Licensed to SUNY - Geneseo          HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/2/2019 05:47 PM
                     2019 Geneseo Invitational - 2/2/2019                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                        1:49.80    1:50.65         40  
     1) Palmer, Megan L 19              2) Staso, Noelle K 19             
     3) Hilt, Olivia Z 20               4) Osula, Deidra 18               
                  28.28     1:00.00 (31.72)     1:26.63 (26.63)     1:50.65 (24.02)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                        1:52.80    1:52.52         34  
     1) Ng, Sydney 21                   2) Turcotte, Paige 19             
     3) Pace, Celeste A 19              4) Knight, Maddie P 19            
                  28.45     1:00.88 (32.43)     1:27.67 (26.79)     1:52.52 (24.85)
  3 Nazareth College-NI  'A'                    1:49.56    1:53.62         32  
     1) Hoch, Jackie 21                 2) Heffler, Brittany T 21         
     3) Eggert, Anna K 18               4) Robey, Taylor N 19             
                  30.13     1:01.63 (31.50)     1:29.06 (27.43)     1:53.62 (24.56)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                        1:56.20   x1:55.72        
     1) Caldwell, Julia A 20            2) Thompson, Sophia C 21          
     3) Siegel, Lauren S 19             4) Shemet, Nancy K 21             
                  30.66     1:03.67 (33.01)     1:30.41 (26.74)     1:55.72 (25.31)
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                      1:51.37    1:56.84         30  
     1) Lee, Nicole E 21                2) Kranitz, Lindsay 19            
     3) Griger, Tessa R 20              4) Crespo, Sarah M 21             
                  28.93     1:02.08 (33.15)     1:30.28 (28.20)     1:56.84 (26.56)
  6 Nazareth College-NI  'B'                    1:56.39    2:00.29         28  
     1) Litwak, Gabriella A 18          2) Schoemick, Molly K 19          
     3) Spina, Erin E 18                4) Griffin, Olivia G 18           
                  31.35     1:04.45 (33.10)     1:33.13 (28.68)     2:00.29 (27.16)
  7 Nazareth College-NI  'C'                    2:01.20   x2:06.99        
     1) Coombs, Rachel E 19             2) Elman, Abby E 19               
     3) Foster, Amanda L 19             4) Shuron, Gabi L 19              
                  32.92     1:08.73 (35.81)     1:39.02 (30.29)     2:06.99 (27.97)
  8 Buffalo State College-NI  'A'               2:01.81    2:07.43         26  
     1) Andres, Alexis R 19             2) Viera, Michelle 20             
     3) McCauley, Angela E 19           4) Dimayo, Emily C 19             
                  33.79     1:09.14 (35.35)     1:38.10 (28.96)     2:07.43 (29.33)
 -- Monroe Community College  'A'               2:09.67         DQ        
     1) DeClerck, Emily K 19            2) Sherry, Katarina C 18          
     3) Pratt, Samantha M 18            4) Hess, Violet L 20              
                  30.97     1:07.63 (36.66)     1:38.60 (30.97)          DQ (32.11)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nazareth College-NI  'A'                    1:36.75    1:35.34         40  
     1) Griffin, Tom D 18               2) Coatsworth, Rob J 22           
     3) Farrand, Seth T 19              4) Dunkelberg, Mark P 20          
                  24.90       51.80 (26.90)     1:14.31 (22.51)     1:35.34 (21.03)
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                        1:36.40    1:36.32         34  
     1) Phelps, Mitchell L 20           2) Sampson, Kaz R 20              
     3) Wilson, John D 20               4) Harkins, Harry C 20            
                  24.92       51.88 (26.96)     1:14.92 (23.04)     1:36.32 (21.40)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                        1:40.10    1:40.27         32  
     1) Davis, Clark J 21               2) Ruggiero, Joseph A 21          
     3) Modelewski, Matthew 22          4) Eng, Will 19                   
                  26.12       54.77 (28.65)     1:18.45 (23.68)     1:40.27 (21.82)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                        1:43.40   x1:41.73        
     1) Triaszin, Matthew V 18          2) Wun, James T 18                
     3) Barry, Kyle 20                  4) Jakubiak, Alex 18              
                  27.00       55.35 (28.35)     1:19.78 (24.43)     1:41.73 (21.95)
  5 Nazareth College-NI  'B'                    1:40.05    1:42.07         30  
     1) Biagiotti, Luca M 19            2) Walsh, Mike 21                 
     3) Ancona, Nate A 19               4) Welch, Joshua J 19             
                  26.08       54.98 (28.90)     1:19.93 (24.95)     1:42.07 (22.14)
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                      1:40.87    1:44.50         28  
     1) Toure, Yaya 22                  2) Cono, Graham J 20              
     3) Gamboli, Luke A 19              4) Finn, Jared H 19               
                  26.85   1:44.50 (1:17.65)                                        
  7 Monroe Community College  'A'               1:44.95    1:44.60         26  
     1) Wagner, Cameron M 20            2) Sanders, Gregory P 20          
     3) Mahaney, Sean M 19              4) Bischoping, Tyler J 18         
                  26.37       55.35 (28.98)     1:21.46 (26.11)     1:44.60 (23.14)
  8 Suny New Paltz-AD  'B'                           NT    1:46.22         24  
     1) West, Nolan R 19                2) Garfield, Akiva 18             
     3) Galante, Joseph M 21            4) Chappell, Mitchell J 18        
                  27.43       58.22 (30.79)     1:23.04 (24.82)     1:46.22 (23.18)
  9 Buffalo State College-NI  'A'               1:42.31    1:46.76         22  
     1) Bartel, Josh R 20               2) Robb, Dylan J 18               
     3) Deren, Drew E 19                4) Nau, Zach T 18                 
                  27.15       57.94 (30.79)     1:23.72 (25.78)     1:46.76 (23.04)
 10 Nazareth College-NI  'C'                    1:48.20   x1:50.07        
     1) Johnston, Andrew D 20           2) Winkelman, Luke T 18           
     3) Morehouse, Ryan J 18            4) Howard, Dan 19                 
                  28.44       58.98 (30.54)     1:25.43 (26.45)     1:50.07 (24.64)
 11 Monroe Community College  'B'                    NT    1:53.39         18  
     1) Stone, Parker D 20              2) Roberts, Zachary C 19          
     3) Cottrell, Samuel R 20           4) Napper, Evan N 19              
                  28.47       57.48 (29.01)     1:28.37 (30.89)     1:53.39 (25.02)
 12 Buffalo State College-NI  'B'                    NT    1:56.72         14  
     1) Purpura, Jimmy H 19             2) Moser, Justin 21               
     3) Dulniak, Aaron 20               4) Longo, Ollie J 18              
                  28.15     1:05.53 (37.38)     1:32.28 (26.75)     1:56.72 (24.44)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallisky, Rachel A  19 Suny Geneseo-NI     10:59.81   10:53.31         20  
                  29.56     1:01.74 (32.18)     1:34.75 (33.01)     2:08.04 (33.29)
        2:40.95 (32.91)     3:14.18 (33.23)     3:47.25 (33.07)     4:20.49 (33.24)
        4:54.07 (33.58)     5:26.97 (32.90)     6:00.03 (33.06)     6:32.72 (32.69)
        7:05.62 (32.90)     7:38.64 (33.02)     8:11.72 (33.08)     8:44.24 (32.52)
        9:16.87 (32.63)     9:49.30 (32.43)    10:21.61 (32.31)    10:53.31 (31.70)
  2 Rose, Madison A     18 NAZ-NI              11:48.82   11:50.95         17  
                  30.53     1:04.75 (34.22)     1:40.04 (35.29)     2:15.67 (35.63)
        2:51.40 (35.73)     3:27.26 (35.86)     4:03.54 (36.28)     4:39.91 (36.37)
        5:15.88 (35.97)     5:52.01 (36.13)     6:28.33 (36.32)     7:04.66 (36.33)
        7:40.96 (36.30)     8:17.11 (36.15)     8:53.05 (35.94)     9:29.04 (35.99)
       10:04.89 (35.85)    10:40.69 (35.80)    11:16.41 (35.72)    11:50.95 (34.54)
  3 Quinn, Audrey P     19 NAZ-NI              12:06.95   11:53.63         16  
                  31.00     1:05.15 (34.15)     1:40.37 (35.22)     2:16.04 (35.67)
        2:51.68 (35.64)     3:27.47 (35.79)     4:03.73 (36.26)     4:39.80 (36.07)
        5:16.23 (36.43)     5:52.30 (36.07)     6:28.17 (35.87)     7:04.75 (36.58)
        7:40.90 (36.15)     8:17.28 (36.38)     8:53.65 (36.37)     9:30.27 (36.62)
       10:06.21 (35.94)    10:42.52 (36.31)    11:18.62 (36.10)    11:53.63 (35.01)
  4 Heaton, Sara R      20 NAZ-NI              12:16.34   12:16.76         15  
                  32.38     1:07.50 (35.12)     1:43.47 (35.97)     2:20.25 (36.78)
        2:56.77 (36.52)     3:33.45 (36.68)     4:10.55 (37.10)     4:47.42 (36.87)
        5:25.02 (37.60)     6:02.56 (37.54)     6:40.32 (37.76)     7:17.97 (37.65)
        7:55.37 (37.40)     8:33.01 (37.64)     9:10.33 (37.32)     9:47.96 (37.63)
       10:25.50 (37.54)    11:02.89 (37.39)    11:40.24 (37.35)    12:16.76 (36.52)
  5 Pratt, Samantha M   18 MCC                 12:16.00   12:20.64         14  
                  31.60     1:06.74 (35.14)     1:42.83 (36.09)     2:19.60 (36.77)
        2:57.31 (37.71)     3:34.96 (37.65)     4:12.23 (37.27)     4:50.03 (37.80)
        5:28.26 (38.23)     6:06.16 (37.90)     6:44.05 (37.89)     7:22.16 (38.11)
        7:59.39 (37.23)     8:36.74 (37.35)     9:14.37 (37.63)     9:51.69 (37.32)
       10:29.25 (37.56)    11:06.62 (37.37)    11:43.86 (37.24)    12:20.64 (36.78)
  6 Muller, Caroline E  18 NAZ-NI              12:11.35  x12:33.97        
                  32.23     1:07.87 (35.64)     1:44.43 (36.56)     2:21.69 (37.26)
        2:58.95 (37.26)     3:37.12 (38.17)     4:15.51 (38.39)     4:54.28 (38.77)
        5:32.77 (38.49)     6:11.60 (38.83)     6:49.51 (37.91)     7:28.35 (38.84)
