Licensed to SUNY - Geneseo        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/10/2018 03:52 PM

                       Cortland vs Geneseo - 11/10/2018                        

                                    Results                                    

 

Event 1  Women 400 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    4:00.35   11  

     1) Palmer, Megan L 18              2) Pace, Celeste A 19             

     3) Siegel, Lauren S 19             4) Osula, Deidra 18               

              28.85       59.73 (59.73)     1:30.94 (31.21)   2:07.63 (1:07.90)

        2:34.92 (27.29)     3:06.79 (59.16)     3:32.18 (25.39)     4:00.35 (53.56)

  2 Suny Cortland-NI  'A'                                  NT    4:10.81    4  

     1) Davey, Kelly R 20               2) Szewczyk, Alana P 20           

     3) Torell, Julia M 18              4) Simpfenderfer, Heidi M 19      

              29.77   1:02.65 (1:02.65)     1:35.76 (33.11)   2:14.36 (1:11.71)

        2:41.61 (27.25)   3:15.23 (1:00.87)     3:41.18 (25.95)     4:10.81 (55.58)

  3 Suny Cortland-NI  'B'                                  NT    4:27.78    2  

     1) Lapolt, Josie B 18              2) Gulbin, Emma C 21              

     3) Irwin, Alexa A 18               4) Miller, Lily 19                

              32.04   1:05.88 (1:05.88)     1:40.75 (34.87)   2:19.65 (1:13.77)

        2:51.57 (31.92)   3:30.09 (1:10.44)     3:57.09 (27.00)     4:27.78 (57.69)

  4 Suny Cortland-NI  'C'                                  NT   x4:38.17  

     1) Kanoza, Rebecca A 20            2) Vegder, Vanessa M 19           

     3) Marquart, Hallie 21             4) Incitti, Iris C 18             

              32.53   1:07.33 (1:07.33)     1:45.16 (37.83)   2:27.97 (1:20.64)

        2:59.19 (31.22)   3:44.25 (1:16.28)     4:06.02 (21.77)     4:38.17 (53.92)

  5 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT    4:40.00  

     1) Shemet, Nancy K 21              2) Thompson, Sophia C 21          

     3) Caldwell, Julia A 20            4) Knight, Maddie P 19            

              31.58   1:03.82 (1:03.82)     1:19.10 (15.28)     1:37.01 (33.19)

        2:16.45 (39.44)   2:45.77 (1:08.76)     3:20.64 (34.87)   4:40.00 (1:54.23)

 -- Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT         DQ  

     1) Ng, Sydney 20                   2) Turcotte, Paige 19             

     3) Hilt, Olivia Z 19               4) Lennon, Kelly 19               

              29.84   1:01.02 (1:01.02)     1:34.84 (33.82)   2:12.69 (1:11.67)

        2:40.29 (27.60)   3:13.33 (1:00.64)     3:38.63 (25.30)          DQ (53.94)

 

Event 2  Men 400 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:33.34   11  

     1) Barry, Kyle 19                  2) Sampson, Kaz R 20              

     3) Phelps, Mitchell L 20           4) Eng, Will 18                   

              26.57       55.47 (55.47)     1:22.45 (26.98)     1:54.29 (58.82)

        2:17.49 (23.20)     2:45.32 (51.03)     3:08.01 (22.69)     3:33.34 (48.02)

  2 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    3:36.03    4  

     1) Modelewski, Matthew 22          2) Wun, James T 17                

     3) Wilson, John D 20               4) Harkins, Harry C 20            

              26.78       55.46 (55.46)     1:23.62 (28.16)     1:55.37 (59.91)

        2:19.75 (24.38)     2:47.79 (52.42)     3:10.77 (22.98)     3:36.03 (48.24)

  3 Suny Cortland-NI  'A'                                  NT    3:47.91    2  

     1) Galeto, Nick 20                 2) Cornelia, Dylan T 19           

     3) Donlevy, Billy 19               4) Kohlhoff, Eric 21              

              26.05       53.90 (53.90)     1:25.02 (31.12)   2:00.62 (1:06.72)

        2:26.42 (25.80)     2:57.54 (56.92)     3:20.75 (23.21)     3:47.91 (50.37)

  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x3:49.24  

     1) Triaszin, Matthew V 17          2) Ruggiero, Joseph A 21          

     3) Shemet, Charlie F 18            4) Ocker, John R 18               

              27.99       58.54 (58.54)     1:27.65 (29.11)   2:02.22 (1:03.68)

        2:27.99 (25.77)     2:58.38 (56.16)     3:22.14 (23.76)     3:49.24 (50.86)

  5 Suny Cortland-NI  'B'                                  NT    3:51.59  

     1) Rokos, Tim R 20                 2) Farmer, Noah J 20              

     3) Kirchgessner, Adam P 22         4) Eigbrett, Bailey 20            

              29.10   1:01.62 (1:01.62)     1:31.03 (29.41)   2:05.08 (1:03.46)

        2:31.55 (26.47)     3:01.34 (56.26)     3:24.86 (23.52)     3:51.59 (50.25)

  6 Suny Cortland-NI  'C'                                  NT   x4:08.52  

     1) Manwarren, Jon J 21             2) Santiago, Jann 19              

     3) Fisher, Alex 19                 4) Adams, Cameron D 18            

              30.47   1:03.41 (1:03.41)     1:34.42 (31.01)   2:11.77 (1:08.36)

        2:39.19 (27.42)     3:10.78 (59.01)     3:37.87 (27.09)     4:08.52 (57.74)

 

Event 3  Women 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Jaimes, Linda G           18 Suny Geneseo-NI           NT   11:18.99    9  

              30.99     1:04.41 (33.42)     1:38.21 (33.80)     2:12.28 (34.07)

        2:46.31 (34.03)     3:20.56 (34.25)     3:55.22 (34.66)     4:29.78 (34.56)

        5:04.17 (34.39)     5:38.85 (34.68)     6:13.44 (34.59)     6:47.86 (34.42)

        7:22.23 (34.37)     7:56.64 (34.41)     8:30.65 (34.01)     9:04.85 (34.20)

        9:39.05 (34.20)    10:13.49 (34.44)    10:47.53 (34.04)    11:18.99 (31.46)

  2 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT   11:19.32    4  

              30.47     1:03.53 (33.06)     1:37.36 (33.83)     2:11.51 (34.15)

