Licensed to SUNY - Geneseo         HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/25/2019 08:40 PM
                       Rochester vs Geneseo - 1/25/2019                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                             NT    1:49.86         11  
     1) Palmer, Megan L 19              2) Staso, Noelle K 19             
     3) Hilt, Olivia Z 20               4) Osula, Deidra 18               
                  28.29       59.63 (31.34)     1:26.14 (26.51)     1:49.86 (23.72)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    1:53.46          4  
     1) Shemet, Nancy K 21              2) Turcotte, Paige 19             
     3) Pace, Celeste A 19              4) Knight, Maddie P 19            
                  29.97     1:01.95 (31.98)     1:28.54 (26.59)     1:53.46 (24.92)
  3 University of Rochester-NI  'A'                  NT    1:53.69          2  
     1) Bartlett, Kelsey 19             2) Guarnieri, Sofia 19            
     3) Jackson, Monica A 20            4) Selznick, Becca E 22           
                  30.01     1:02.02 (32.01)     1:28.63 (26.61)     1:53.69 (25.06)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   x1:57.73        
     1) Caldwell, Julia A 20            2) Thompson, Sophia C 21          
     3) Farchione, Sophia F 21          4) Butler, Alex M 20              
                  30.30     1:03.12 (32.82)     1:31.09 (27.97)     1:57.73 (26.64)
  5 University of Rochester-NI  'B'                  NT    1:59.94        
     1) Berkhof, Lucia 18               2) Cook, Anna 19                  
     3) Kochek, Carolyn 18              4) Gelb, Nicole 19                
                  29.82     1:04.28 (34.46)     1:35.71 (31.43)     1:59.94 (24.23)
  6 University of Rochester-NI  'C'                  NT   x2:03.09        
     1) Saliba, Madison D 21            2) Doll, Maya 19                  
     3) Weeden, Caity R 20              4) Kearney, Shannon 19            
                  30.67     1:07.05 (36.38)     1:36.09 (29.04)     2:03.09 (27.00)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                             NT    1:36.28         11  
     1) Phelps, Mitchell L 20           2) Sampson, Kaz R 20              
     3) Wilson, John D 20               4) Harkins, Harry C 20            
                  24.94       51.65 (26.71)     1:15.13 (23.48)     1:36.28 (21.15)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    1:39.99          4  
     1) Modelewski, Matthew 22          2) Wun, James T 18                
     3) Triaszin, Matthew V 18          4) Eng, Will 19                   
                  25.88       53.55 (27.67)     1:18.29 (24.74)     1:39.99 (21.70)
  3 University of Rochester-NI  'A'                  NT    1:40.64          2  
     1) Virgile, Connor P 22            2) Markey, Miles W 21             
     3) Steve, Paul W 21                4) Klar-Chaudhuri, Raahi 19       
                  25.66       53.93 (28.27)     1:18.61 (24.68)     1:40.64 (22.03)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   x1:41.45        
     1) Barry, Kyle 20                  2) Davis, Clark J 21              
     3) McClellan, Sean E 18            4) Jakubiak, Alex 18              
                  26.08       53.88 (27.80)     1:18.83 (24.95)     1:41.45 (22.62)
  5 University of Rochester-NI  'B'                  NT    1:42.31        
     1) Chang, Eric 20                  2) Lim, Nicholas 23               