        8:06.33 (37.98)     8:44.96 (38.63)     9:23.02 (38.06)    10:01.46 (38.44)
       10:40.29 (38.83)    11:18.55 (38.26)    11:56.79 (38.24)    12:33.97 (37.18)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deren, Drew E       19 Buffalo State-NI    10:35.10   10:23.33         20  
                  27.64       57.93 (30.29)     1:28.65 (30.72)     1:59.42 (30.77)
        2:30.45 (31.03)     3:01.59 (31.14)     3:33.04 (31.45)     4:04.64 (31.60)
        4:36.16 (31.52)     5:07.98 (31.82)     5:39.67 (31.69)     6:11.52 (31.85)
        6:43.22 (31.70)     7:15.21 (31.99)     7:47.23 (32.02)     8:19.63 (32.40)
        8:51.66 (32.03)     9:23.59 (31.93)     9:54.42 (30.83)    10:23.33 (28.91)
  2 Bonney, Ethan J     18 Suny New Paltz-AD   10:16.99   10:23.38         17  
                  27.85       57.77 (29.92)     1:28.80 (31.03)     1:59.92 (31.12)
        2:31.10 (31.18)     3:02.69 (31.59)     3:34.12 (31.43)     4:05.75 (31.63)
        4:37.58 (31.83)     5:09.85 (32.27)     5:40.86 (31.01)     6:12.53 (31.67)
        6:44.39 (31.86)     7:16.01 (31.62)     7:47.53 (31.52)     8:19.76 (32.23)
        8:51.31 (31.55)     9:23.32 (32.01)     9:54.75 (31.43)    10:23.38 (28.63)
  3 McCabe, Connor M    20 NAZ-NI              10:58.60   10:33.87         16  
                  28.25       58.65 (30.40)     1:29.69 (31.04)     2:00.79 (31.10)
        2:32.65 (31.86)     3:04.18 (31.53)     3:35.72 (31.54)     4:07.34 (31.62)
        4:39.10 (31.76)     5:11.05 (31.95)     5:42.91 (31.86)     6:14.82 (31.91)
        6:47.37 (32.55)     7:19.69 (32.32)     7:52.28 (32.59)     8:24.91 (32.63)
        8:57.42 (32.51)     9:29.71 (32.29)    10:02.05 (32.34)    10:33.87 (31.82)
  4 Farago, Matt K      20 Suny Geneseo-NI     10:33.14   10:39.83         15  
                  26.94       56.73 (29.79)     1:27.45 (30.72)     1:58.89 (31.44)
        2:30.00 (31.11)     3:01.98 (31.98)     3:34.40 (32.42)     4:07.25 (32.85)
        4:40.72 (33.47)     5:13.54 (32.82)     5:46.66 (33.12)     6:20.29 (33.63)
        6:53.38 (33.09)     7:25.89 (32.51)     7:59.02 (33.13)     8:31.69 (32.67)
        9:04.23 (32.54)     9:36.44 (32.21)    10:08.43 (31.99)    10:39.83 (31.40)
  5 Wagner, Cameron M   20 MCC                       NT   10:51.27         14  
                  28.92     1:00.49 (31.57)     1:33.00 (32.51)     2:05.31 (32.31)
        2:37.98 (32.67)     3:10.71 (32.73)     3:43.28 (32.57)     4:16.35 (33.07)
        4:48.97 (32.62)     5:21.56 (32.59)     5:54.79 (33.23)     6:27.32 (32.53)
        7:00.57 (33.25)     7:33.68 (33.11)     8:07.20 (33.52)     8:40.46 (33.26)
        9:13.30 (32.84)     9:46.40 (33.10)    10:19.34 (32.94)    10:51.27 (31.93)
  6 Hiltbrand, Ryan J   19 NAZ-NI              10:48.74   11:05.14         13  
                  27.54       58.52 (30.98)     1:30.94 (32.42)     2:03.60 (32.66)
        2:36.26 (32.66)     3:09.90 (33.64)     3:43.03 (33.13)     4:16.83 (33.80)
        4:51.14 (34.31)     5:25.02 (33.88)     5:57.58 (32.56)     6:30.79 (33.21)
        7:05.27 (34.48)     7:40.59 (35.32)     8:15.25 (34.66)     8:50.01 (34.76)
        9:24.67 (34.66)     9:58.76 (34.09)    10:32.38 (33.62)    11:05.14 (32.76)
  7 Stecher, Tj J       21 Suny New Paltz-AD   10:55.24   11:19.01         12  
                  28.62     1:00.63 (32.01)     1:33.19 (32.56)     2:06.15 (32.96)
        2:39.55 (33.40)     3:12.75 (33.20)     3:45.99 (33.24)     4:20.07 (34.08)
        4:54.30 (34.23)     5:29.07 (34.77)     6:03.69 (34.62)     6:38.22 (34.53)
        7:13.00 (34.78)     7:48.02 (35.02)     8:23.22 (35.20)     8:58.21 (34.99)
        9:33.58 (35.37)    10:09.31 (35.73)    10:45.28 (35.97)    11:19.01 (33.73)
  8 Breen, Shane M      19 Buffalo State-NI    11:49.75   11:24.59         11  
                  28.63     1:00.73 (32.10)     1:32.97 (32.24)     2:06.06 (33.09)
        2:39.55 (33.49)     3:13.11 (33.56)     3:46.82 (33.71)     4:21.00 (34.18)
        4:55.34 (34.34)     5:29.91 (34.57)     6:04.67 (34.76)     6:39.75 (35.08)
        7:14.74 (34.99)     7:50.24 (35.50)     8:25.99 (35.75)     9:01.78 (35.79)
        9:38.18 (36.40)    10:14.23 (36.05)    10:50.08 (35.85)    11:24.59 (34.51)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M      21 Suny Geneseo-NI      1:59.27    1:58.32         20  
                  27.84       57.86 (30.02)     1:28.44 (30.58)     1:58.32 (29.88)
  2 Osula, Deidra       18 Suny Geneseo-NI      2:07.07    2:01.16         17  
                  28.57       59.84 (31.27)     1:31.13 (31.29)     2:01.16 (30.03)
  3 Pasquarella, Paige  18 NAZ-NI               2:01.39    2:04.47         16  
                  28.61     1:00.22 (31.61)     1:32.73 (32.51)     2:04.47 (31.74)
  4 Butler, Alex M      20 Suny Geneseo-NI      2:06.77    2:04.56         15  
                  28.79     1:00.30 (31.51)     1:32.80 (32.50)     2:04.56 (31.76)
  5 Mack, Megan R       22 Suny Geneseo-NI      2:07.13   x2:05.28        
                  29.28     1:01.08 (31.80)     1:33.37 (32.29)     2:05.28 (31.91)
  6 Martin, Caroline E  18 NAZ-NI               2:01.93    2:05.30         14  
                  28.38       59.89 (31.51)     1:32.71 (32.82)     2:05.30 (32.59)
  7 Angulas, Chelsea L  20 Suny New Paltz-AD    2:04.01    2:05.44         13  
                  29.07     1:01.29 (32.22)     1:33.50 (32.21)     2:05.44 (31.94)
  8 Lennon, Kelly       19 Suny Geneseo-NI      2:02.30   x2:06.15        
                  28.75     1:00.74 (31.99)     1:33.90 (33.16)     2:06.15 (32.25)
  9 Spina, Erin E       18 NAZ-NI               2:01.62    2:06.77         12  
                  28.87     1:01.43 (32.56)     1:34.55 (33.12)     2:06.77 (32.22)
 10 Lee, Nicole E       21 Suny New Paltz-AD         NT    2:07.47         11  
                  30.12     1:02.57 (32.45)     1:34.55 (31.98)     2:07.47 (32.92)
 11 Shuron, Gabi L      19 NAZ-NI               2:09.60   x2:08.51        
                  29.64     1:01.88 (32.24)     1:34.84 (32.96)     2:08.51 (33.67)
 12 Rocks, Grace E      18 Suny New Paltz-AD    2:05.55    2:08.87          9  
                  29.95     1:02.31 (32.36)     1:35.51 (33.20)     2:08.87 (33.36)
 13 Elman, Abby E       19 NAZ-NI               2:10.35   x2:09.13        
                  29.31     1:01.62 (32.31)     1:35.95 (34.33)     2:09.13 (33.18)
 14 Griger, Tessa R     20 Suny New Paltz-AD    2:07.50   x2:09.73        
                  30.03     1:02.77 (32.74)     1:36.35 (33.58)     2:09.73 (33.38)
 15 Roe, Lindsey        19 NAZ-NI               2:12.42   x2:09.98        
                  30.41     1:03.20 (32.79)     1:36.80 (33.60)     2:09.98 (33.18)
 16 Knowlton-Wardle, W  22 Suny New Paltz-AD    2:03.00   x2:10.44        
                  30.00     1:02.82 (32.82)     1:36.57 (33.75)     2:10.44 (33.87)
 17 Mariniello, Degen   21 Suny New Paltz-AD    2:06.63   x2:10.75        
                  29.94     1:02.98 (33.04)     1:36.56 (33.58)     2:10.75 (34.19)
 18 Viera, Michelle     20 Buffalo State-NI     2:23.19    2:22.52          7  
                  32.64     1:08.40 (35.76)     1:44.51 (36.11)     2:22.52 (38.01)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bischoping, Tyler   18 MCC                  1:47.70    1:47.09         20  
                  25.16       52.60 (27.44)     1:19.98 (27.38)     1:47.09 (27.11)
  2 McClellan, Sean E   18 Suny Geneseo-NI      1:47.72    1:47.76         17  
                  25.22       53.01 (27.79)     1:20.47 (27.46)     1:47.76 (27.29)
  3 Celecki, Barrett M  22 Suny New Paltz-AD    1:49.11    1:49.40         16  
                  25.47       53.40 (27.93)     1:21.71 (28.31)     1:49.40 (27.69)
  4 Jakubiak, Alex      18 Suny Geneseo-NI      1:49.96    1:50.25         15  
                  25.78       54.09 (28.31)     1:22.24 (28.15)     1:50.25 (28.01)
  5 Eng, Will           19 Suny Geneseo-NI      1:50.50    1:51.34         14  
                  24.77       53.28 (28.51)     1:21.96 (28.68)     1:51.34 (29.38)
  6 Mattera, Matthew B  20 Suny Geneseo-NI      1:50.86   x1:52.09        
                  25.68       54.30 (28.62)     1:23.07 (28.77)     1:52.09 (29.02)
  7 Draper, Bob P       21 NAZ-NI               1:46.63    1:52.20         13  
                  25.28       53.49 (28.21)     1:22.83 (29.34)     1:52.20 (29.37)
  8 Biagiotti, Luca M   19 NAZ-NI               1:48.05    1:52.24         12  
                  25.39       54.10 (28.71)     1:23.21 (29.11)     1:52.24 (29.03)
  9 Coatsworth, Rob J   22 NAZ-NI               1:49.65    1:52.40         11  
                  25.96       53.99 (28.03)     1:23.04 (29.05)     1:52.40 (29.36)
 10 Knapp, Joey S       18 NAZ-NI               1:49.57   x1:53.13        
                  25.70       54.21 (28.51)     1:23.62 (29.41)     1:53.13 (29.51)
 11 Payrot, Sean        18 NAZ-NI               1:57.34   x1:53.98        
                  24.71       52.91 (28.20)     1:23.39 (30.48)     1:53.98 (30.59)
 12 West, Nolan R       19 Suny New Paltz-AD    1:51.20    1:54.24          9  
                  26.06       55.03 (28.97)     1:24.53 (29.50)     1:54.24 (29.71)
 13 Neal, Rory          22 Suny New Paltz-AD    1:56.19    2:01.21          7  
                  28.55       59.09 (30.54)     1:29.54 (30.45)     2:01.21 (31.67)
 14 Pero, Matt          20 Suny New Paltz-AD    1:57.00   x2:02.75        
                  28.75     1:00.08 (31.33)     1:31.77 (31.69)     2:02.75 (30.98)
 15 Napper, Evan N      19 MCC                  2:03.29    2:03.57          6  
                  29.33     1:00.80 (31.47)     1:32.74 (31.94)     2:03.57 (30.83)
 16 Craig, Nick         20 Suny New Paltz-AD    2:06.22   x2:09.88        
                  28.05     1:00.47 (32.42)     1:35.23 (34.76)     2:09.88 (34.65)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney          21 Suny Geneseo-NI      1:00.38    1:00.45         20  
