50     1:02.84 (33.34)                                        
 -- Farchione, Sophia F       18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:05.00  
     r:+0.75  30.57     1:05.00 (34.43)                                        
 -- Hamazaki, Sakura          18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:06.52  
     r:+0.78  31.39     1:06.52 (35.13)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koch, John A              19 NAZ-NI                 52.94      53.46    9  
              25.15       53.46 (28.31)                                        
  2 Biagiotti, Luca M         19 NAZ-NI                 54.76      56.64    4  
     r:+0.63  26.81       56.64 (29.83)                                        
  3 Ancona, Nate A            19 NAZ-NI                    NT      59.56    3  
              27.89       59.56 (31.67)                                        
 -- Phelps, Mitchell L        18 Suny Geneseo-NI           NT     X52.19  
     r:+0.70  24.33       52.19 (27.86)                                        
 -- Wilson, John D            18 Suny Geneseo-NI           NT     X52.90  
     r:+0.66  24.47       52.90 (28.43)                                        
 -- Triaszin, Matthew V       17 Suny Geneseo-NI           NT     X55.10  
     r:+0.77  26.13       55.10 (28.97)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoch, Jackie              21 NAZ-NI               2:25.27    2:27.10    9  
              32.02     1:08.63 (36.61)     1:51.34 (42.71)     2:27.10 (35.76)
  2 Elman, Abby E             19 NAZ-NI                    NT    2:31.88    4  
     r:+0.80  33.66     1:14.39 (40.73)     1:58.06 (43.67)     2:31.88 (33.82)
  3 Meli, Hannah M            20 NAZ-NI                    NT    2:36.92    3  
              30.45     1:09.63 (39.18)     1:59.70 (50.07)     2:36.92 (37.22)
 -- Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:13.64  
     r:+0.66  29.53     1:03.33 (33.80)     1:42.90 (39.57)     2:13.64 (30.74)
 -- Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:15.25  
              30.31     1:07.20 (36.89)     1:45.69 (38.49)     2:15.25 (29.56)
 -- Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:18.34  
     r:+0.70  30.76     1:06.37 (35.61)     1:46.74 (40.37)     2:18.34 (31.60)
 -- Turcotte, Paige           18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:18.79  
     r:+0.74  31.58     1:08.22 (36.64)     1:47.63 (39.41)     2:18.79 (31.16)
 -- Hilt, Olivia Z            18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:20.95  
              29.87     1:07.04 (37.17)     1:47.85 (40.81)     2:20.95 (33.10)
 -- Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:22.21  
     r:+0.87  30.72     1:07.39 (36.67)     1:49.55 (42.16)     2:22.21 (32.66)
 -- Thompson, Sophia C        18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:23.71  
              31.27     1:08.37 (37.10)     1:50.20 (41.83)     2:23.71 (33.51)
 -- Beneat, Lauren E          18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:27.79  
     r:+0.84  33.59     1:10.93 (37.34)     1:53.98 (43.05)     2:27.79 (33.81)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koch, John A              19 NAZ-NI               2:00.68    2:01.89    9  
              26.50       57.47 (30.97)     1:32.97 (35.50)     2:01.89 (28.92)
  2 Coatsworth, Rob J         22 NAZ-NI               2:06.27    2:07.64    4  
     r:+0.77  28.12     1:00.93 (32.81)     1:37.49 (36.56)     2:07.64 (30.15)
  3 Salvatore, Marco          18 NAZ-NI               2:09.41    2:08.36    3  
              27.00       59.99 (32.99)     1:38.43 (38.44)     2:08.36 (29.93)
 -- Davis, Clark J            17 Suny Geneseo-NI           NT   X2:02.63  
     r:+0.75  26.82       58.63 (31.81)     1:34.42 (35.79)     2:02.63 (28.21)
 -- Towers, Connor D          17 Suny Geneseo-NI           NT   X2:05.72  
     r:+0.66  26.23       57.74 (31.51)     1:36.22 (38.48)     2:05.72 (29.50)
 -- Mattera, Matthew B        17 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.04  
              28.69     1:00.42 (31.73)     1:37.73 (37.31)     2:06.04 (28.31)
 -- McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.07  
     r:+0.70  27.04       59.70 (32.66)     1:36.96 (37.26)     2:06.07 (29.11)
 -- Wun, James T              17 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.23  
     r:+0.70  28.66     1:03.11 (34.45)     1:38.06 (34.95)     2:06.23 (28.17)
 -- Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.44  
     r:+0.82  26.89       59.04 (32.15)     1:37.34 (38.30)     2:06.44 (29.10)
 -- Barry, Kyle               19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:09.22  
     r:+0.70  26.44       58.37 (31.93)     1:37.29 (38.92)     2:09.22 (31.93)
 -- Coleman, Harper J         18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:12.32  
     r:+0.80  28.84     1:03.90 (35.06)     1:40.98 (37.08)     2:12.32 (31.34)
 -- Buckingham, Erik K        18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:12.88  
              28.82     1:05.39 (36.57)     1:42.33 (36.94)     2:12.88 (30.55)
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nazareth College-NI  'A'                          1:42.09    1:43.83   11  
     1) Pasquarella, Paige E 18         2) r:+0.0 Coombs, Rachel 18       
     3) r:+0.0 Heffler, Brittany 21     4) r:+0.0 Robey, Taylor 19        
              26.62       53.66 (27.04)     1:19.84 (26.18)     1:43.83 (23.99)
  2 Nazareth College-NI  'B'                               NT    1:48.39    4  