     3) Domanico, Edward K 18           4) Aronson, Danny B 21            
                  26.16       55.39 (29.23)     1:20.06 (24.67)     1:42.31 (22.25)
  6 University of Rochester-NI  'C'                  NT   x1:45.18        
     1) Hodge, Andrew 18                2) Dabhade, Arpeet 18             
     3) Villafranca, Evan J 22          4) Yap, Grant 18                  
                  27.26       56.88 (29.62)     1:22.51 (25.63)     1:45.18 (22.67)
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M      21 Suny Geneseo-NI           NT   17:28.26          9  
                  29.10     1:00.90 (31.80)     1:33.33 (32.43)     2:05.94 (32.61)
        2:38.08 (32.14)     3:09.97 (31.89)     3:42.20 (32.23)     4:14.19 (31.99)
        4:46.21 (32.02)     5:18.02 (31.81)     5:49.85 (31.83)     6:22.07 (32.22)
        6:53.87 (31.80)     7:26.08 (32.21)     7:58.01 (31.93)     8:30.06 (32.05)
        9:01.91 (31.85)     9:33.67 (31.76)    10:05.33 (31.66)    10:37.04 (31.71)
       11:08.94 (31.90)    11:40.98 (32.04)    12:12.92 (31.94)    12:44.67 (31.75)
       13:16.48 (31.81)    13:48.23 (31.75)    14:19.94 (31.71)    14:51.70 (31.76)
       15:23.48 (31.78)    15:55.21 (31.73)    16:26.77 (31.56)    16:57.82 (31.05)
       17:28.26 (30.44)
  2 Minigell, Tess M    21 Rochester-NI              NT   18:29.53          4  
                  30.98     1:05.00 (34.02)     1:39.34 (34.34)     2:13.18 (33.84)
        2:47.49 (34.31)     3:21.86 (34.37)     3:56.34 (34.48)     4:30.30 (33.96)
        5:03.71 (33.41)     5:37.34 (33.63)     6:10.77 (33.43)     6:44.45 (33.68)
        7:18.05 (33.60)     7:51.92 (33.87)     8:25.85 (33.93)     8:59.47 (33.62)
        9:32.47 (33.00)    10:05.69 (33.22)    10:39.05 (33.36)    11:12.43 (33.38)
       11:46.11 (33.68)    12:20.09 (33.98)    12:53.53 (33.44)    13:27.07 (33.54)
       14:00.18 (33.11)    14:33.62 (33.44)    15:07.21 (33.59)    15:41.47 (34.26)
       16:15.31 (33.84)    16:49.09 (33.78)    17:22.91 (33.82)    17:56.24 (33.33)
       18:29.53 (33.29)
  3 Mack, Megan R       22 Suny Geneseo-NI           NT   18:51.59          3  
                  31.77     1:05.90 (34.13)     1:40.42 (34.52)     2:14.75 (34.33)
        2:49.33 (34.58)     3:24.03 (34.70)     3:58.81 (34.78)     4:33.23 (34.42)
        5:07.66 (34.43)     5:42.19 (34.53)     6:16.74 (34.55)     6:51.41 (34.67)
        7:25.66 (34.25)     8:00.15 (34.49)     8:34.57 (34.42)     9:09.29 (34.72)
        9:43.92 (34.63)    10:18.15 (34.23)    10:52.85 (34.70)    11:27.51 (34.66)
       12:01.93 (34.42)    12:36.18 (34.25)    13:10.61 (34.43)    13:44.99 (34.38)
       14:19.39 (34.40)    14:53.82 (34.43)    15:28.38 (34.56)    16:02.59 (34.21)
       16:37.02 (34.43)    17:11.16 (34.14)    17:45.16 (34.00)    18:18.87 (33.71)
       18:51.59 (32.72)
  4 Jaimes, Linda G     18 Suny Geneseo-NI           NT   19:19.36          2  
                  32.22     1:07.23 (35.01)     1:42.30 (35.07)     2:16.82 (34.52)
        2:51.62 (34.80)     3:26.49 (34.87)     4:01.40 (34.91)     4:36.15 (34.75)
        5:11.29 (35.14)     5:46.45 (35.16)     6:21.63 (35.18)     6:57.05 (35.42)
        7:32.41 (35.36)     8:08.19 (35.78)     8:43.77 (35.58)     9:18.99 (35.22)
        9:53.99 (35.00)    10:29.20 (35.21)    11:04.66 (35.46)    11:39.51 (34.85)
       12:14.79 (35.28)    12:50.12 (35.33)    13:25.59 (35.47)    14:00.79 (35.20)
       14:36.22 (35.43)    15:11.78 (35.56)    15:47.34 (35.56)    16:22.95 (35.61)