                  29.15     1:00.45 (31.30)                                        
  2 Siegel, Lauren S    19 Suny Geneseo-NI      1:00.93    1:01.74         17  
                  30.07     1:01.74 (31.67)                                        
  3 Caldwell, Julia A   20 Suny Geneseo-NI      1:03.51    1:03.41         16  
                  31.05     1:03.41 (32.36)                                        
  4 Hoch, Jackie        21 NAZ-NI               1:05.42    1:06.57         15  
                  32.51     1:06.57 (34.06)                                        
  5 Eggert, Anna K      18 NAZ-NI               1:08.85    1:06.91         14  
                  32.51     1:06.91 (34.40)                                        
  6 Litwak, Gabriella   18 NAZ-NI               1:04.48    1:07.19         13  
                  32.67     1:07.19 (34.52)                                        
  7 Giunta, Natalia L   19 Suny New Paltz-AD    1:04.96    1:07.43         12  
                  32.41     1:07.43 (35.02)                                        
  8 DeClerck, Emily K   19 MCC                  1:07.73    1:10.15         11  
                  32.81     1:10.15 (37.34)                                        
  9 Coombs, Rachel E    19 NAZ-NI               1:09.32   x1:11.26        
                  34.76     1:11.26 (36.50)                                        
 10 Crespo, Sarah M     21 Suny New Paltz-AD    1:05.99    1:12.74          9  
                  35.26     1:12.74 (37.48)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Mitchell L  20 Suny Geneseo-NI        54.02      54.06         20  
                  26.21       54.06 (27.85)                                        
  2 Toure, Yaya         22 Suny New Paltz-AD      56.69      57.15         17  
                  28.19       57.15 (28.96)                                        
  3 Triaszin, Matthew   18 Suny Geneseo-NI        58.54      57.95         16  
                  28.00       57.95 (29.95)                                        
  4 Bartel, Josh R      20 Buffalo State-NI       56.96      58.05         15  
                  28.01       58.05 (30.04)                                        
  5 Wittmeyer, Cody J   20 Buffalo State-NI       57.49      58.59         14  
                  28.04       58.59 (30.55)                                        
  6 Nau, Zach T         18 Buffalo State-NI       58.78      58.92         13  
                  28.56       58.92 (30.36)                                        
  7 Johnston, Andrew D  20 NAZ-NI                 59.29      59.10         12  
                  28.80       59.10 (30.30)                                        
  8 Purpura, Jimmy H    19 Buffalo State-NI     1:01.17   x1:00.93        
                  29.32     1:00.93 (31.61)                                        
  9 Galante, Joseph M   21 Suny New Paltz-AD    1:00.01    1:01.06         11  
                  29.92     1:01.06 (31.14)                                        
 10 Morehouse, Ryan J   18 NAZ-NI               1:04.87    1:05.92          9  
                  31.74     1:05.92 (34.18)                                        
 11 Howard, Dan         19 NAZ-NI               1:05.16    1:07.62          7  
                  32.40     1:07.62 (35.22)                                        
 12 Garfield, Akiva     18 Suny New Paltz-AD    1:01.90    1:07.92          6  
                  33.13     1:07.92 (34.79)                                        
 13 Blank, Caleb W      18 NAZ-NI               1:04.59   x1:08.84        
                  32.69     1:08.84 (36.15)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heffler, Brittany   21 NAZ-NI               1:08.31    1:09.75         20  
                  32.69     1:09.75 (37.06)                                        
  2 Staso, Noelle K     19 Suny Geneseo-NI      1:08.25    1:09.84         17  
                  33.15     1:09.84 (36.69)                                        
  3 Pace, Celeste A     19 Suny Geneseo-NI      1:09.31    1:10.13         16  
                  33.91     1:10.13 (36.22)                                        
  4 Turcotte, Paige     19 Suny Geneseo-NI      1:09.67    1:10.42         15  
                  33.59     1:10.42 (36.83)                                        
  5 Donlevy, Katie D    21 Suny New Paltz-AD    1:12.10    1:11.80         14  
                  33.58     1:11.80 (38.22)                                        
  6 Kranitz, Lindsay    19 Suny New Paltz-AD    1:08.80    1:11.84         13  
                  34.01     1:11.84 (37.83)                                        
  7 Thompson, Sophia C  21 Suny Geneseo-NI      1:11.75   x1:14.12        
                  34.29     1:14.12 (39.83)                                        
  8 McCauley, Angela E  19 Buffalo State-NI          NT    1:14.37         12  
                  34.93     1:14.37 (39.44)                                        
  9 Kaefer, Jaimie A    21 Suny New Paltz-AD         NT    1:16.48         11  
                  36.14     1:16.48 (40.34)                                        
 10 Rose, Madison A     18 NAZ-NI               1:18.33    1:17.34          9  
                  36.12     1:17.34 (41.22)                                        
 11 Heaton, Sara R      20 NAZ-NI               1:15.83    1:18.11          7  
                  36.32     1:18.11 (41.79)                                        
 12 Sherry, Katarina C  18 MCC                  1:18.64    1:21.75          6  
                  38.19     1:21.75 (43.56)                                        
 13 Nowak, Jessica E    19 Buffalo State-NI     1:22.34    1:22.25          5  
                  38.75     1:22.25 (43.50)                                        
 14 Lanthier, Alaina B  18 NAZ-NI               1:19.71   x1:22.39        
                  37.82     1:22.39 (44.57)                                        
 15 Harter, Sarah A     19 Buffalo State-NI          NT    1:23.36          4  
                  39.20     1:23.36 (44.16)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI      1:00.75    1:01.41         20  
                  28.81     1:01.41 (32.60)                                        
  2 Koch, John A        19 NAZ-NI               1:03.16    1:02.50         17  
                  29.44     1:02.50 (33.06)                                        
  3 Sanders, Gregory P  20 MCC                  1:02.42    1:03.50         16  
                  29.31     1:03.50 (34.19)                                        
  4 Roberts, Zachary C  19 MCC                  1:05.37    1:04.49         15  
                  30.47     1:04.49 (34.02)                                        
  5 Ruggiero, Joseph A  21 Suny Geneseo-NI      1:04.55    1:04.77         14  
                  30.01     1:04.77 (34.76)                                        
  6 Harkins, Harry C    20 Suny Geneseo-NI      1:04.43    1:05.00         13  
                  30.66     1:05.00 (34.34)                                        
  7 Welch, Joshua J     19 NAZ-NI               1:04.92    1:05.17         12  
                  30.03     1:05.17 (35.14)                                        
  8 Salvatore, Marco    19 NAZ-NI               1:06.20    1:05.45         11  
                  30.54     1:05.45 (34.91)                                        
  9 Finn, Jared H       19 Suny New Paltz-AD    1:08.85    1:05.49          9  
                  29.82     1:05.49 (35.67)                                        
 10 Cottrell, Samuel R  20 MCC                  1:07.82    1:06.98          7  
                  31.10     1:06.98 (35.88)                                        
 11 Robb, Dylan J       18 Buffalo State-NI     1:07.71    1:08.19          6  
                  32.31     1:08.19 (35.88)                                        
 12 Hiltbrand, Ryan J   19 NAZ-NI               1:08.02   x1:09.63        
                  32.40     1:09.63 (37.23)                                        
 13 Garfield, Akiva     18 Suny New Paltz-AD    1:03.67    1:10.95          5  
                  32.31     1:10.95 (38.64)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hilt, Olivia Z      20 Suny Geneseo-NI      2:18.86    2:18.86         20  
                  31.38     1:06.62 (35.24)     1:41.60 (34.98)     2:18.86 (37.26)
  2 Falletta, Arianna   18 Suny Geneseo-NI      2:17.89    2:21.81         17  
                  31.19     1:06.32 (35.13)     1:43.40 (37.08)     2:21.81 (38.41)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Clark J      21 Suny Geneseo-NI      2:03.12    2:00.26         20  
                  26.39       57.27 (30.88)     1:28.75 (31.48)     2:00.26 (31.51)
  2 McClellan, Sean E   18 Suny Geneseo-NI      2:00.50    2:01.51         17  
                  27.36       58.69 (31.33)     1:30.24 (31.55)     2:01.51 (31.27)
  3 Deren, Drew E       19 Buffalo State-NI     2:05.78    2:05.60         16  
                  27.97       59.73 (31.76)     1:32.52 (32.79)     2:05.60 (33.08)
  4 Gamboli, Luke A     19 Suny New Paltz-AD    2:02.05    2:12.19         15  
                  27.32       59.95 (32.63)     1:35.55 (35.60)     2:12.19 (36.64)
  5 Barnitkowski, Tom   19 Suny New Paltz-AD    2:17.34    2:13.95         14  
                  29.27     1:02.58 (33.31)     1:37.44 (34.86)     2:13.95 (36.51)
  6 Ancona, Nate A      19 NAZ-NI               2:13.27    2:16.07         13  
                  30.05     1:04.60 (34.55)     1:40.07 (35.47)     2:16.07 (36.00)
  7 Dulniak, Aaron      20 Buffalo State-NI     2:23.79    2:28.02         12  