     1) Batz, Kat 19                    2) r:0.09 Griffin, Olivia 18      
     3) r:0.59 Policht, Annamarie 21    4) r:0.24 Giurastante, Marlaina 18
     r:+0.73  27.10       54.97 (27.87)     1:21.81 (26.84)     1:48.39 (26.58)
  3 Nazareth College-NI  'C'                               NT   x1:51.02  
     1) Foster, Amanda L 19             2) r:+0.0 Meli, Hannah 20         
     3) r:+0.0 Joslin, Catie 19         4) r:+0.0 Litwak, Gabriella 18    
              28.05       56.12 (28.07)     1:24.30 (28.18)     1:51.02 (26.72)
 -- Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT   X1:39.71  
     1) Staso, Noelle K 18              2) r:-0.06 Anich, Annabelle 18    
     3) r:0.11 Lennon, Kelly 18         4) r:-0.05 Knight, Maddie 18      
     r:+0.78  25.60       50.62 (25.02)     1:15.20 (24.58)     1:39.71 (24.51)
 -- Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   X1:43.15  
     1) Shemet, Nancy K 18              2) r:0.06 Ng, Sydney 17           
     3) r:0.19 Coates, Kiersten 19      4) r:0.30 Wallisky, Rachel 18     
     r:+0.77  26.29       51.62 (25.33)     1:16.47 (24.85)     1:43.15 (26.68)
 -- Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   X1:48.87  
     1) Mack, Megan R 21                2) r:0.19 Nasky, Nancy 17         
     3) r:0.40 Hamazaki, Sakura 18      4) r:0.17 Reitz, Meghan 18        
     r:+0.89  28.03       54.85 (26.82)     1:22.23 (27.38)     1:48.87 (26.64)
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nazareth College-NI  'A'                          1:26.54    1:27.14   11  
     1) Griffin, Tom D 18               2) r:+0.0 Dunkelberg, Mark 20     
     3) r:+0.0 Welch, Joshua 19         4) r:+0.0 Farrand, Seth 19        
              22.19       44.24 (22.05)     1:06.61 (22.37)     1:27.14 (20.53)
  2 Nazareth College-NI  'B'                               NT    1:34.04    4  
     1) Payrot, Sean 18                 2) r:0.35 Biagiotti, Luca 19      
     3) r:0.14 Walsh, Mike 21           4) r:0.17 Knapp, Joey 18          
     r:+0.66  23.43       46.56 (23.13)     1:10.46 (23.90)     1:34.04 (23.58)
  3 Nazareth College-NI  'C'                               NT   x1:41.27  
     1) Hiltbrand, Ryan J 19            2) r:+0.0 Winkelman, Luke 18      
     3) r:+0.0 Morehouse, Ryan 18       4) r:+0.0 Blank, Caleb 18         
              24.34       48.16 (23.82)     1:14.35 (26.19)     1:41.27 (26.92)
 -- Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT   X1:26.32  
     1) Eng, Will 17                    2) r:0.12 Ruggiero, Joseph 18     
     3) r:0.02 Modelewski, Matthew 18   4) r:0.15 Harkins, Harry 19       
     r:+5.97  22.25       43.93 (21.68)     1:05.29 (21.36)     1:26.32 (21.03)
 -- Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   X1:28.99  
     1) Wilson, John D 18               2) r:0.02 Sampson, Kaz 18         
     3) r:0.03 Ocker, John 18           4) r:-0.07 Jakubiak, Alex 18      
     r:+0.69  23.19       45.12 (21.93)     1:07.26 (22.14)     1:28.99 (21.73)
 -- Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   X1:35.36  
     1) Baker, John D 18                2) r:+0.0 Triaszin, Matthew 17    
     3) r:0.08 Mattera, Matthew 17      4) r:0.26 Fedorov, Ivan 18        
     r:+0.75  23.75       46.64 (22.89)     1:10.35 (23.71)     1:35.36 (25.01)
 
Event 29  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Samantha        18 Suny Geneseo-NI           NP     283.70    9  
  2 Norwood, Allie M          18 NAZ-NI                257.05     259.90    4  
  3 Vadala, Alyssa            22 Suny Geneseo-NI           NP     256.80    3  
  4 Coates, Kiersten L        19 Suny Geneseo-NI           NP     196.90    2  
 -- Cornelia, Daniella        18 Suny Geneseo-NI           NP    X212.05  
 -- Dobbertin, Shelby         18 Suny Geneseo-NI           NP    X187.60  
 
Event 30  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Corey R            17 Suny Geneseo-NI           NP     266.80    9  
  2 Taylor, Sidney            19 NAZ-NI                264.80     260.20    4  
  3 Wilcox, Ben               18 Suny Geneseo-NI           NP     224.95    3  
  4 Kenealy, Cameron          19 NAZ-NI                217.90     214.85    2  
  5 Flowers, Denzel           20 Suny Geneseo-NI           NP     164.80    1  
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Samantha        18 Suny Geneseo-NI           NP     278.05    9  
  2 Coates, Kiersten L        19 Suny Geneseo-NI           NP     236.85    4  
  3 Vadala, Alyssa            22 Suny Geneseo-NI           NP     213.10    3  
  4 Norwood, Allie M          18 NAZ-NI                224.35     185.85    2  
 -- Cornelia, Daniella        18 Suny Geneseo-NI           NP    X217.00  
 -- Dobbertin, Shelby         18 Suny Geneseo-NI           NP    X184.95  
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sidney            19 NAZ-NI                292.20     289.60    9  
  2 Wirth, Corey R            17 Suny Geneseo-NI           NP     266.15    4  
  3 Wilcox, Ben               18 Suny Geneseo-NI           NP     234.10    3  
  4 Kenealy, Cameron          19 NAZ-NI                212.25     198.65    2  
  5 Flowers, Denzel           20 Suny Geneseo-NI           NP     172.75    1  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Suny Geneseo                        199   2. Nazareth College                     94
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Suny Geneseo                        166   2. Nazareth College                    126