       16:59.39 (36.44)    17:35.41 (36.02)    18:11.07 (35.66)    18:46.23 (35.16)
       19:19.36 (33.13)
  5 Brzac, Emily        19 Rochester-NI              NT   19:27.38          1  
                  32.46     1:07.49 (35.03)     1:43.62 (36.13)     2:19.50 (35.88)
        2:55.56 (36.06)     3:30.93 (35.37)     4:06.05 (35.12)     4:42.41 (36.36)
        5:18.47 (36.06)     5:54.37 (35.90)     6:30.29 (35.92)     7:06.00 (35.71)
        7:42.26 (36.26)     8:18.16 (35.90)     8:54.15 (35.99)     9:30.11 (35.96)
       10:05.80 (35.69)    10:41.41 (35.61)    11:17.28 (35.87)    11:52.75 (35.47)
       12:28.34 (35.59)    13:03.18 (34.84)    13:38.28 (35.10)    14:13.58 (35.30)
       14:48.88 (35.30)    15:24.14 (35.26)    15:59.90 (35.76)    16:35.46 (35.56)
       17:09.99 (34.53)    17:45.10 (35.11)    18:19.71 (34.61)    18:54.24 (34.53)
       19:27.38 (33.14)
  6 Werwaiss, Abigail   19 Rochester-NI              NT   20:06.69        
                  33.65     1:09.81 (36.16)     1:46.39 (36.58)     2:23.42 (37.03)
        3:00.70 (37.28)     3:37.46 (36.76)     4:14.21 (36.75)     4:51.16 (36.95)
        5:28.01 (36.85)     6:04.84 (36.83)     6:41.65 (36.81)     7:18.53 (36.88)
        7:55.44 (36.91)     8:32.38 (36.94)     9:09.34 (36.96)     9:46.15 (36.81)
       10:23.07 (36.92)    11:00.01 (36.94)    11:36.60 (36.59)    12:13.04 (36.44)
       12:49.78 (36.74)    13:26.56 (36.78)    14:03.38 (36.82)    14:39.97 (36.59)
       15:16.70 (36.73)    15:53.23 (36.53)    16:29.93 (36.70)    17:06.43 (36.50)
       17:42.91 (36.48)    18:19.30 (36.39)    18:55.48 (36.18)    19:31.44 (35.96)
       20:06.69 (35.25)
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B  20 Suny Geneseo-NI           NT   16:38.87          9  
                  27.55       57.70 (30.15)     1:28.24 (30.54)     1:58.64 (30.40)
        2:29.16 (30.52)     2:59.92 (30.76)     3:30.42 (30.50)     4:01.36 (30.94)
        4:32.13 (30.77)     5:02.85 (30.72)     5:33.69 (30.84)     6:04.48 (30.79)
        6:35.19 (30.71)     7:05.85 (30.66)     7:36.43 (30.58)     8:07.17 (30.74)
        8:37.80 (30.63)     9:08.44 (30.64)     9:39.01 (30.57)    10:09.64 (30.63)
       10:40.03 (30.39)    11:10.20 (30.17)    11:40.34 (30.14)    12:10.63 (30.29)
       12:40.90 (30.27)    13:11.24 (30.34)    13:41.51 (30.27)    14:11.88 (30.37)
       14:42.12 (30.24)    15:11.88 (29.76)    15:41.42 (29.54)    16:10.83 (29.41)
       16:38.87 (28.04)
  2 Weidman, Eric J     20 Rochester-NI              NT   17:12.30          4  
                  27.80       58.21 (30.41)     1:29.20 (30.99)     2:00.19 (30.99)
        2:31.50 (31.31)     3:02.77 (31.27)     3:34.20 (31.43)     4:05.60 (31.40)
        4:36.93 (31.33)     5:08.60 (31.67)     5:40.12 (31.52)     6:11.33 (31.21)
        6:42.57 (31.24)     7:13.93 (31.36)     7:45.52 (31.59)     8:17.02 (31.50)
        8:48.27 (31.25)     9:20.15 (31.88)     9:51.62 (31.47)    10:22.72 (31.10)
       10:53.97 (31.25)    11:25.66 (31.69)    11:57.38 (31.72)    12:29.47 (32.09)
       13:01.23 (31.76)    13:32.73 (31.50)    14:04.63 (31.90)    14:36.48 (31.85)
       15:07.50 (31.02)    15:39.08 (31.58)    16:10.00 (30.92)    16:41.41 (31.41)
       17:12.30 (30.89)
  3 Farago, Matt K      20 Suny Geneseo-NI           NT   17:49.76          3  
                  28.18       59.98 (31.80)     1:32.77 (32.79)     2:05.55 (32.78)
        2:38.37 (32.82)     3:10.53 (32.16)     3:42.99 (32.46)     4:15.53 (32.54)