                  31.92     1:09.24 (37.32)     1:48.46 (39.22)     2:28.02 (39.56)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Robey, Taylor N     19 NAZ-NI                 24.08      25.01         20  
  2 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI        26.00      25.94         17  
  3 Anich, Annabelle K  20 Suny Geneseo-NI        25.48      26.05         16  
  4 Donlevy, Katie D    21 Suny New Paltz-AD      25.03      26.31         15  
  5 Pasquarella, Paige  18 NAZ-NI                 25.41      26.69         14  
  6 Eggert, Anna K      18 NAZ-NI                 26.16      27.09         13  
  7 Griffin, Olivia G   18 NAZ-NI                 25.73     x27.61        
  8 Rocks, Grace E      18 Suny New Paltz-AD      26.24      27.91         12  
  9 Knowlton-Wardle, W  22 Suny New Paltz-AD      26.44      27.96         11  
 10 Shuron, Gabi L      19 NAZ-NI                 27.35     x28.04        
 11 Lanthier, Alaina B  18 NAZ-NI                 27.65     x28.23        
 12 DeClerck, Emily K   19 MCC                    27.80      28.33          9  
 13 Andres, Alexis R    19 Buffalo State-NI       27.79      28.52          7  
 14 Chisholm, Mary E    19 NAZ-NI                 27.91     x28.74        
 15 Nowak, Jessica E    19 Buffalo State-NI       29.65      29.41          6  
 16 Dimayo, Emily C     19 Buffalo State-NI       28.81      29.49          5  
 17 Hess, Violet L      20 MCC                    31.93      33.06          4  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrand, Seth T     19 NAZ-NI                 20.75      21.37         20  
  2 Griffin, Tom D      18 NAZ-NI                 21.30      21.83         17  
  3 Dunkelberg, Mark P  20 NAZ-NI                 21.76      21.93         16  
  4 Modelewski, Matthe  22 Suny Geneseo-NI        22.26      22.03         15  
  5 Sampson, Kaz R      20 Suny Geneseo-NI        23.19      22.42         14  
  6 Payrot, Sean        18 NAZ-NI                 22.68     x22.67        
  7 Wilson, John D      20 Suny Geneseo-NI        22.92      22.91         13  
  8 West, Nolan R       19 Suny New Paltz-AD      22.43      23.23         12  
  9 Mahaney, Sean M     19 MCC                    23.76      23.36         11  
 10 Chappell, Mitchell  18 Suny New Paltz-AD      22.99      23.56          9  
 11 Stone, Parker D     20 MCC                    23.63      23.72          7  
 12 Celecki, Barrett M  22 Suny New Paltz-AD      24.96      23.81          6  
 13 Van, Wesley V       18 Buffalo State-NI       23.29      24.50          5  
 14 Longo, Ollie J      18 Buffalo State-NI       27.33      24.79          4  
 15 Howard, Dan         19 NAZ-NI                 23.85     x24.88        
 16 Toure, Yaya         22 Suny New Paltz-AD      23.96     x24.99        
 17 Neal, Rory          22 Suny New Paltz-AD      24.50     x25.15        
 18 Cono, Graham J      20 Suny New Paltz-AD      24.50     x25.28        
 
Event 15  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M      21 Suny Geneseo-NI      4:49.94    4:48.92         20  
                  31.99     1:07.24 (35.25)     1:43.52 (36.28)     2:20.57 (37.05)
        3:04.40 (43.83)     3:48.02 (43.62)     4:18.74 (30.72)     4:48.92 (30.18)
  2 Shemet, Nancy K     21 Suny Geneseo-NI      4:55.31    4:49.33         17  
                  30.96     1:06.08 (35.12)     1:43.08 (37.00)     2:19.36 (36.28)
        3:01.29 (41.93)     3:42.91 (41.62)     4:16.82 (33.91)     4:49.33 (32.51)
  3 Spina, Erin E       18 NAZ-NI               5:01.34    5:01.65         16  
                  32.30     1:11.13 (38.83)     1:49.78 (38.65)     2:28.56 (38.78)
        3:11.34 (42.78)     3:55.04 (43.70)     4:29.12 (34.08)     5:01.65 (32.53)
  4 Foster, Amanda L    19 NAZ-NI               5:22.79    5:08.89         15  
                  32.58     1:11.02 (38.44)     1:52.24 (41.22)     2:32.76 (40.52)
        3:15.74 (42.98)     3:59.71 (43.97)     4:34.21 (34.50)     5:08.89 (34.68)
  5 Hoch, Jackie        21 NAZ-NI               5:07.80    5:11.80         14  
                  33.02     1:13.54 (40.52)     1:52.49 (38.95)     2:29.99 (37.50)
        3:14.15 (44.16)     3:59.10 (44.95)     4:36.26 (37.16)     5:11.80 (35.54)
  6 Quinn, Audrey P     19 NAZ-NI               5:27.46   x5:24.49        
                  36.70     1:18.19 (41.49)     1:59.62 (41.43)     2:40.69 (41.07)
        3:26.03 (45.34)     4:13.81 (47.78)     4:49.52 (35.71)     5:24.49 (34.97)
  7 Pratt, Samantha M   18 MCC                  5:31.17    5:35.34         13  
                  34.93     1:16.07 (41.14)     1:59.17 (43.10)     2:43.40 (44.23)
        3:30.86 (47.46)     4:20.40 (49.54)     4:58.71 (38.31)     5:35.34 (36.63)
 
Event 16  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, John A        19 NAZ-NI               4:15.67    4:25.13         20  
                  28.00     1:00.05 (32.05)     1:34.32 (34.27)     2:08.79 (34.47)
        2:46.12 (37.33)     3:24.77 (38.65)     3:55.23 (30.46)     4:25.13 (29.90)
  2 Barry, Kyle         20 Suny Geneseo-NI      4:27.02    4:27.98         17  
                  27.27       58.53 (31.26)     1:32.57 (34.04)     2:06.30 (33.73)
        2:44.26 (37.96)     3:23.87 (39.61)     3:56.03 (32.16)     4:27.98 (31.95)
  3 Coleman, Harper J   21 Suny Geneseo-NI      4:35.32    4:29.51         16  
                  28.29     1:01.09 (32.80)     1:37.28 (36.19)     2:12.96 (35.68)
        2:49.92 (36.96)     3:27.71 (37.79)     3:58.60 (30.89)     4:29.51 (30.91)
  4 Draper, Bob P       21 NAZ-NI               4:22.22    4:32.05         15  
                  28.20     1:01.03 (32.83)     1:37.62 (36.59)     2:13.58 (35.96)
        2:52.52 (38.94)     3:32.27 (39.75)     4:02.15 (29.88)     4:32.05 (29.90)
  5 Salvatore, Marco    19 NAZ-NI               4:23.13    4:33.35         14  
                  28.82     1:00.94 (32.12)     1:36.87 (35.93)     2:12.65 (35.78)
        2:51.27 (38.62)     3:30.98 (39.71)     4:02.96 (31.98)     4:33.35 (30.39)
  6 Farago, Matt K      20 Suny Geneseo-NI      4:35.55    4:38.10         13  
                  27.38       59.05 (31.67)     1:35.67 (36.62)     2:11.82 (36.15)
        2:54.21 (42.39)     3:37.41 (43.20)     4:07.97 (30.56)     4:38.10 (30.13)
  7 Towers, Connor D    18 Suny Geneseo-NI      4:36.75   x4:39.65        
                  29.63     1:03.95 (34.32)     1:38.08 (34.13)     2:12.90 (34.82)
        2:52.38 (39.48)     3:32.80 (40.42)     4:06.53 (33.73)     4:39.65 (33.12)
  8 Johnston, Andrew D  20 NAZ-NI               4:34.47   x4:43.52        
                  30.73     1:07.62 (36.89)     1:43.36 (35.74)     2:17.99 (34.63)
        2:57.84 (39.85)     3:37.72 (39.88)     4:10.66 (32.94)     4:43.52 (32.86)
  9 Bonney, Ethan J     18 Suny New Paltz-AD    4:30.66    4:45.61         12  
                  29.40     1:03.57 (34.17)     1:41.16 (37.59)     2:17.34 (36.18)
        3:01.19 (43.85)     3:43.19 (42.00)     4:14.25 (31.06)     4:45.61 (31.36)
 10 Winkelman, Luke T   18 NAZ-NI               4:38.60   x4:56.08        
                  30.62     1:07.74 (37.12)     1:47.13 (39.39)     2:25.82 (38.69)
        3:07.43 (41.61)     3:50.00 (42.57)     4:23.72 (33.72)     4:56.08 (32.36)
 11 Craig, Nick         20 Suny New Paltz-AD    5:13.05    5:11.05         11  
                  29.40     1:03.25 (33.85)     1:45.83 (42.58)     2:27.53 (41.70)
        3:13.37 (45.84)     4:01.10 (47.73)     4:37.29 (36.19)     5:11.05 (33.76)
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Osula, Deidra       18 Suny Geneseo-NI        54.04      53.16         20  
                  25.63       53.16 (27.53)                                        
  2 Robey, Taylor N     19 NAZ-NI                 51.33      54.59         17  
                  26.56       54.59 (28.03)                                        
  3 Knight, Maddie P    19 Suny Geneseo-NI        55.95      55.67         16  
                  26.79       55.67 (28.88)                                        
  4 Angulas, Chelsea L  20 Suny New Paltz-AD      56.38      56.39         15  
                  27.09       56.39 (29.30)                                        
  5 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI        56.83      56.63         14  
                  27.55       56.63 (29.08)                                        
  6 Lennon, Kelly       19 Suny Geneseo-NI        55.20     x56.75        
                  27.39       56.75 (29.36)                                        
  7 Kaefer, Jaimie A    21 Suny New Paltz-AD      57.35      57.51         13  
                  27.63       57.51 (29.88)                                        
  8 Wallisky, Rachel A  19 Suny Geneseo-NI        58.71     x57.94        
                  28.14       57.94 (29.80)                                        
  9 Pasquarella, Paige  18 NAZ-NI                 54.72      58.16         12  
                  28.28       58.16 (29.88)                                        
 10 Kranitz, Lindsay    19 Suny New Paltz-AD      58.31      58.89         11  
                  28.42       58.89 (30.47)                                        
 11 Rocks, Grace E      18 Suny New Paltz-AD      57.88     x59.86        
                  28.62       59.86 (31.24)                                        
 12 Crespo, Sarah M     21 Suny New Paltz-AD      55.21   x1:01.04        
                  29.05     1:01.04 (31.99)                                        
 13 Knowlton-Wardle, W  22 Suny New Paltz-AD      56.95   x1:01.71        
                  29.19     1:01.71 (32.52)                                        
 14 Andres, Alexis R    19 Buffalo State-NI     1:01.17    1:01.78          9  
                  29.93     1:01.78 (31.85)                                        
 15 Chisholm, Mary E    19 NAZ-NI               1:02.24    1:02.22          7  