        2:45.99 (34.48)     3:20.60 (34.61)     3:55.34 (34.74)     4:30.15 (34.81)

        5:04.70 (34.55)     5:39.08 (34.38)     6:13.56 (34.48)     6:47.96 (34.40)

        7:22.13 (34.17)     7:56.36 (34.23)     8:30.48 (34.12)     9:04.92 (34.44)

        9:39.23 (34.31)    10:13.45 (34.22)    10:47.17 (33.72)    11:19.32 (32.15)

  3 French, Isabelle          17 Suny Cortland-NI          NT   11:38.50    3  

              30.73     1:04.16 (33.43)     1:37.91 (33.75)     2:12.17 (34.26)

        2:46.40 (34.23)     3:20.51 (34.11)     3:55.08 (34.57)     4:29.93 (34.85)

        5:04.65 (34.72)     5:38.97 (34.32)     6:13.86 (34.89)     6:49.00 (35.14)

        7:24.57 (35.57)     8:00.77 (36.20)     8:37.74 (36.97)     9:14.28 (36.54)

        9:51.21 (36.93)    10:27.47 (36.26)    11:03.74 (36.27)    11:38.50 (34.76)

  4 Kordal, Marissa L         19 Suny Cortland-NI          NT   11:40.10    2  

              31.17     1:05.88 (34.71)     1:41.37 (35.49)     2:16.95 (35.58)

        2:52.53 (35.58)     3:28.02 (35.49)     4:03.77 (35.75)     4:39.57 (35.80)

        5:15.66 (36.09)     5:51.41 (35.75)     6:26.98 (35.57)     7:02.53 (35.55)

        7:38.31 (35.78)     8:13.89 (35.58)     8:49.07 (35.18)     9:24.07 (35.00)

        9:58.83 (34.76)    10:33.14 (34.31)    11:07.07 (33.93)    11:40.10 (33.03)

  5 Reitz, Meghan E           18 Suny Geneseo-NI           NT   12:03.63    1  

              31.62     1:06.49 (34.87)     1:42.28 (35.79)     2:18.13 (35.85)

        2:54.29 (36.16)     3:31.07 (36.78)     4:07.94 (36.87)     4:45.61 (37.67)

        5:22.47 (36.86)     5:59.80 (37.33)     6:36.41 (36.61)     7:12.92 (36.51)

        7:50.04 (37.12)     8:27.30 (37.26)     9:04.73 (37.43)     9:40.93 (36.20)

       10:16.87 (35.94)    10:53.26 (36.39)    11:29.00 (35.74)    12:03.63 (34.63)

  6 Gittschau, Abbey M        18 Suny Cortland-NI          NT   12:22.01  

              32.36     1:07.64 (35.28)     1:44.60 (36.96)     2:21.06 (36.46)

        2:58.42 (37.36)     3:35.52 (37.10)     4:12.89 (37.37)     4:50.17 (37.28)

        5:27.18 (37.01)     6:04.44 (37.26)     6:42.01 (37.57)     7:19.70 (37.69)

        7:57.85 (38.15)     8:35.76 (37.91)     9:14.00 (38.24)     9:52.50 (38.50)

       10:30.57 (38.07)    11:08.52 (37.95)    11:45.75 (37.23)    12:22.01 (36.26)

 

Event 4  Men 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Bernhardt, Hunter M       19 Suny Cortland-NI          NT   10:22.50    9  

              28.39       59.40 (31.01)     1:30.95 (31.55)     2:02.82 (31.87)

        2:33.84 (31.02)     3:05.22 (31.38)     3:36.53 (31.31)     4:08.00 (31.47)

        4:39.15 (31.15)     5:10.22 (31.07)     5:41.62 (31.40)     6:13.01 (31.39)

        6:44.87 (31.86)     7:16.09 (31.22)     7:48.11 (32.02)     8:19.22 (31.11)

        8:50.74 (31.52)     9:22.57 (31.83)     9:53.98 (31.41)    10:22.50 (28.52)

  2 Coleman, Harper J         20 Suny Geneseo-NI           NT   10:40.67    4  

              28.12       59.35 (31.23)     1:31.52 (32.17)     2:03.90 (32.38)

        2:36.23 (32.33)     3:08.46 (32.23)     3:41.04 (32.58)     4:13.78 (32.74)

        4:46.79 (33.01)     5:19.89 (33.10)     5:53.04 (33.15)     6:26.16 (33.12)

        6:58.88 (32.72)     7:31.59 (32.71)     8:04.06 (32.47)     8:36.52 (32.46)

        9:08.61 (32.09)     9:40.31 (31.70)    10:10.54 (30.23)    10:40.67 (30.13)

  3 Farago, Matt K            20 Suny Geneseo-NI           NT   10:44.40    3  

              27.43       57.62 (30.19)     1:28.96 (31.34)     2:01.01 (32.05)

        2:33.32 (32.31)     3:05.40 (32.08)     3:37.20 (31.80)     4:09.16 (31.96)

        4:41.24 (32.08)     5:14.07 (32.83)     5:46.81 (32.74)     6:19.86 (33.05)

        6:53.09 (33.23)     7:26.49 (33.40)     7:59.95 (33.46)     8:32.99 (33.04)

        9:06.26 (33.27)     9:39.34 (33.08)    10:11.85 (32.51)    10:44.40 (32.55)

  4 Boyko, Jason A            19 Suny Cortland-NI          NT   10:51.99    2  

              28.06     1:00.49 (32.43)     1:32.72 (32.23)     2:05.99 (33.27)

        2:38.85 (32.86)     3:11.53 (32.68)     3:44.44 (32.91)     4:17.46 (33.02)

        4:49.99 (32.53)     5:22.47 (32.48)     5:55.34 (32.87)     6:27.93 (32.59)

        7:01.06 (33.13)     7:34.14 (33.08)     8:06.56 (32.42)     8:39.33 (32.77)

        9:12.61 (33.28)     9:45.43 (32.82)    10:19.17 (33.74)    10:51.99 (32.82)

  5 Fedorov, Ivan D           18 Suny Geneseo-NI           NT   11:00.88    1  

              29.02     1:01.59 (32.57)     1:34.70 (33.11)     2:07.74 (33.04)

        2:40.39 (32.65)     3:13.47 (33.08)     3:46.73 (33.26)     4:19.76 (33.03)

        4:53.41 (33.65)     5:26.43 (33.02)     6:00.42 (33.99)     6:34.24 (33.82)