        4:49.08 (33.55)     5:21.67 (32.59)     5:53.89 (32.22)     6:26.06 (32.17)
        6:58.30 (32.24)     7:30.17 (31.87)     8:02.11 (31.94)     8:33.99 (31.88)
        9:05.79 (31.80)     9:37.81 (32.02)    10:10.58 (32.77)    10:43.32 (32.74)
       11:15.78 (32.46)    11:48.90 (33.12)    12:22.12 (33.22)    12:54.74 (32.62)
       13:28.08 (33.34)    14:01.71 (33.63)    14:34.67 (32.96)    15:07.94 (33.27)
       15:40.45 (32.51)    16:13.74 (33.29)    16:46.08 (32.34)    17:18.38 (32.30)
       17:49.76 (31.38)
  4 Alldritt, Samuel    19 Rochester-NI              NT   17:51.76          2  
                  29.09     1:01.48 (32.39)     1:34.24 (32.76)     2:07.03 (32.79)
        2:39.64 (32.61)     3:12.23 (32.59)     3:44.71 (32.48)     4:17.20 (32.49)
        4:49.73 (32.53)     5:22.14 (32.41)     5:54.55 (32.41)     6:26.94 (32.39)
        6:59.28 (32.34)     7:31.56 (32.28)     8:04.04 (32.48)     8:36.41 (32.37)
        9:08.95 (32.54)     9:41.22 (32.27)    10:13.63 (32.41)    10:46.16 (32.53)
       11:18.71 (32.55)    11:51.19 (32.48)    12:23.71 (32.52)    12:56.27 (32.56)
       13:28.73 (32.46)    14:01.34 (32.61)    14:33.83 (32.49)    15:06.25 (32.42)
       15:38.75 (32.50)    16:11.37 (32.62)    16:43.77 (32.40)    17:16.21 (32.44)
       17:51.76 (35.55)
  5 James, Evan M       20 Rochester-NI              NT   18:07.91          1  
                  29.75     1:02.69 (32.94)     1:35.06 (32.37)     2:08.21 (33.15)
        2:40.91 (32.70)     3:12.52 (31.61)     3:45.29 (32.77)     4:17.85 (32.56)
        4:50.39 (32.54)     5:22.77 (32.38)     5:55.49 (32.72)     6:27.68 (32.19)
        7:00.82 (33.14)     7:34.07 (33.25)     8:07.45 (33.38)     8:40.69 (33.24)
        9:13.68 (32.99)     9:47.08 (33.40)    10:20.98 (33.90)    10:54.51 (33.53)
       11:28.16 (33.65)    12:01.34 (33.18)    12:35.43 (34.09)    13:08.78 (33.35)
       13:42.34 (33.56)    14:15.91 (33.57)    14:50.36 (34.45)    15:23.93 (33.57)
       15:57.95 (34.02)    16:31.52 (33.57)    17:05.20 (33.68)    17:36.39 (31.19)
       18:07.91 (31.52)
  6 Fedorov, Ivan D     18 Suny Geneseo-NI           NT   18:26.07        
                  29.41     1:02.37 (32.96)     1:34.78 (32.41)     2:07.66 (32.88)
        2:39.87 (32.21)     3:12.47 (32.60)     3:45.87 (33.40)     4:19.00 (33.13)
        4:52.00 (33.00)     5:25.59 (33.59)     5:58.04 (32.45)     6:31.46 (33.42)
        7:04.94 (33.48)     7:38.67 (33.73)     8:12.14 (33.47)     8:46.00 (33.86)
        9:20.61 (34.61)     9:53.95 (33.34)    10:28.00 (34.05)    11:02.36 (34.36)
       11:36.36 (34.00)    12:11.04 (34.68)    12:45.95 (34.91)    13:19.47 (33.52)
       13:54.12 (34.65)    14:28.22 (34.10)    15:03.30 (35.08)    15:38.66 (35.36)
       16:13.24 (34.58)    16:47.54 (34.30)    17:21.71 (34.17)    17:55.75 (34.04)
       18:26.07 (30.32)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staso, Noelle K     19 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.76          9  
                  28.17       58.77 (30.60)     1:29.65 (30.88)     1:59.76 (30.11)
  2 Wallisky, Rachel A  19 Suny Geneseo-NI           NT    2:01.33          4  
                  28.66       59.45 (30.79)     1:30.21 (30.76)     2:01.33 (31.12)
  3 Brennan, Maggie     18 Rochester-NI              NT    2:02.09          3  
                  29.00     1:00.27 (31.27)     1:31.65 (31.38)     2:02.09 (30.44)
  4 Weeden, Caity R     20 Rochester-NI              NT    2:03.28          2  