                  30.10     1:02.22 (32.12)                                        
 16 Coombs, Rachel E    19 NAZ-NI                 56.91   x1:02.27        
                  29.71     1:02.27 (32.56)                                        
 17 Sherry, Katarina C  18 MCC                  1:00.56    1:02.32          6  
                  29.77     1:02.32 (32.55)                                        
 18 Lanthier, Alaina B  18 NAZ-NI               1:01.08   x1:03.01        
                  29.84     1:03.01 (33.17)                                        
 19 Griffin, Olivia G   18 NAZ-NI                 58.05   x1:03.76        
                  29.21     1:03.76 (34.55)                                        
 20 Nowak, Jessica E    19 Buffalo State-NI          NT    1:10.46          5  
                  33.46     1:10.46 (37.00)                                        
 21 Hess, Violet L      20 MCC                  1:13.44    1:12.90          4  
                  34.63     1:12.90 (38.27)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrand, Seth T     19 NAZ-NI                 45.69      46.88         20  
                  22.63       46.88 (24.25)                                        
  2 Phelps, Mitchell L  20 Suny Geneseo-NI        49.01      48.41         17  
                  23.41       48.41 (25.00)                                        
  3 Griffin, Tom D      18 NAZ-NI                 47.27      49.27         16  
                  23.46       49.27 (25.81)                                        
  4 Ruggiero, Joseph A  21 Suny Geneseo-NI        49.60      49.44         15  
                  23.93       49.44 (25.51)                                        
  5 Dunkelberg, Mark P  20 NAZ-NI                 48.51      49.54         14  
                  24.11       49.54 (25.43)                                        
  6 Davis, Clark J      21 Suny Geneseo-NI        50.98      49.60         13  
                  23.93       49.60 (25.67)                                        
  7 Wittmeyer, Cody J   20 Buffalo State-NI       50.08      49.70         12  
                  24.06       49.70 (25.64)                                        
  8 Galante, Joseph M   21 Suny New Paltz-AD      49.20      50.23         11  
                  24.31       50.23 (25.92)                                        
  9 Payrot, Sean        18 NAZ-NI                 50.74     x50.48        
                  24.01       50.48 (26.47)                                        
 10 Finn, Jared H       19 Suny New Paltz-AD      47.31      50.67          9  
                  23.85       50.67 (26.82)                                        
 11 Celecki, Barrett M  22 Suny New Paltz-AD      54.71      52.07          7  
                  25.05       52.07 (27.02)                                        
 12 Robb, Dylan J       18 Buffalo State-NI       52.83      52.27          6  
                  25.30       52.27 (26.97)                                        
 13 Breen, Shane M      19 Buffalo State-NI       51.90      52.47          5  
                  24.71       52.47 (27.76)                                        
 14 Stecher, Tj J       21 Suny New Paltz-AD      50.11     x52.56        
                  25.04       52.56 (27.52)                                        
 15 Stone, Parker D     20 MCC                    52.76      53.03          4  
                  25.22       53.03 (27.81)                                        
 16 Winkelman, Luke T   18 NAZ-NI                 51.85     x53.11        
                  25.26       53.11 (27.85)                                        
 17 Nau, Zach T         18 Buffalo State-NI          NT     x53.39        
                  25.43       53.39 (27.96)                                        
 18 Van, Wesley V       18 Buffalo State-NI       52.78     x53.41        
                  25.43       53.41 (27.98)                                        
 19 Barnitkowski, Tom   19 Suny New Paltz-AD      53.65     x54.37        
                  25.83       54.37 (28.54)                                        
 20 Pero, Matt          20 Suny New Paltz-AD      52.50     x55.82        
                  26.61       55.82 (29.21)                                        
 21 Neal, Rory          22 Suny New Paltz-AD      53.00     x57.12        
                  27.04       57.12 (30.08)                                        
 22 Longo, Ollie J      18 Buffalo State-NI       57.92     x57.23        
                  26.89       57.23 (30.34)                                        
 -- Howard, Dan         19 NAZ-NI                 52.69         DQ        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren S    19 Suny Geneseo-NI      2:10.39    2:12.76         20  
                  31.41     1:05.14 (33.73)     1:38.76 (33.62)     2:12.76 (34.00)
  2 Griger, Tessa R     20 Suny New Paltz-AD    2:14.27    2:18.92         17  
                  32.82     1:08.43 (35.61)     1:44.06 (35.63)     2:18.92 (34.86)
  3 Farchione, Sophia   21 Suny Geneseo-NI      2:17.80    2:18.95         16  
                  32.41     1:07.12 (34.71)     1:43.25 (36.13)     2:18.95 (35.70)
  4 Nasky, Nancy M      21 Suny Geneseo-NI      2:17.31    2:19.91         15  
                  33.47     1:08.81 (35.34)     1:44.57 (35.76)     2:19.91 (35.34)
  5 Hoch, Jackie        21 NAZ-NI               2:17.38    2:21.09         14  
                  33.22     1:08.70 (35.48)     1:45.18 (36.48)     2:21.09 (35.91)
  6 Lee, Nicole E       21 Suny New Paltz-AD    2:25.00    2:21.92         13  
                  33.22     1:09.26 (36.04)     1:45.45 (36.19)     2:21.92 (36.47)
  7 Martin, Caroline E  18 NAZ-NI               2:25.62    2:23.75         12  
                  33.11     1:09.24 (36.13)     1:46.48 (37.24)     2:23.75 (37.27)
  8 McCauley, Angela E  19 Buffalo State-NI     2:24.14    2:27.83         11  
                  34.62     1:11.04 (36.42)     1:49.25 (38.21)     2:27.83 (38.58)
  9 Giunta, Natalia L   19 Suny New Paltz-AD    2:27.52    2:28.40          9  
                  34.92     1:12.35 (37.43)     1:50.73 (38.38)     2:28.40 (37.67)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Andrew D  20 NAZ-NI               2:01.47    2:05.10         20  
                  30.02     1:01.53 (31.51)     1:33.46 (31.93)     2:05.10 (31.64)
  2 Mattera, Matthew B  20 Suny Geneseo-NI      2:05.16    2:05.16         17  
                  29.32     1:01.04 (31.72)     1:33.42 (32.38)     2:05.16 (31.74)
  3 Barry, Kyle         20 Suny Geneseo-NI      2:01.51    2:05.93         16  
                  29.12     1:00.63 (31.51)     1:33.65 (33.02)     2:05.93 (32.28)
  4 Knapp, Joey S       18 NAZ-NI               2:03.57    2:08.22         15  
                  30.35     1:02.56 (32.21)     1:35.93 (33.37)     2:08.22 (32.29)
  5 Purpura, Jimmy H    19 Buffalo State-NI     2:20.39    2:15.59         14  
                  32.42     1:07.19 (34.77)     1:42.34 (35.15)     2:15.59 (33.25)
  6 Morehouse, Ryan J   18 NAZ-NI               2:18.43    2:30.73         13  
                  33.69     1:11.86 (38.17)     1:50.64 (38.78)     2:30.73 (40.09)
  7 Blank, Caleb W      18 NAZ-NI               2:24.99   x2:34.64        
                  35.30     1:14.64 (39.34)     1:55.66 (41.02)     2:34.64 (38.98)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heffler, Brittany   21 NAZ-NI               2:29.00    2:32.57         20  
                  35.13     1:13.71 (38.58)     1:53.26 (39.55)     2:32.57 (39.31)
  2 Staso, Noelle K     19 Suny Geneseo-NI      2:30.08    2:32.60         17  
                  34.87     1:14.39 (39.52)     1:54.04 (39.65)     2:32.60 (38.56)
  3 Thompson, Sophia C  21 Suny Geneseo-NI      2:39.09    2:39.87         16  
                  36.08     1:16.74 (40.66)     1:58.21 (41.47)     2:39.87 (41.66)
  4 Falletta, Arianna   18 Suny Geneseo-NI      2:40.22    2:41.50         15  
                  36.96     1:18.01 (41.05)     1:59.41 (41.40)     2:41.50 (42.09)
  5 Heaton, Sara R      20 NAZ-NI               2:47.33    2:55.85         14  
                  39.99     1:24.29 (44.30)     2:09.93 (45.64)     2:55.85 (45.92)
  6 Chisholm, Mary E    19 NAZ-NI               3:06.52    3:06.51         13  
                  40.80     1:26.63 (45.83)     2:15.81 (49.18)     3:06.51 (50.70)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI      2:15.11    2:15.70         20  
                  31.75     1:06.61 (34.86)     1:41.39 (34.78)     2:15.70 (34.31)
  2 Coatsworth, Rob J   22 NAZ-NI               2:09.12    2:16.98         17  
                  31.22     1:06.26 (35.04)     1:41.92 (35.66)     2:16.98 (35.06)
  3 Sampson, Kaz R      20 Suny Geneseo-NI      2:18.30    2:17.74         16  
                  30.59     1:05.70 (35.11)     1:41.53 (35.83)     2:17.74 (36.21)
  4 Sanders, Gregory P  20 MCC                  2:18.57    2:21.43         15  
                  31.70     1:07.77 (36.07)     1:43.83 (36.06)     2:21.43 (37.60)
  5 Towers, Connor D    18 Suny Geneseo-NI      2:18.52    2:25.26         14  
                  32.61     1:09.28 (36.67)     1:47.23 (37.95)     2:25.26 (38.03)
  6 Roberts, Zachary C  19 MCC                  2:26.86    2:26.01         13  
                  32.60     1:10.53 (37.93)     1:48.65 (38.12)     2:26.01 (37.36)
  7 Cottrell, Samuel R  20 MCC                  2:30.89    2:28.36         12  
                  32.81     1:10.29 (37.48)     1:49.78 (39.49)     2:28.36 (38.58)
  8 Welch, Joshua J     19 NAZ-NI               2:26.71    2:29.39         11  
                  33.15     1:11.73 (38.58)     1:51.51 (39.78)     2:29.39 (37.88)
  9 Cono, Graham J      20 Suny New Paltz-AD    2:25.00    2:31.12          9  
                  32.67     1:10.57 (37.90)     1:50.32 (39.75)     2:31.12 (40.80)