        7:08.29 (34.05)     7:42.21 (33.92)     8:16.20 (33.99)     8:50.17 (33.97)

        9:23.93 (33.76)     9:57.60 (33.67)    10:30.51 (32.91)    11:00.88 (30.37)

  6 Severs, John R            20 Suny Cortland-NI          NT   11:08.92  

              29.36     1:02.00 (32.64)     1:34.75 (32.75)     2:08.64 (33.89)

        2:42.41 (33.77)     3:16.13 (33.72)     3:50.77 (34.64)     4:24.86 (34.09)

        4:58.91 (34.05)     5:32.98 (34.07)     6:06.31 (33.33)     6:40.75 (34.44)

        7:14.58 (33.83)     7:48.96 (34.38)     8:23.19 (34.23)     8:56.95 (33.76)

        9:30.14 (33.19)    10:04.02 (33.88)    10:37.03 (33.01)    11:08.92 (31.89)

 

Event 5  Women 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Ng, Sydney                20 Suny Geneseo-NI           NT    1:58.84    9  

              27.51       57.52 (30.01)     1:27.86 (30.34)     1:58.84 (30.98)

  2 Wallisky, Rachel A        19 Suny Geneseo-NI           NT    2:00.65    4  

              28.96     1:00.15 (31.19)     1:30.37 (30.22)     2:00.65 (30.28)

  3 Davey, Kelly R            20 Suny Cortland-NI          NT    2:00.75    3  

              28.54       58.26 (29.72)     1:29.73 (31.47)     2:00.75 (31.02)

  4 Anich, Annabelle K        20 Suny Geneseo-NI           NT    2:03.99    2  

              29.05     1:00.52 (31.47)     1:32.77 (32.25)     2:03.99 (31.22)

  5 Anselment, Kailyn E       18 Suny Cortland-NI          NT    2:05.21    1  

              29.72     1:01.43 (31.71)     1:33.82 (32.39)     2:05.21 (31.39)

  6 Torell, Julia M           18 Suny Cortland-NI          NT    2:05.45  

              28.82     1:00.44 (31.62)     1:33.16 (32.72)     2:05.45 (32.29)

 

Event 6  Men 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Phelps, Mitchell L        20 Suny Geneseo-NI           NT    1:47.62    9  

              25.82       53.12 (27.30)     1:21.09 (27.97)     1:47.62 (26.53)

  2 Mattera, Matthew B        19 Suny Geneseo-NI           NT    1:50.86    4  

              26.05       54.33 (28.28)     1:22.85 (28.52)     1:50.86 (28.01)

  3 Ruggiero, Joseph A        21 Suny Geneseo-NI           NT    1:52.64    3  

              25.91       54.74 (28.83)     1:24.08 (29.34)     1:52.64 (28.56)

  4 Rokos, Tim R              20 Suny Cortland-NI          NT    1:55.39    2  

              26.18       55.34 (29.16)     1:24.54 (29.20)     1:55.39 (30.85)

  5 Thatcher, Timothy P       21 Suny Cortland-NI          NT    1:58.63    1  

              28.07       58.32 (30.25)     1:28.34 (30.02)     1:58.63 (30.29)

  6 Fisher, Alex              19 Suny Cortland-NI          NT    2:00.08  

              26.07       55.09 (29.02)     1:26.75 (31.66)     2:00.08 (33.33)

 

Event 7  Women 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT      59.93    9  

              29.26       59.93 (30.67)                                        

  2 Siegel, Lauren S          19 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.39    4  

              30.16     1:01.39 (31.23)                                        

  3 Lapolt, Josie B           18 Suny Cortland-NI          NT    1:04.50    3  

              31.67     1:04.50 (32.83)                                        

  4 Farchione, Sophia F       20 Suny Geneseo-NI           NT    1:05.53    2  

              31.69     1:05.53 (33.84)                                        

  5 Kanoza, Rebecca A         20 Suny Cortland-NI          NT    1:07.29    1  

              32.77     1:07.29 (34.52)                                        

  6 Incitti, Iris C           18 Suny Cortland-NI          NT    1:11.59  

              34.48     1:11.59 (37.11)                                        

 

Event 8  Men 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Galeto, Nick              20 Suny Cortland-NI          NT      53.83    9  

              26.09       53.83 (27.74)                                        

  2 Barry, Kyle               19 Suny Geneseo-NI           NT      55.59    4  

              26.96       55.59 (28.63)                                        

  3 Eng, Will                 18 Suny Geneseo-NI           NT      55.84    3  

              27.29       55.84 (28.55)                                        

  4 Davis, Clark J            21 Suny Geneseo-NI           NT      56.17    2  

              27.28       56.17 (28.89)                                        

  5 Ryan, Thomas              20 Suny Cortland-NI          NT      57.78    1  

              28.66       57.78 (29.12)                                        

  6 Chamak, Josh M            18 Suny Cortland-NI          NT      58.50  

              28.18       58.50 (30.32)                                        

 

Event 9  Women 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Thompson, Sophia C        21 Suny Geneseo-NI           NT    1:12.62    9  

              33.98     1:12.62 (38.64)                                        

  2 Szewczyk, Alana P         20 Suny Cortland-NI          NT    1:13.51    4  

              35.92     1:13.51 (37.59)                                        

  3 Gulbin, Emma C            21 Suny Cortland-NI          NT    1:14.83    3  

              35.74     1:14.83 (39.09)                                        

  4 Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT    1:14.84    2  

              36.23     1:14.84 (38.61)                                        

  5 Beneat, Lauren E          18 Suny Geneseo-NI           NT    1:15.08    1  

              35.36     1:15.08 (39.72)                                        

  6 Vegder, Vanessa M         19 Suny Cortland-NI          NT    1:21.09  

              38.78     1:21.09 (42.31)                                        

 -- Diers, Rebecca A          18 Suny Cortland-NI          NT   X1:13.80  

              35.57     1:13.80 (38.23)                                        

 -- Madigan, Kelcey H         19 Suny Cortland-NI          NT   X1:18.16  

              37.46     1:18.16 (40.70)                                        

 -- Bishop, Sydney            18 Suny Cortland-NI          NT   X1:25.88  

              40.49     1:25.88 (45.39)                                        

 

Event 10  Men 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wun, James T              17 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.04    9  

              29.11     1:01.04 (31.93)                                        