                  29.03     1:00.56 (31.53)     1:32.48 (31.92)     2:03.28 (30.80)
  5 Caldwell, Julia A   20 Suny Geneseo-NI           NT    2:03.39          1  
                  29.38     1:00.88 (31.50)     1:32.66 (31.78)     2:03.39 (30.73)
  6 Dowd, Emma          19 Rochester-NI              NT    2:07.72        
                  30.58     1:03.66 (33.08)     1:36.04 (32.38)     2:07.72 (31.68)
 -- Butler, Alex M      20 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.77        
                  29.24     1:01.66 (32.42)     1:34.73 (33.07)     2:06.77 (32.04)
 -- Reitz, Meghan E     19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:09.90        
                  29.61     1:02.89 (33.28)     1:36.85 (33.96)     2:09.90 (33.05)
 -- Hamazaki, Sakura    19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:12.24        
                  30.59     1:04.76 (34.17)     1:39.41 (34.65)     2:12.24 (32.83)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Mitchell L  20 Suny Geneseo-NI           NT    1:45.89          9  
                  24.64       51.86 (27.22)     1:18.95 (27.09)     1:45.89 (26.94)
  2 Sonheim, Eric W     20 Rochester-NI              NT    1:47.44          4  
                  24.85       52.20 (27.35)     1:19.96 (27.76)     1:47.44 (27.48)
  3 Ruggiero, Joseph A  21 Suny Geneseo-NI           NT    1:49.23          3  
                  25.54       53.11 (27.57)     1:20.70 (27.59)     1:49.23 (28.53)
  4 Feirouz, Eric B     21 Rochester-NI              NT    1:49.36          2  
                  25.37       52.95 (27.58)     1:20.89 (27.94)     1:49.36 (28.47)
  5 Triaszin, Matthew   18 Suny Geneseo-NI           NT    1:50.19          1  
                  25.92       53.70 (27.78)     1:22.03 (28.33)     1:50.19 (28.16)
  6 Yap, Grant          18 Rochester-NI              NT    1:52.09        
                  25.86       53.83 (27.97)     1:22.30 (28.47)     1:52.09 (29.79)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.41          9  
                  28.87     1:00.41 (31.54)                                        
  2 Farchione, Sophia   21 Suny Geneseo-NI           NT    1:02.23          4  
                  30.37     1:02.23 (31.86)                                        
  3 Lennon, Kelly       19 Suny Geneseo-NI           NT    1:02.50          3  
                  30.43     1:02.50 (32.07)                                        
  4 Bartlett, Kelsey    19 Rochester-NI              NT    1:02.61          2  
                  30.52     1:02.61 (32.09)                                        
  5 Shannon, Sydney R   20 Rochester-NI              NT    1:04.27          1  
                  31.10     1:04.27 (33.17)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Virgile, Connor P   22 Rochester-NI              NT      54.46          9  
                  26.67       54.46 (27.79)                                        
  2 Eng, Will           19 Suny Geneseo-NI           NT      54.95          4  
                  26.54       54.95 (28.41)                                        
  3 Modelewski, Matthe  22 Suny Geneseo-NI           NT      55.99          3  
                  27.26       55.99 (28.73)                                        
  4 Barry, Kyle         20 Suny Geneseo-NI           NT      56.57          2  
                  27.14       56.57 (29.43)                                        
  5 Hodge, Andrew       18 Rochester-NI              NT      58.21          1  