 10 Garfield, Akiva     18 Suny New Paltz-AD    2:23.79    2:42.44          7  
                  35.79     1:16.94 (41.15)     2:00.37 (43.43)     2:42.44 (42.07)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney          21 Suny Geneseo-NI      5:25.24    5:18.96         20  
                  28.40     1:00.46 (32.06)     1:33.10 (32.64)     2:05.94 (32.84)
        2:38.40 (32.46)     3:11.01 (32.61)     3:43.59 (32.58)     4:16.07 (32.48)
        4:47.94 (31.87)     5:18.96 (31.02)                                        
  2 Martin, Caroline E  18 NAZ-NI               5:24.32    5:31.18         17  
                  30.33     1:03.22 (32.89)     1:36.40 (33.18)     2:10.03 (33.63)
        2:43.83 (33.80)     3:17.73 (33.90)     3:51.80 (34.07)     4:25.64 (33.84)
        4:59.25 (33.61)     5:31.18 (31.93)                                        
  3 Mack, Megan R       22 Suny Geneseo-NI      5:30.23    5:31.20         16  
                  30.96     1:04.89 (33.93)     1:38.59 (33.70)     2:11.65 (33.06)
        2:45.07 (33.42)     3:18.89 (33.82)     3:52.68 (33.79)     4:26.19 (33.51)
        4:59.08 (32.89)     5:31.20 (32.12)                                        
  4 Caldwell, Julia A   20 Suny Geneseo-NI      5:31.50    5:32.75         15  
                  30.25     1:03.35 (33.10)     1:36.81 (33.46)     2:10.78 (33.97)
        2:44.80 (34.02)     3:18.65 (33.85)     3:52.52 (33.87)     4:26.32 (33.80)
        4:59.90 (33.58)     5:32.75 (32.85)                                        
  5 Donlevy, Katie D    21 Suny New Paltz-AD         NT    5:43.70         14  
                  31.33     1:05.27 (33.94)     1:40.42 (35.15)     2:15.68 (35.26)
        2:50.99 (35.31)     3:26.35 (35.36)     4:01.58 (35.23)     4:35.95 (34.37)
        5:10.32 (34.37)     5:43.70 (33.38)                                        
  6 Roe, Lindsey        19 NAZ-NI               5:53.92    5:44.97         13  
                  31.23     1:05.38 (34.15)     1:40.21 (34.83)     2:15.45 (35.24)
        2:50.94 (35.49)     3:26.18 (35.24)     4:01.41 (35.23)     4:36.99 (35.58)
        5:11.83 (34.84)     5:44.97 (33.14)                                        
  7 Rose, Madison A     18 NAZ-NI               5:32.04    5:47.24         12  
                  30.78     1:04.75 (33.97)     1:39.56 (34.81)     2:14.71 (35.15)
        2:50.22 (35.51)     3:26.01 (35.79)     4:01.61 (35.60)     4:37.12 (35.51)
        5:12.47 (35.35)     5:47.24 (34.77)                                        
  8 Reitz, Meghan E     19 Suny Geneseo-NI      5:40.75   x5:47.95        
                  30.67     1:04.64 (33.97)     1:39.73 (35.09)     2:15.18 (35.45)
        2:50.59 (35.41)     3:26.00 (35.41)     4:01.65 (35.65)     4:37.35 (35.70)
        5:13.36 (36.01)     5:47.95 (34.59)                                        
  9 Quinn, Audrey P     19 NAZ-NI               5:52.48   x5:49.06        
                  31.30     1:05.62 (34.32)     1:41.36 (35.74)     2:16.87 (35.51)
        2:52.54 (35.67)     3:28.07 (35.53)     4:03.64 (35.57)     4:39.37 (35.73)
        5:14.80 (35.43)     5:49.06 (34.26)                                        
 10 Mariniello, Degen   21 Suny New Paltz-AD    5:42.07    5:49.62         11  
                  31.78     1:06.36 (34.58)     1:41.53 (35.17)     2:16.96 (35.43)
        2:52.78 (35.82)     3:28.72 (35.94)     4:04.26 (35.54)     4:40.08 (35.82)
        5:15.44 (35.36)     5:49.62 (34.18)                                        
 11 Elman, Abby E       19 NAZ-NI               6:01.20   x5:53.59        
                  31.88     1:06.97 (35.09)     1:43.33 (36.36)     2:19.58 (36.25)
        2:56.28 (36.70)     3:32.75 (36.47)     4:09.18 (36.43)     4:44.99 (35.81)
        5:20.44 (35.45)     5:53.59 (33.15)                                        
 12 Litwak, Gabriella   18 NAZ-NI               5:55.67   x5:59.32        
                  31.22     1:05.94 (34.72)     1:42.43 (36.49)     2:18.60 (36.17)
        2:54.58 (35.98)     3:31.29 (36.71)     4:08.65 (37.36)     4:45.84 (37.19)
        5:23.48 (37.64)     5:59.32 (35.84)                                        
 13 Muller, Caroline E  18 NAZ-NI               5:55.48   x6:06.57        
                  31.69     1:07.16 (35.47)     1:43.98 (36.82)     2:20.81 (36.83)
        2:58.21 (37.40)     3:36.17 (37.96)     4:14.13 (37.96)     4:52.07 (37.94)
        5:30.18 (38.11)     6:06.57 (36.39)                                        
 14 Hess, Violet L      20 MCC                  7:54.13    7:30.58          9  
                  36.57     1:18.70 (42.13)     2:03.31 (44.61)     2:49.08 (45.77)
        3:34.44 (45.36)     4:21.47 (47.03)     5:09.98 (48.51)     5:57.99 (48.01)
        6:46.67 (48.68)     7:30.58 (43.91)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bischoping, Tyler   18 MCC                  4:54.13    4:53.72         20  
                  25.97       55.27 (29.30)     1:25.47 (30.20)     1:55.44 (29.97)
        2:25.38 (29.94)     2:55.31 (29.93)     3:25.05 (29.74)     3:54.79 (29.74)
        4:24.46 (29.67)     4:53.72 (29.26)                                        
  2 Harkins, Harry C    20 Suny Geneseo-NI      5:01.30    5:02.08         17  
                  26.04       55.47 (29.43)     1:26.15 (30.68)     1:57.33 (31.18)
        2:28.30 (30.97)     2:59.88 (31.58)     3:31.42 (31.54)     4:03.28 (31.86)
        4:33.54 (30.26)     5:02.08 (28.54)                                        
  3 Triaszin, Matthew   18 Suny Geneseo-NI      5:01.14    5:04.80         16  
                  27.27       57.24 (29.97)     1:28.21 (30.97)     1:59.67 (31.46)
        2:31.00 (31.33)     3:02.21 (31.21)     3:32.96 (30.75)     4:04.17 (31.21)
        4:35.67 (31.50)     5:04.80 (29.13)                                        
  4 Deren, Drew E       19 Buffalo State-NI     5:06.85    5:05.16         15  
                  27.03       57.15 (30.12)     1:27.78 (30.63)     1:58.85 (31.07)
        2:29.97 (31.12)     3:01.27 (31.30)     3:32.75 (31.48)     4:03.96 (31.21)
        4:35.21 (31.25)     5:05.16 (29.95)                                        
  5 Draper, Bob P       21 NAZ-NI               4:53.27    5:06.31         14  
                  26.13       56.16 (30.03)     1:27.25 (31.09)     1:58.63 (31.38)
        2:30.32 (31.69)     3:01.89 (31.57)     3:33.22 (31.33)     4:04.44 (31.22)
        4:35.78 (31.34)     5:06.31 (30.53)                                        
  6 McCabe, Connor M    20 NAZ-NI               5:21.30    5:10.43         13  
                  27.59       57.59 (30.00)     1:28.06 (30.47)     1:59.23 (31.17)
        2:30.71 (31.48)     3:02.54 (31.83)     3:34.67 (32.13)     4:07.10 (32.43)
        4:39.20 (32.10)     5:10.43 (31.23)                                        
  7 Wagner, Cameron M   20 MCC                  5:20.48    5:10.78         12  
                  27.65       58.24 (30.59)     1:29.85 (31.61)     2:01.99 (32.14)
        2:34.07 (32.08)     3:05.92 (31.85)     3:37.45 (31.53)     4:08.96 (31.51)
        4:40.50 (31.54)     5:10.78 (30.28)                                        
  8 Salvatore, Marco    19 NAZ-NI               5:01.51    5:11.09         11  
                  27.67       58.58 (30.91)     1:30.02 (31.44)     2:01.64 (31.62)
        2:33.39 (31.75)     3:05.13 (31.74)     3:36.51 (31.38)     4:08.37 (31.86)
        4:39.88 (31.51)     5:11.09 (31.21)                                        
  9 Fedorov, Ivan D     18 Suny Geneseo-NI      5:17.44    5:11.91          9  
                  27.12       58.62 (31.50)     1:30.34 (31.72)     2:02.21 (31.87)
        2:33.79 (31.58)     3:05.95 (32.16)     3:38.38 (32.43)     4:10.75 (32.37)
        4:43.72 (32.97)     5:11.91 (28.19)                                        
 10 Chappell, Mitchell  18 Suny New Paltz-AD    5:06.86    5:16.22          7  
                  25.98       55.43 (29.45)     1:25.26 (29.83)     1:55.76 (30.50)
        2:27.51 (31.75)     3:00.88 (33.37)     3:35.34 (34.46)     4:10.14 (34.80)
        4:44.08 (33.94)     5:16.22 (32.14)                                        
 11 Coleman, Harper J   21 Suny Geneseo-NI      5:11.94   x5:19.03        
                  27.73       58.70 (30.97)     1:30.83 (32.13)     2:03.08 (32.25)
        2:35.47 (32.39)     3:07.99 (32.52)     3:40.81 (32.82)     4:13.90 (33.09)
        4:46.65 (32.75)     5:19.03 (32.38)                                        
 12 Breen, Shane M      19 Buffalo State-NI     5:22.19    5:21.02          6  
                  27.65       58.29 (30.64)     1:30.03 (31.74)     2:02.55 (32.52)
        2:35.72 (33.17)     3:08.81 (33.09)     3:42.17 (33.36)     4:15.46 (33.29)
        4:48.56 (33.10)     5:21.02 (32.46)                                        
 13 Hiltbrand, Ryan J   19 NAZ-NI               5:03.87   x5:22.07        
                  27.07       58.45 (31.38)     1:31.11 (32.66)     2:04.59 (33.48)
        2:38.61 (34.02)     3:12.66 (34.05)     3:46.29 (33.63)     4:19.01 (32.72)
        4:50.94 (31.93)     5:22.07 (31.13)                                        
 14 Napper, Evan N      19 MCC                  5:41.67    5:37.68          5  
                  30.12     1:02.99 (32.87)     1:37.18 (34.19)     2:12.18 (35.00)
        2:46.77 (34.59)     3:21.67 (34.90)     3:56.93 (35.26)     4:31.69 (34.76)
        5:05.79 (34.10)     5:37.68 (31.89)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pace, Celeste A     19 Suny Geneseo-NI        58.68    1:01.04         20  
                  29.53     1:01.04 (31.51)                                        
  2 Hilt, Olivia Z      20 Suny Geneseo-NI      1:00.67    1:01.06         17  
                  28.36     1:01.06 (32.70)                                        
  3 Shemet, Nancy K     21 Suny Geneseo-NI      1:01.28    1:02.74         16  