  2 Cornelia, Dylan T         19 Suny Cortland-NI          NT    1:03.26    4  

              29.89     1:03.26 (33.37)                                        

  3 Farmer, Noah J            20 Suny Cortland-NI          NT    1:03.70    3  

              30.40     1:03.70 (33.30)                                        

  4 Towers, Connor D          17 Suny Geneseo-NI           NT    1:03.97    2  

              29.50     1:03.97 (34.47)                                        

  5 Harkins, Harry C          20 Suny Geneseo-NI           NT    1:05.11    1  

              31.16     1:05.11 (33.95)                                        

  6 Regna, Aj J               19 Suny Cortland-NI          NT    1:08.47  

              32.50     1:08.47 (35.97)                                        

 

Event 11  Women 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Pace, Celeste A           19 Suny Geneseo-NI           NT    2:15.77    9  

              30.50     1:04.69 (34.19)     1:40.64 (35.95)     2:15.77 (35.13)

  2 Turcotte, Paige           19 Suny Geneseo-NI           NT    2:19.24    4  

              32.37     1:08.13 (35.76)     1:44.79 (36.66)     2:19.24 (34.45)

  3 Hilt, Olivia Z            19 Suny Geneseo-NI           NT    2:19.29    3  

              32.38     1:07.61 (35.23)     1:42.97 (35.36)     2:19.29 (36.32)

  4 Kordal, Marissa L         19 Suny Cortland-NI          NT    2:20.06    2  

              31.90     1:06.74 (34.84)     1:43.28 (36.54)     2:20.06 (36.78)

  5 Elmassry, Jasmine         19 Suny Cortland-NI          NT    2:46.27    1  

              33.34     1:14.78 (41.44)     2:00.84 (46.06)     2:46.27 (45.43)

  6 Marquart, Hallie          21 Suny Cortland-NI          NT    2:47.80  

              34.94     1:14.59 (39.65)     2:00.20 (45.61)     2:47.80 (47.60)

 

Event 12  Men 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT    2:00.50    9  

              27.20       57.79 (30.59)     1:29.38 (31.59)     2:00.50 (31.12)

  2 Wilson, John D            20 Suny Geneseo-NI           NT    2:04.06    4  

              28.25     1:00.09 (31.84)     1:32.94 (32.85)     2:04.06 (31.12)

  3 Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT    2:07.02    3  

              27.50       59.63 (32.13)     1:32.90 (33.27)     2:07.02 (34.12)

  4 Kirchgessner, Adam P      22 Suny Cortland-NI          NT    2:09.97    2  

              29.72     1:02.46 (32.74)     1:36.35 (33.89)     2:09.97 (33.62)

  5 Donlevy, Billy            19 Suny Cortland-NI          NT    2:11.59    1  

              28.80     1:02.07 (33.27)     1:36.84 (34.77)     2:11.59 (34.75)

  6 Calhoun, Pat              20 Suny Cortland-NI          NT    2:12.89  

              29.68     1:02.89 (33.21)     1:37.29 (34.40)     2:12.89 (35.60)

 

Event 13  Women 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Osula, Deidra             18 Suny Geneseo-NI           NT      24.12    9  

  2 Knight, Maddie P          19 Suny Geneseo-NI           NT      25.45    4  

  3 Lennon, Kelly             19 Suny Geneseo-NI           NT      26.09    3  

  4 Miller, Lily              19 Suny Cortland-NI          NT      26.30    2  

  5 Lemischak, Allie M        18 Suny Cortland-NI          NT      26.71    1  

  6 Colefield, Sarah B        18 Suny Cortland-NI          NT      28.63  

 

Event 14  Men 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Modelewski, Matthew       22 Suny Geneseo-NI           NT      22.26    9  

  2 Jakubiak, Alex            18 Suny Geneseo-NI           NT      22.84    4  

  3 Kohlhoff, Eric            21 Suny Cortland-NI          NT      23.00    3  

  4 Sampson, Kaz R            20 Suny Geneseo-NI           NT      23.19    2  

  5 Eigbrett, Bailey          20 Suny Cortland-NI          NT      23.45    1  

  6 Ryan, Thomas              20 Suny Cortland-NI          NT      24.63  

 -- Ocker, John R             18 Suny Geneseo-NI           NT     X23.52  

 -- Triaszin, Matthew V       17 Suny Geneseo-NI           NT     X23.63  

 -- Baker, John D             19 Suny Geneseo-NI           NT     X23.83  

 -- Buckingham, Erik K        20 Suny Geneseo-NI           NT     X24.12  

 -- Murray, Ian               19 Suny Cortland-NI          NT     X24.26  

 -- Adams, Cameron D          18 Suny Cortland-NI          NT     X27.25  

 

Event 15  Women 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Pace, Celeste A           19 Suny Geneseo-NI           NT      54.85    9  

              26.30       54.85 (28.55)                                        

  2 Davey, Kelly R            20 Suny Cortland-NI          NT      55.35    4  

              26.82       55.35 (28.53)                                        

  3 Siegel, Lauren S          19 Suny Geneseo-NI           NT      55.69    3  

              27.24       55.69 (28.45)                                        

  4 Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT      56.83    2  

              27.76       56.83 (29.07)                                        

  5 Miller, Lily              19 Suny Cortland-NI          NT      58.49    1  

              28.10       58.49 (30.39)                                        

  6 Anselment, Kailyn E       18 Suny Cortland-NI          NT      58.72  

              28.33       58.72 (30.39)                                        

 -- Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:00.24  

              28.73     1:00.24 (31.51)                                        

 -- McBrinn, Lauren R         20 Suny Cortland-NI          NT   X1:02.48  

              29.90     1:02.48 (32.58)                                        

 -- Bishop, Sydney            18 Suny Cortland-NI          NT   X1:04.52  

              30.73     1:04.52 (33.79)                                        

 

Event 16  Men 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Eng, Will                 18 Suny Geneseo-NI           NT      48.62    9  

              23.64       48.62 (24.98)                                        

  2 Boyko, Jason A            19 Suny Cortland-NI          NT      50.38    4  

              24.73       50.38 (25.65)                                        

  3 Jakubiak, Alex            18 Suny Geneseo-NI           NT      50.54    3  

              24.22       50.54 (26.32)                                        

  4 Sampson, Kaz R            20 Suny Geneseo-NI           NT      51.19    2  

              24.93       51.19 (26.26)                                        