                  27.83       58.21 (30.38)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Monica A   20 Rochester-NI              NT    1:09.24          9  
                  32.46     1:09.24 (36.78)                                        
  2 Anich, Annabelle K  20 Suny Geneseo-NI           NT    1:09.97          4  
                  33.22     1:09.97 (36.75)                                        
  3 Thompson, Sophia C  21 Suny Geneseo-NI           NT    1:11.75          3  
                  33.30     1:11.75 (38.45)                                        
  4 Guarnieri, Sofia    19 Rochester-NI              NT    1:13.20          2  
                  33.86     1:13.20 (39.34)                                        
  5 Falletta, Arianna   18 Suny Geneseo-NI           NT    1:14.62          1  
                  35.35     1:14.62 (39.27)                                        
  6 Doll, Maya          19 Rochester-NI              NT    1:18.94        
                  37.84     1:18.94 (41.10)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sampson, Kaz R      20 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.89          9  
                  28.64     1:00.89 (32.25)                                        
  2 Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.35          4  
                  28.88     1:01.35 (32.47)                                        
  3 Davis, Clark J      21 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.86          3  
                  29.45     1:01.86 (32.41)                                        
  4 Markey, Miles W     21 Rochester-NI              NT    1:02.55          2  
                  29.43     1:02.55 (33.12)                                        
  5 Lim, Nicholas       23 Rochester-NI              NT    1:03.92          1  
                  30.93     1:03.92 (32.99)                                        
  6 Dabhade, Arpeet     18 Rochester-NI              NT    1:04.62        
                  30.35     1:04.62 (34.27)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pace, Celeste A     19 Suny Geneseo-NI           NT    2:14.79          9  
                  30.67     1:04.58 (33.91)     1:39.77 (35.19)     2:14.79 (35.02)
  2 Turcotte, Paige     19 Suny Geneseo-NI           NT    2:15.35          4  
                  30.87     1:06.15 (35.28)     1:41.45 (35.30)     2:15.35 (33.90)
  3 Cahalan, Shannon R  21 Rochester-NI              NT    2:17.38          3  
                  31.87     1:06.72 (34.85)     1:41.41 (34.69)     2:17.38 (35.97)
  4 Hilt, Olivia Z      20 Suny Geneseo-NI           NT    2:18.86          2  
                  30.96     1:06.15 (35.19)     1:43.01 (36.86)     2:18.86 (35.85)
  5 Kochek, Carolyn     18 Rochester-NI              NT    2:22.29          1  
                  31.71     1:07.27 (35.56)     1:44.08 (36.81)     2:22.29 (38.21)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Sean E   18 Suny Geneseo-NI           NT    2:01.60          9  
                  27.61       59.61 (32.00)     1:31.22 (31.61)     2:01.60 (30.38)
  2 Domanico, Edward K  18 Rochester-NI              NT    2:02.99          4  
                  28.84       59.83 (30.99)     1:30.77 (30.94)     2:02.99 (32.22)
  3 Schwinn, Elliot J   22 Rochester-NI              NT    2:03.69          3  
                  27.53       59.43 (31.90)     1:31.46 (32.03)     2:03.69 (32.23)
  4 Schubert, Jon H     21 Rochester-NI              NT    2:06.34          2  