                  29.79     1:02.74 (32.95)                                        
  4 Eggert, Anna K      18 NAZ-NI               1:00.62    1:03.09         15  
                  29.29     1:03.09 (33.80)                                        
  5 Jaimes, Linda G     18 Suny Geneseo-NI      1:03.46   x1:03.47        
                  29.88     1:03.47 (33.59)                                        
  6 Knight, Maddie P    19 Suny Geneseo-NI      1:02.44   x1:03.60        
                  29.28     1:03.60 (34.32)                                        
  7 Wallisky, Rachel A  19 Suny Geneseo-NI      1:05.21   x1:04.34        
                  30.07     1:04.34 (34.27)                                        
  8 Kaefer, Jaimie A    21 Suny New Paltz-AD    1:01.91    1:05.96         14  
                  30.50     1:05.96 (35.46)                                        
  9 Hamazaki, Sakura    19 Suny Geneseo-NI      1:06.52   x1:08.08        
                  31.73     1:08.08 (36.35)                                        
 10 Foster, Amanda L    19 NAZ-NI               1:04.85    1:09.27         13  
                  31.83     1:09.27 (37.44)                                        
 11 Schoemick, Molly K  19 NAZ-NI               1:07.65    1:09.89         12  
                  32.45     1:09.89 (37.44)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, John D      20 Suny Geneseo-NI        52.90      52.99         20  
                  25.02       52.99 (27.97)                                        
  2 Koch, John A        19 NAZ-NI                 52.94      53.57         17  
                  25.32       53.57 (28.25)                                        
  3 Modelewski, Matthe  22 Suny Geneseo-NI        54.64      54.16         16  
                  25.67       54.16 (28.49)                                        
  4 Biagiotti, Luca M   19 NAZ-NI                 52.58      54.43         15  
                  25.36       54.43 (29.07)                                        
  5 Wittmeyer, Cody J   20 Buffalo State-NI       53.86      54.92         14  
                  25.34       54.92 (29.58)                                        
  6 Eng, Will           19 Suny Geneseo-NI        54.10      56.42         13  
                  26.44       56.42 (29.98)                                        
  7 Galante, Joseph M   21 Suny New Paltz-AD      57.27      56.61         12  
                  26.58       56.61 (30.03)                                        
  8 Gamboli, Luke A     19 Suny New Paltz-AD      53.77      57.40         11  
                  25.98       57.40 (31.42)                                        
  9 Mahaney, Sean M     19 MCC                    58.46      58.96          9  
                  27.16       58.96 (31.80)                                        
 10 Ancona, Nate A      19 NAZ-NI                 56.33      58.97          7  
                  27.67       58.97 (31.30)                                        
 11 Craig, Nick         20 Suny New Paltz-AD    1:01.63      58.98          6  
                  27.26       58.98 (31.72)                                        
 12 Van, Wesley V       18 Buffalo State-NI     1:02.17    1:01.28          5  
                  27.82     1:01.28 (33.46)                                        
 13 Cono, Graham J      20 Suny New Paltz-AD      58.52   x1:01.55        
                  28.16     1:01.55 (33.39)                                        
 
Event 27  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren S    19 Suny Geneseo-NI      2:11.84    2:14.39         20  
                  28.86     1:01.69 (32.83)     1:42.34 (40.65)     2:14.39 (32.05)
  2 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI      2:15.38    2:15.27         17  
                  29.85     1:04.90 (35.05)     1:44.98 (40.08)     2:15.27 (30.29)
  3 Turcotte, Paige     19 Suny Geneseo-NI      2:17.74    2:17.07         16  
                  30.29     1:06.38 (36.09)     1:44.90 (38.52)     2:17.07 (32.17)
  4 Angulas, Chelsea L  20 Suny New Paltz-AD         NT    2:21.27         15  
                  29.62     1:04.46 (34.84)     1:47.63 (43.17)     2:21.27 (33.64)
  5 Spina, Erin E       18 NAZ-NI               2:18.21    2:24.24         14  
                  30.65     1:08.63 (37.98)     1:51.33 (42.70)     2:24.24 (32.91)
  6 Kranitz, Lindsay    19 Suny New Paltz-AD    2:25.15    2:26.05         13  
                  30.76     1:10.92 (40.16)     1:50.82 (39.90)     2:26.05 (35.23)
  7 Foster, Amanda L    19 NAZ-NI               2:26.78    2:28.25         12  
                  32.12     1:11.94 (39.82)     1:55.94 (44.00)     2:28.25 (32.31)
  8 Giunta, Natalia L   19 Suny New Paltz-AD    2:21.26    2:28.33         11  
                  31.06     1:08.36 (37.30)     1:52.83 (44.47)     2:28.33 (35.50)
  9 Shuron, Gabi L      19 NAZ-NI               2:28.60    2:29.30          9  
                  31.38     1:08.89 (37.51)     1:54.41 (45.52)     2:29.30 (34.89)
 10 Griger, Tessa R     20 Suny New Paltz-AD    2:22.76   x2:29.41        
                  30.81     1:05.88 (35.07)     1:54.12 (48.24)     2:29.41 (35.29)
 11 Litwak, Gabriella   18 NAZ-NI               2:31.05   x2:31.33        
                  33.72     1:12.52 (38.80)     1:56.04 (43.52)     2:31.33 (35.29)
 12 Viera, Michelle     20 Buffalo State-NI     2:34.83    2:32.61          7  
                  33.32     1:14.90 (41.58)     1:57.03 (42.13)     2:32.61 (35.58)
 13 Schoemick, Molly K  19 NAZ-NI               2:27.81   x2:35.44        
                  34.47     1:14.35 (39.88)     1:58.23 (43.88)     2:35.44 (37.21)
 14 Harter, Sarah A     19 Buffalo State-NI     2:37.36    2:37.44          6  
                  33.95     1:14.16 (40.21)     2:01.09 (46.93)     2:37.44 (36.35)
 
Event 28  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Sean E   18 Suny Geneseo-NI      2:06.07    2:02.54         20  
                  26.28       58.01 (31.73)     1:33.68 (35.67)     2:02.54 (28.86)
  2 Jakubiak, Alex      18 Suny Geneseo-NI           NT    2:05.93         17  
                  26.60       58.25 (31.65)     1:35.56 (37.31)     2:05.93 (30.37)
  3 Mattera, Matthew B  20 Suny Geneseo-NI      2:06.04    2:06.59         16  
                  27.64       59.31 (31.67)     1:36.74 (37.43)     2:06.59 (29.85)
  4 Coatsworth, Rob J   22 NAZ-NI               1:59.51    2:07.69         15  
                  27.48     1:00.77 (33.29)     1:37.03 (36.26)     2:07.69 (30.66)
  5 Knapp, Joey S       18 NAZ-NI               2:09.22    2:08.67         14  
                  28.07     1:00.10 (32.03)     1:38.85 (38.75)     2:08.67 (29.82)
  6 Shemet, Charlie F   18 Suny Geneseo-NI      2:06.44   x2:08.68        
                  27.06       59.62 (32.56)     1:38.10 (38.48)     2:08.68 (30.58)
  7 Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI      2:06.23   x2:09.72        
                  28.80     1:02.93 (34.13)     1:38.95 (36.02)     2:09.72 (30.77)
  8 West, Nolan R       19 Suny New Paltz-AD    2:12.00    2:10.19         13  
                  28.91     1:00.83 (31.92)     1:40.38 (39.55)     2:10.19 (29.81)
  9 Sanders, Gregory P  20 MCC                  2:10.32    2:11.09         12  
                  28.51     1:03.00 (34.49)     1:40.00 (37.00)     2:11.09 (31.09)
 10 Robb, Dylan J       18 Buffalo State-NI     2:16.47    2:14.46         11  
                  28.83     1:04.22 (35.39)     1:42.51 (38.29)     2:14.46 (31.95)
 11 Bonney, Ethan J     18 Suny New Paltz-AD         NT    2:14.74          9  
                  28.25     1:03.30 (35.05)     1:46.01 (42.71)     2:14.74 (28.73)
 12 Gamboli, Luke A     19 Suny New Paltz-AD    2:11.09    2:15.73          7  
                  27.18     1:01.11 (33.93)     1:42.60 (41.49)     2:15.73 (33.13)
 13 Winkelman, Luke T   18 NAZ-NI               2:16.91    2:19.42          6  
                  29.58     1:07.67 (38.09)     1:48.18 (40.51)     2:19.42 (31.24)
 14 Ancona, Nate A      19 NAZ-NI               2:14.03   x2:20.63        
                  29.59     1:06.98 (37.39)     1:49.47 (42.49)     2:20.63 (31.16)
 15 Pero, Matt          20 Suny New Paltz-AD    2:16.59   x2:24.69        
                  31.17     1:08.29 (37.12)     1:50.98 (42.69)     2:24.69 (33.71)
 16 Dulniak, Aaron      20 Buffalo State-NI     2:31.19    2:25.77          5  
                  29.80     1:07.41 (37.61)     1:53.21 (45.80)     2:25.77 (32.56)
 17 Blank, Caleb W      18 NAZ-NI               2:21.45   x2:33.22        
                  32.43     1:12.32 (39.89)     1:56.17 (43.85)     2:33.22 (37.05)
 
Event 29  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                        1:35.14    1:38.23         40  
     1) Osula, Deidra 18                2) Knight, Maddie P 19            
     3) Lennon, Kelly 19                4) Staso, Noelle K 19             
                  23.98       48.52 (24.54)     1:13.48 (24.96)     1:38.23 (24.75)
  2 Suny New Paltz-AD  'A'                      1:38.93    1:42.73         34  
     1) Angulas, Chelsea L 20           2) Lee, Nicole E 21               
     3) Donlevy, Katie D 21             4) Crespo, Sarah M 21             
                  25.40       50.62 (25.22)     1:16.83 (26.21)     1:42.73 (25.90)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                        1:43.50    1:43.75         32  
     1) Shemet, Nancy K 21              2) Ng, Sydney 21                  
     3) Nasky, Nancy M 21               4) Thompson, Sophia C 21          
                  25.91       50.84 (24.93)     1:17.71 (26.87)     1:43.75 (26.04)
  4 Nazareth College-NI  'A'                    1:42.09    1:44.71         30  
     1) Pasquarella, Paige E 18         2) Coombs, Rachel E 19            