  5 Rokos, Tim R              20 Suny Cortland-NI          NT      51.38    1  

              24.68       51.38 (26.70)                                        

  6 Kohlhoff, Eric            21 Suny Cortland-NI          NT      52.03  

              24.81       52.03 (27.22)                                        

 -- McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT     X49.69  

              24.12       49.69 (25.57)                                        

 -- Towers, Connor D          17 Suny Geneseo-NI           NT     X50.59  

              23.78       50.59 (26.81)                                        

 -- Coleman, Harper J         20 Suny Geneseo-NI           NT     X51.13  

              24.70       51.13 (26.43)                                        

 -- Mattera, Matthew B        19 Suny Geneseo-NI           NT     X51.45  

              24.70       51.45 (26.75)                                        

 -- Baker, John D             19 Suny Geneseo-NI           NT     X51.92  

              24.64       51.92 (27.28)                                        

 -- Murray, Ian               19 Suny Cortland-NI          NT     X52.92  

              25.70       52.92 (27.22)                                        

 -- Manwarren, Jon J          21 Suny Cortland-NI          NT     X57.00  

              26.97       57.00 (30.03)                                        

 -- Adams, Cameron D          18 Suny Cortland-NI          NT     X59.10  

              28.43       59.10 (30.67)                                        

 

Event 17  Women 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Ng, Sydney                20 Suny Geneseo-NI           NT    2:08.70    9  

              30.45     1:02.45 (32.00)     1:35.76 (33.31)     2:08.70 (32.94)

  2 Shemet, Nancy K           21 Suny Geneseo-NI           NT    2:18.08    4  

              33.32     1:08.64 (35.32)     1:44.08 (35.44)     2:18.08 (34.00)

  3 Lapolt, Josie B           18 Suny Cortland-NI          NT    2:21.51    3  

              34.25     1:10.13 (35.88)     1:45.94 (35.81)     2:21.51 (35.57)

  4 Lennon, Kelly             19 Suny Geneseo-NI           NT    2:21.99    2  

              33.64     1:10.01 (36.37)     1:46.74 (36.73)     2:21.99 (35.25)

  5 Kanoza, Rebecca A         20 Suny Cortland-NI          NT    2:24.71    1  

              34.11     1:10.38 (36.27)     1:47.53 (37.15)     2:24.71 (37.18)

  6 Incitti, Iris C           18 Suny Cortland-NI          NT    2:34.69  

              36.26     1:15.62 (39.36)     1:55.04 (39.42)     2:34.69 (39.65)

 

Event 18  Men 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Galeto, Nick              20 Suny Cortland-NI          NT    1:59.44    9  

              27.97       58.73 (30.76)     1:29.83 (31.10)     1:59.44 (29.61)

  2 Davis, Clark J            21 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.97    4  

              28.45       59.23 (30.78)     1:30.15 (30.92)     1:59.97 (29.82)

  3 Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT    2:07.05    3  

              29.86     1:01.84 (31.98)     1:34.53 (32.69)     2:07.05 (32.52)

  4 Farago, Matt K            20 Suny Geneseo-NI           NT    2:07.93    2  

              30.45     1:02.50 (32.05)     1:35.86 (33.36)     2:07.93 (32.07)

  5 Chamak, Josh M            18 Suny Cortland-NI          NT    2:11.85    1  

              30.56     1:03.90 (33.34)     1:38.10 (34.20)     2:11.85 (33.75)

  6 Ryan, Thomas              20 Suny Cortland-NI          NT    2:12.20  

              32.19     1:05.59 (33.40)     1:39.66 (34.07)     2:12.20 (32.54)

 

Event 19  Women 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Turcotte, Paige           19 Suny Geneseo-NI           NT    2:32.87    9  

              36.13     1:15.51 (39.38)     1:54.62 (39.11)     2:32.87 (38.25)

  2 Anich, Annabelle K        20 Suny Geneseo-NI           NT    2:34.65    4  

              35.55     1:14.84 (39.29)     1:54.78 (39.94)     2:34.65 (39.87)

  3 Szewczyk, Alana P         20 Suny Cortland-NI          NT    2:41.27    3  

              38.28     1:20.83 (42.55)     2:01.95 (41.12)     2:41.27 (39.32)

  4 Thompson, Sophia C        21 Suny Geneseo-NI           NT    2:41.53    2  

              37.55     1:18.58 (41.03)     2:00.04 (41.46)     2:41.53 (41.49)

  5 Diers, Rebecca A          18 Suny Cortland-NI          NT    2:47.04    1  

              38.82     1:19.96 (41.14)     2:03.27 (43.31)     2:47.04 (43.77)

  6 Vegder, Vanessa M         19 Suny Cortland-NI          NT    2:50.59  

              38.95     1:22.64 (43.69)     2:06.96 (44.32)     2:50.59 (43.63)

 -- Beneat, Lauren E          18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:42.51  

              36.12     1:17.52 (41.40)     1:59.80 (42.28)     2:42.51 (42.71)

 -- Madigan, Kelcey H         19 Suny Cortland-NI          NT   X2:48.22  

              37.60     1:20.17 (42.57)     2:03.53 (43.36)     2:48.22 (44.69)

 -- Gulbin, Emma C            21 Suny Cortland-NI          NT   X2:48.58  

              37.92     1:21.78 (43.86)     2:05.59 (43.81)     2:48.58 (42.99)

 

Event 20  Men 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wun, James T              17 Suny Geneseo-NI           NT    2:16.28    9  

              31.62     1:06.26 (34.64)     1:41.34 (35.08)     2:16.28 (34.94)

  2 Farmer, Noah J            20 Suny Cortland-NI          NT    2:17.93    4  

              31.38     1:06.51 (35.13)     1:42.25 (35.74)     2:17.93 (35.68)

  3 Ocker, John R             18 Suny Geneseo-NI           NT    2:22.26    3  

              32.23     1:07.22 (34.99)     1:44.34 (37.12)     2:22.26 (37.92)

  4 Cornelia, Dylan T         19 Suny Cortland-NI          NT    2:22.47    2  

              31.96     1:08.25 (36.29)     1:45.59 (37.34)     2:22.47 (36.88)

  5 Buckingham, Erik K        20 Suny Geneseo-NI           NT    2:22.96    1  

              32.66     1:09.27 (36.61)     1:45.64 (36.37)     2:22.96 (37.32)

  6 Regna, Aj J               19 Suny Cortland-NI          NT    2:31.86  

              34.79     1:13.93 (39.14)     1:53.23 (39.30)     2:31.86 (38.63)

 

Event 21  Women 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wallisky, Rachel A        19 Suny Geneseo-NI           NT    5:22.23    9  

              30.12     1:03.05 (32.93)     1:36.64 (33.59)     2:09.65 (33.01)

        2:42.43 (32.78)     3:15.07 (32.64)     3:47.02 (31.95)     4:18.67 (31.65)

        4:50.43 (31.76)     5:22.23 (31.80)                                        

  2 Simpfenderfer, Heidi M    19 Suny Cortland-NI          NT    5:28.51    4  

              29.04     1:00.81 (31.77)     1:33.20 (32.39)     2:06.52 (33.32)

        2:39.73 (33.21)     3:12.56 (32.83)     3:45.89 (33.33)     4:19.59 (33.70)

        4:54.12 (34.53)     5:28.51 (34.39)                                        

  3 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT    5:38.00    3  

              30.67     1:03.97 (33.30)     1:37.78 (33.81)     2:12.08 (34.30)

        2:46.51 (34.43)     3:21.08 (34.57)     3:55.73 (34.65)     4:29.81 (34.08)

        5:04.10 (34.29)     5:38.00 (33.90)                                        

  4 French, Isabelle          17 Suny Cortland-NI          NT    5:39.63    2  

              30.75     1:04.37 (33.62)     1:38.78 (34.41)     2:12.92 (34.14)

        2:47.36 (34.44)     3:21.76 (34.40)     3:56.17 (34.41)     4:31.48 (35.31)

        5:06.26 (34.78)     5:39.63 (33.37)                                        

  5 Reitz, Meghan E           18 Suny Geneseo-NI           NT    5:50.99    1  

              31.14     1:06.04 (34.90)     1:42.16 (36.12)     2:17.97 (35.81)

        2:54.34 (36.37)     3:30.30 (35.96)     4:05.97 (35.67)     4:41.15 (35.18)

        5:16.95 (35.80)     5:50.99 (34.04)                                        

  6 Gittschau, Abbey M        18 Suny Cortland-NI          NT    6:02.96  

              32.20     1:07.77 (35.57)     1:44.76 (36.99)     2:22.06 (37.30)

        2:59.18 (37.12)     3:36.06 (36.88)     4:13.25 (37.19)     4:50.12 (36.87)

        5:26.96 (36.84)     6:02.96 (36.00)                                        

 

Event 22  Men 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Phelps, Mitchell L        20 Suny Geneseo-NI           NT    5:00.70    9  

              27.05       57.61 (30.56)     1:28.57 (30.96)     1:59.60 (31.03)

        2:30.90 (31.30)     3:02.37 (31.47)     3:32.52 (30.15)     4:03.31 (30.79)

        4:32.95 (29.64)     5:00.70 (27.75)                                        

  2 Triaszin, Matthew V       17 Suny Geneseo-NI           NT    5:01.14    4  

              27.47       57.72 (30.25)     1:28.65 (30.93)     1:59.83 (31.18)

        2:30.90 (31.07)     3:02.02 (31.12)     3:32.36 (30.34)     4:03.49 (31.13)

        4:33.27 (29.78)     5:01.14 (27.87)                                        

  3 Bernhardt, Hunter M       19 Suny Cortland-NI          NT    5:02.73    3  

              28.16       58.42 (30.26)     1:28.80 (30.38)     2:00.19 (31.39)

        2:31.21 (31.02)     3:02.08 (30.87)     3:32.83 (30.75)     4:03.63 (30.80)

        4:34.13 (30.50)     5:02.73 (28.60)                                        

  4 Fedorov, Ivan D           18 Suny Geneseo-NI           NT    5:17.44    2  

              27.79       59.74 (31.95)     1:31.49 (31.75)     2:03.61 (32.12)

        2:36.16 (32.55)     3:08.89 (32.73)     3:42.01 (33.12)     4:14.15 (32.14)

        4:46.77 (32.62)     5:17.44 (30.67)                                        

  5 Severs, John R            20 Suny Cortland-NI          NT    5:24.26    1  

              28.11     1:00.08 (31.97)     1:34.01 (33.93)     2:06.95 (32.94)

        2:40.65 (33.70)     3:13.85 (33.20)     3:46.99 (33.14)     4:20.03 (33.04)

        4:52.79 (32.76)     5:24.26 (31.47)                                        

  6 Stein, Brady A            21 Suny Cortland-NI          NT    5:37.08  

              29.89     1:02.75 (32.86)     1:36.96 (34.21)     2:11.59 (34.63)

        2:46.62 (35.03)     3:21.38 (34.76)     3:56.15 (34.77)     4:30.50 (34.35)

        5:04.41 (33.91)     5:37.08 (32.67)                                        

 

Event 23  Women 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Pace, Celeste A           19 Suny Geneseo-NI           NT      58.68    9  

              27.11       58.68 (31.57)                                        

  2 Osula, Deidra             18 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.51    4  

              28.47     1:00.51 (32.04)                                        

  3 Torell, Julia M           18 Suny Cortland-NI          NT    1:00.88    3  

              28.99     1:00.88 (31.89)                                        

  4 Palmer, Megan L           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.94    2  

              28.98     1:00.94 (31.96)                                        

  5 Irwin, Alexa A            18 Suny Cortland-NI          NT    1:10.68    1  

              32.13     1:10.68 (38.55)                                        

  6 Colefield, Sarah B        18 Suny Cortland-NI          NT    1:12.08  

              32.87     1:12.08 (39.21)                                        

 -- Hilt, Olivia Z            19 Suny Geneseo-NI           NT   X1:00.92  

              28.46     1:00.92 (32.46)                                        

 -- Knight, Maddie P          19 Suny Geneseo-NI           NT   X1:02.44  

              29.43     1:02.44 (33.01)                                        

 -- Jaimes, Linda G           18 Suny Geneseo-NI           NT   X1:03.46  

              30.29     1:03.46 (33.17)                                        

 -- Lemischak, Allie M        18 Suny Cortland-NI          NT   X1:05.47  

              30.67     1:05.47 (34.80)                                        

 

Event 24  Men 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wilson, John D            20 Suny Geneseo-NI           NT      53.17    9  

              25.00       53.17 (28.17)                                        

  2 Modelewski, Matthew       22 Suny Geneseo-NI           NT      54.64    4  

              26.20       54.64 (28.44)                                        