     3) Heffler, Brittany T 21          4) Robey, Taylor N 19             
                  26.68       54.04 (27.36)     1:20.13 (26.09)     1:44.71 (24.58)
  5 Suny Geneseo-NI  'C'                        1:43.90   x1:45.77        
     1) Pace, Celeste A 19              2) Mack, Megan R 22               
     3) Wallisky, Rachel A 19           4) Falletta, Arianna 18           
                  25.27       52.31 (27.04)     1:18.69 (26.38)     1:45.77 (27.08)
  6 Suny New Paltz-AD  'B'                           NT    1:49.95         28  
     1) Kaefer, Jaimie A 21             2) Knowlton-Wardle, Whitney D 22  
     3) Rocks, Grace E 18               4) Mariniello, Degen 21           
                  26.63       55.10 (28.47)     1:22.38 (27.28)     1:49.95 (27.57)
  7 Nazareth College-NI  'B'                    1:47.71    1:49.97         26  
     1) Griffin, Olivia G 18            2) Schoemick, Molly K 19          
     3) Elman, Abby E 19                4) Rose, Madison A 18             
                  28.25       56.12 (27.87)     1:23.24 (27.12)     1:49.97 (26.73)
  8 Nazareth College-NI  'C'                    1:53.20   x1:52.43        
     1) Chisholm, Mary E 19             2) Lanthier, Alaina B 18          
     3) Muller, Caroline E 18           4) Quinn, Audrey P 19             
                  28.53       55.97 (27.44)     1:23.78 (27.81)     1:52.43 (28.65)
  9 Buffalo State College-NI  'A'               1:52.83    1:54.18         24  
     1) Andres, Alexis R 19             2) Dimayo, Emily C 19             
     3) Viera, Michelle 20              4) McCauley, Angela E 19          
                  29.42       58.89 (29.47)     1:26.89 (28.00)     1:54.18 (27.29)
 10 Monroe Community College  'A'               1:52.80    1:56.93         22  
     1) Cook, Kamryn                    2) DeClerck, Emily K 19           
     3) Pratt, Samantha M 18            4) Sherry, Katarina C 18          
                  30.36       58.76 (28.40)     1:29.23 (30.47)     1:56.93 (27.70)
 11 Buffalo State College-NI  'B'                    NT    2:01.78         18  
     1) Moore, Julia N 19               2) Nowak, Jessica E 19            
     3) Harter, Sarah A 19              4) Lindner, Kelly P 21            
                  34.33     1:04.61 (30.28)     1:33.30 (28.69)     2:01.78 (28.48)
 
Event 30  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                        1:26.20    1:25.65         40  
     1) Davis, Clark J 21               2) Modelewski, Matthew 22         
     3) Ruggiero, Joseph A 21           4) Harkins, Harry C 20            
                  22.22       43.38 (21.16)     1:04.59 (21.21)     1:25.65 (21.06)
  2 Nazareth College-NI  'A'                    1:24.72    1:25.79         34  
     1) Griffin, Tom D 18               2) Dunkelberg, Mark P 20          
     3) Farrand, Seth T 19              4) Biagiotti, Luca M 19           
                  22.11       43.04 (20.93)     1:03.88 (20.84)     1:25.79 (21.91)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                        1:28.00    1:28.26         32  
     1) Eng, Will 19                    2) Sampson, Kaz R 20              
     3) Wilson, John D 20               4) Phelps, Mitchell L 20          
                  22.34       44.73 (22.39)     1:06.79 (22.06)     1:28.26 (21.47)
  4 Nazareth College-NI  'B'                    1:31.10    1:31.04         30  
     1) Welch, Joshua J 19              2) Koch, John A 19                
     3) Payrot, Sean 18                 4) Knapp, Joey S 18               
                  22.79       45.29 (22.50)     1:07.68 (22.39)     1:31.04 (23.36)
  5 Buffalo State College-NI  'A'               1:32.73    1:31.19         28  
     1) Wittmeyer, Cody J 20            2) Breen, Shane M 19              
     3) Van, Wesley V 18                4) Nau, Zach T 18                 
                  22.53       45.30 (22.77)     1:08.24 (22.94)     1:31.19 (22.95)
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                      1:28.99    1:33.35         26  
     1) Finn, Jared H 19                2) Chappell, Mitchell J 18        
     3) Celecki, Barrett M 22           4) Stecher, Tj J 21               
                  23.25       46.49 (23.24)     1:09.66 (23.17)     1:33.35 (23.69)
  7 Monroe Community College  'A'               1:33.40    1:33.79         24  
     1) Bischoping, Tyler J 18          2) Wagner, Cameron M 20           
     3) Stone, Parker D 20              4) Mahaney, Sean M 19             
                  23.93       46.93 (23.00)     1:10.67 (23.74)     1:33.79 (23.12)
  8 Suny Geneseo-NI  'C'                        1:31.50   x1:34.02        
     1) Farago, Matt K 20               2) Triaszin, Matthew V 18         
     3) Towers, Connor D 18             4) Barry, Kyle 20                 
                  24.56       47.70 (23.14)     1:10.39 (22.69)     1:34.02 (23.63)
  9 Nazareth College-NI  'C'                    1:35.85   x1:37.08        
     1) Hiltbrand, Ryan J 19            2) Salvatore, Marco 19            
     3) Draper, Bob P 21                4) Blank, Caleb W 18              
                  23.80       47.15 (23.35)     1:10.10 (22.95)     1:37.08 (26.98)
 10 Suny New Paltz-AD  'B'                           NT    1:39.20         22  
     1) Pero, Matt 20                   2) Neal, Rory 22                  
     3) Barnitkowski, Tom 19            4) Craig, Nick 20                 
                  25.01       49.86 (24.85)     1:13.67 (23.81)     1:39.20 (25.53)
 11 Monroe Community College  'B'                    NT    1:41.37         18  
     1) Searle, Loren M 19              2) Roberts, Zachary C 19          
     3) Napper, Evan N 19               4) Cottrell, Samuel R 20          
                  26.07       50.51 (24.44)     1:16.14 (25.63)     1:41.37 (25.23)
 12 Buffalo State College-NI  'B'                    NT    1:42.67         14  
     1) Longo, Ollie J 18               2) Dulniak, Aaron 20              
     3) Purpura, Jimmy H 19             4) Rivers, Branden J 20           
                  24.97       50.35 (25.38)     1:14.33 (23.98)     1:42.67 (28.34)
 
Event 31  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vadala, Alyssa      22 Suny Geneseo-NI       478.85     294.05         20  
  2 Reichman, Samantha  20 Suny Geneseo-NI       475.40     282.40         17  
  3 Norwood, Allie M    18 NAZ-NI                373.60     260.60         16  
  4 Coates, Kiersten L  20 Suny Geneseo-NI       435.30     254.80         15  
  5 Woltz, Taylor       19 NAZ-NI                    NP     237.60         14  
  6 Lindner, Kelly P    21 Buffalo State-NI          NP     204.40         13  
  7 Dobbertin, Shelby   18 Suny Geneseo-NI       370.15    x183.45        
  8 Moore, Julia N      19 Buffalo State-NI          NP     160.70         12  
  9 Cook, Kamryn           MCC                       NP     156.75         11  
 
Event 32  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Corey R      18 Suny Geneseo-NI       492.80     315.45         20  
  2 Taylor, Sidney      20 NAZ-NI                393.20     278.40         17  
  3 Moser, Justin       21 Buffalo State-NI          NP     277.45         16  
  4 Rivers, Branden J   20 Buffalo State-NI          NP     242.40         15  
  5 Wilcox, Ben         18 Suny Geneseo-NI       454.75     232.70         14  
  6 Searle, Loren M     19 MCC                       NP     226.45         13  
  7 Kenealy, Cameron    19 NAZ-NI                314.70     214.90         12  
  8 Flowers, Denzel     21 Suny Geneseo-NI       300.75     189.35         11  
  9 Prindle, Matthew M  20 NAZ-NI                    NP     150.25          9  
 
Event 33  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coates, Kiersten L  20 Suny Geneseo-NI       498.55     301.00         20  
  2 Reichman, Samantha  20 Suny Geneseo-NI       530.85     290.35         17  
  3 Vadala, Alyssa      22 Suny Geneseo-NI       525.55     258.70         16  
  4 Norwood, Allie M    18 NAZ-NI                371.85     254.30         15  
  5 Dobbertin, Shelby   18 Suny Geneseo-NI       418.35    x222.95        
  6 Woltz, Taylor       19 NAZ-NI                    NP     221.65         14  
  7 Cornelia, Daniella  18 Suny Geneseo-NI       442.90    x213.85        
  8 Lindner, Kelly P    21 Buffalo State-NI          NP     212.00         13  
  9 Moore, Julia N      19 Buffalo State-NI          NP     157.60         12  
 
Event 34  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Corey R      18 Suny Geneseo-NI       547.40     328.95         20  
  2 Moser, Justin       21 Buffalo State-NI          NP     306.45         17  
  3 Taylor, Sidney      20 NAZ-NI                397.10     281.85         16  
  4 Wilcox, Ben         18 Suny Geneseo-NI       454.90     262.55         15  
  5 Rivers, Branden J   20 Buffalo State-NI          NP     245.30         14  
  6 Searle, Loren M     19 MCC                       NP     231.30         13  
  7 Kenealy, Cameron    19 NAZ-NI                305.70     224.70         12  
  8 Flowers, Denzel     21 Suny Geneseo-NI       306.22     198.50         11  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 34                    
 
  1. Suny Geneseo                        837   2. Nazareth College                    661
  3. Suny New Paltz                      378   4. Buffalo State College               202
  5. Monroe Community College            109                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 34                     
 
  1. Suny Geneseo                        770   2. Nazareth College                    686
  3. Suny New Paltz                      396   4. Buffalo State College               349
  5. Monroe Community College            310