  3 Harkins, Harry C          20 Suny Geneseo-NI           NT      55.29    3  

              25.72       55.29 (29.57)                                        

  4 Kirchgessner, Adam P      22 Suny Cortland-NI          NT      56.10    2  

              27.13       56.10 (28.97)                                        

  5 Donlevy, Billy            19 Suny Cortland-NI          NT      56.47    1  

              26.37       56.47 (30.10)                                        

  6 Calhoun, Pat              20 Suny Cortland-NI          NT      59.56  

              27.97       59.56 (31.59)                                        

 -- McClellan, Sean E         18 Suny Geneseo-NI           NT     X55.67  

              26.58       55.67 (29.09)                                        

 -- Shemet, Charlie F         18 Suny Geneseo-NI           NT     X57.32  

              26.58       57.32 (30.74)                                        

 -- Baker, John D             19 Suny Geneseo-NI           NT     X57.70  

              26.54       57.70 (31.16)                                        

 -- Jakubiak, Alex            18 Suny Geneseo-NI           NT     X58.18  

              26.40       58.18 (31.78)                                        

 -- Farago, Matt K            20 Suny Geneseo-NI           NT     X59.24  

              27.24       59.24 (32.00)                                        

 -- Coleman, Harper J         20 Suny Geneseo-NI           NT     X59.40  

              27.29       59.40 (32.11)                                        

 -- Santiago, Jann            19 Suny Cortland-NI          NT   X1:00.80  

              27.85     1:00.80 (32.95)                                        

 

Event 25  Women 400 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Siegel, Lauren S          19 Suny Geneseo-NI           NT    4:45.85    9  

              31.24     1:06.02 (34.78)     1:41.13 (35.11)     2:16.68 (35.55)

        2:57.96 (41.28)     3:39.44 (41.48)     4:12.30 (32.86)     4:45.85 (33.55)

  2 Shemet, Nancy K           21 Suny Geneseo-NI           NT    4:55.31    4  

              32.63     1:07.96 (35.33)     1:45.84 (37.88)     2:22.93 (37.09)

        3:06.45 (43.52)     3:49.00 (42.55)     4:22.26 (33.26)     4:55.31 (33.05)

  3 Falletta, Arianna         18 Suny Geneseo-NI           NT    4:57.87    3  

              31.48     1:06.76 (35.28)     1:45.14 (38.38)     2:23.67 (38.53)

        3:06.52 (42.85)     3:49.90 (43.38)     4:24.40 (34.50)     4:57.87 (33.47)

  4 Simpfenderfer, Heidi M    19 Suny Cortland-NI          NT    4:59.42    2  

              31.63     1:07.48 (35.85)     1:45.44 (37.96)     2:24.07 (38.63)

        3:09.58 (45.51)     3:55.07 (45.49)     4:27.22 (32.15)     4:59.42 (32.20)

  5 Kordal, Marissa L         19 Suny Cortland-NI          NT    5:02.90    1  

              32.78     1:09.19 (36.41)     1:48.96 (39.77)     2:29.11 (40.15)

        3:12.49 (43.38)     3:55.65 (43.16)     4:30.11 (34.46)     5:02.90 (32.79)

  6 Madigan, Kelcey H         19 Suny Cortland-NI          NT    5:31.38  

              34.91     1:17.94 (43.03)     2:01.67 (43.73)     2:43.59 (41.92)

        3:29.37 (45.78)     4:14.79 (45.42)     4:53.31 (38.52)     5:31.38 (38.07)

 

Event 26  Men 400 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Boyko, Jason A            19 Suny Cortland-NI          NT    4:38.95    9  

              28.77     1:02.24 (33.47)     1:39.70 (37.46)     2:15.74 (36.04)

        2:57.40 (41.66)     3:37.96 (40.56)     4:09.10 (31.14)     4:38.95 (29.85)

  2 Fisher, Alex              19 Suny Cortland-NI          NT    4:42.22    4  

              30.54     1:04.42 (33.88)     1:41.68 (37.26)     2:19.31 (37.63)

        2:59.01 (39.70)     3:38.75 (39.74)     4:11.22 (32.47)     4:42.22 (31.00)

  3 Rokos, Tim R              20 Suny Cortland-NI          NT    4:43.34    3  

              28.61     1:02.00 (33.39)     1:37.58 (35.58)     2:14.06 (36.48)

        2:56.91 (42.85)     3:39.69 (42.78)     4:10.88 (31.19)     4:43.34 (32.46)

 -- Davis, Clark J            21 Suny Geneseo-NI           NT   X4:20.78  

              27.75       59.18 (31.43)     1:33.96 (34.78)     2:07.44 (33.48)

        2:44.57 (37.13)     3:21.27 (36.70)     3:51.86 (30.59)     4:20.78 (28.92)

 -- Barry, Kyle               19 Suny Geneseo-NI           NT   X4:27.02  

              27.10       58.14 (31.04)     1:31.85 (33.71)     2:04.89 (33.04)

        2:43.02 (38.13)     3:22.63 (39.61)     3:55.33 (32.70)     4:27.02 (31.69)

 -- Mattera, Matthew B        19 Suny Geneseo-NI           NT   X4:27.74  

              28.97     1:02.04 (33.07)     1:36.64 (34.60)     2:11.16 (34.52)

        2:49.37 (38.21)     3:27.43 (38.06)     3:58.35 (30.92)     4:27.74 (29.39)

 

Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:41.15   11  

     1) Ng, Sydney 20                   2) Knight, Maddie P 19            

     3) Lennon, Kelly 19                4) Osula, Deidra 18               

              26.32       54.93 (54.93)     1:21.36 (26.43)     1:50.73 (55.80)

        2:17.17 (26.44)     2:45.82 (55.09)     3:12.41 (26.59)     3:41.15 (55.33)

  2 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    3:49.30    4  

     1) Coates, Kiersten L 19           2) Anich, Annabelle K 20          

     3) Thompson, Sophia C 21           4) Hilt, Olivia Z 19              

              26.47       57.26 (57.26)     1:23.92 (26.66)     1:53.65 (56.39)

        2:21.02 (27.37)     2:51.02 (57.37)     3:18.51 (27.49)     3:49.30 (58.28)

  3 Suny Cortland-NI  'A'                                  NT    3:50.59    2  

     1) Anselment, Kailyn E 18          2) Miller, Lily 19                

     3) Torell, Julia M 18              4) Davey, Kelly R 20              

              28.01       59.30 (59.30)     1:26.72 (27.42)     1:57.37 (58.07)

        2:24.98 (27.61)     2:55.15 (57.78)     3:21.71 (26.56)     3:50.59 (55.44)

  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x3:59.84  

     1) Wallisky, Rachel A 19           2) Mack, Megan R 21               

     3) Beneat, Lauren E 18             4) Reitz, Meghan E 18             

              28.35       58.71 (58.71)     1:26.77 (28.06)     1:58.33 (59.62)

        2:27.06 (28.73)   2:59.76 (1:01.43)     3:28.30 (28.54)   3:59.84 (1:00.08)

  5 Suny Cortland-NI  'B'                                  NT    4:04.58  

     1) French, Isabelle 17             2) Lemischak, Allie M 18          

     3) Marquart, Hallie 21             4) Colefield, Sarah B 18          

              29.84   1:02.82 (1:02.82)     1:30.19 (27.37)     2:01.79 (58.97)

        2:30.45 (28.66)   3:02.43 (1:00.64)     3:31.61 (29.18)   4:04.58 (1:02.15)

  6 Suny Cortland-NI  'C'                                  NT   x4:18.99  

     1) Elmassry, Jasmine 19            2) McBrinn, Lauren R 20           

     3) Irwin, Alexa A 18               4) Bishop, Sydney 18              

              30.15   1:04.14 (1:04.14)     1:21.69 (17.55)   2:06.89 (1:02.75)

        2:38.00 (31.11)   3:12.12 (1:05.23)     3:43.57 (31.45)   4:18.99 (1:06.87)

 

Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Suny Cortland-NI  'A'                                  NT    3:22.80   11  

     1) Eigbrett, Bailey 20             2) Galeto, Nick 20                

     3) Bernhardt, Hunter M 19          4) Kohlhoff, Eric 21              

              24.44       51.38 (51.38)     1:14.33 (22.95)     1:40.08 (48.70)

        2:04.41 (24.33)     2:31.53 (51.45)     2:55.03 (23.50)     3:22.80 (51.27)

  2 Suny Cortland-NI  'B'                                  NT    3:33.08    4  

     1) Thatcher, Timothy P 21          2) Chamak, Josh M 18              

     3) Santiago, Jann 19               4) Donlevy, Billy 19              

              25.54       53.45 (53.45)     1:18.87 (25.42)     1:47.01 (53.56)

        2:12.60 (25.59)     2:42.17 (55.16)     3:06.19 (24.02)     3:33.08 (50.91)

  3 Suny Cortland-NI  'C'                                  NT   x3:41.08  

     1) Murray, Ian 19                  2) Regna, Aj J 19                 

     3) Manwarren, Jon J 21             4) Shoults, Matthew T 18          

              25.26       53.22 (53.22)     1:18.31 (25.09)     1:47.50 (54.28)

        2:15.28 (27.78)     2:46.40 (58.90)     3:11.55 (25.15)     3:41.08 (54.68)

 -- Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT   X3:12.63  

     1) Eng, Will 18                    2) Phelps, Mitchell L 20          

     3) Modelewski, Matthew 22          4) Harkins, Harry C 20            

              22.97       48.69 (48.69)     1:11.26 (22.57)     1:36.48 (47.79)

        1:59.77 (23.29)     2:24.74 (48.26)     2:47.59 (22.85)     3:12.63 (47.89)

 -- Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   X3:19.27  

     1) McClellan, Sean E 18            2) Jakubiak, Alex 18              

     3) Sampson, Kaz R 20               4) Ruggiero, Joseph A 21          

              24.30       50.32 (50.32)     1:13.57 (23.25)     1:40.09 (49.77)

        2:03.99 (23.90)     2:31.36 (51.27)     2:53.39 (22.03)     3:19.27 (47.91)

 -- Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   X3:26.15  

     1) Towers, Connor D 17             2) Ocker, John R 18               

     3) Triaszin, Matthew V 17          4) Buckingham, Erik K 20          

              25.36       51.74 (51.74)     1:16.30 (24.56)     1:43.80 (52.06)

        2:07.59 (23.79)     2:34.29 (50.49)     2:59.06 (24.77)     3:26.15 (51.86)

 

Event 29  Women 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Vadala, Alyssa            22 Suny Geneseo-NI           NP     264.65    9  

  2 Reichman, Samantha        20 Suny Geneseo-NI           NP     231.45    4  

  3 Williams, Taylor             Suny Cortland-NI          NP     214.95    3
  4 Coates, Kiersten L        19 Suny Geneseo-NI           NP     210.85      

  5 Miller, Paige                Suny Cortland-NI          NP     156.45

  6 Boone, Morgan                Suny Cortland-NI          NP     151.85

 -- Cornelia, Daniella        18 Suny Geneseo-NI           NP    X212.90  

 

Event 30  Men 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wirth, Corey R            18 Suny Geneseo-NI           NP     285.85    9  

  2 Wilcox, Ben               18 Suny Geneseo-NI           NP     254.25    4  

  3 Conway, Patrick              Suny Cortland-NI          NP     213.60    3

  4 Flowers, Denzel           21 Suny Geneseo-NI           NP     169.95      

 

Event 31  Women 3 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Reichman, Samantha        20 Suny Geneseo-NI           NP     266.35    9  

  2 Vadala, Alyssa            22 Suny Geneseo-NI           NP     256.40    4  

  3 Coates, Kiersten L        19 Suny Geneseo-NI           NP     239.10    3  

  4 Williams, Taylor             Suny Cortland-NI          NP     225.70

  5 Miller, Paige                Suny Cortland-NI          NP     185.45

  6 Boone, Morgan                Suny Cortland-NI          NP     140.25

 -- Cornelia, Daniella        18 Suny Geneseo-NI           NP    X238.25  

 

Event 32  Men 3 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wirth, Corey R            18 Suny Geneseo-NI           NP     257.85    9  

  2 Conway, Patrick              Suny Cortland-NI          NP     208.10    4

  3 Wilcox, Ben               18 Suny Geneseo-NI           NP     206.80    3  

  4 Flowers, Denzel           21 Suny Geneseo-NI           NP     170.60      

 

                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    

 

  1. Suny Geneseo                        231   2. Suny Cortland                        63

 

                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     

 

  1. Suny Geneseo                        183   2. Suny Cortland                       106