                  29.23     1:00.82 (31.59)     1:33.47 (32.65)     2:06.34 (32.87)
  5 Coleman, Harper J   21 Suny Geneseo-NI           NT    2:08.88          1  
                  28.27       59.95 (31.68)     1:34.17 (34.22)     2:08.88 (34.71)
  6 Shemet, Charlie F   18 Suny Geneseo-NI           NT    2:11.91        
                  28.51     1:00.89 (32.38)     1:35.93 (35.04)     2:11.91 (35.98)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Osula, Deidra       18 Suny Geneseo-NI           NT      24.11          9  
  2 Knight, Maddie P    19 Suny Geneseo-NI           NT      25.49          4  
  3 Selznick, Becca E   22 Rochester-NI              NT      25.88          3  
  4 Shemet, Nancy K     21 Suny Geneseo-NI           NT      26.06          2  
  5 Berkhof, Lucia      18 Rochester-NI              NT      26.66          1  
  6 Saliba, Madison D   21 Rochester-NI              NT      28.29        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Harry C    20 Suny Geneseo-NI           NT      21.92          9  
  2 Ruggiero, Joseph A  21 Suny Geneseo-NI           NT      22.72          4  
  3 Jakubiak, Alex      18 Suny Geneseo-NI           NT      22.77          3  
  4 Klar-Chaudhuri, Ra  19 Rochester-NI              NT      22.80          2  
  5 Aronson, Danny B    21 Rochester-NI              NT      22.96          1  
  6 Steve, Paul W       21 Rochester-NI              NT      23.79        
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staso, Noelle K     19 Suny Geneseo-NI           NT      55.35          9  
                  26.89       55.35 (28.46)                                        
  2 Selznick, Becca E   22 Rochester-NI              NT      55.63          4  
                  27.01       55.63 (28.62)                                        
  3 Knight, Maddie P    19 Suny Geneseo-NI           NT      56.53          3  
                  27.52       56.53 (29.01)                                        
  4 Lennon, Kelly       19 Suny Geneseo-NI           NT      56.61          2  
                  27.27       56.61 (29.34)                                        
  5 Gelb, Nicole        19 Rochester-NI              NT      58.93          1  
                  27.56       58.93 (31.37)                                        
  6 Kearney, Shannon    19 Rochester-NI              NT    1:00.00        
                  28.58     1:00.00 (31.42)                                        
 -- Thompson, Sophia C  21 Suny Geneseo-NI           NT     X57.63        
                  27.70       57.63 (29.93)                                        
 -- Mack, Megan R       22 Suny Geneseo-NI           NT     X58.29        
                  28.19       58.29 (30.10)                                        
 -- Butler, Alex M      20 Suny Geneseo-NI           NT     X58.59        
                  28.14       58.59 (30.45)                                        
 -- Reitz, Meghan E     19 Suny Geneseo-NI           NT   X1:00.12        
                  29.13     1:00.12 (30.99)                                        
 -- Hamazaki, Sakura    19 Suny Geneseo-NI           NT   X1:00.88        
                  29.60     1:00.88 (31.28)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, Will           19 Suny Geneseo-NI           NT      48.41          9  
                  23.38       48.41 (25.03)                                        
  2 Modelewski, Matthe  22 Suny Geneseo-NI           NT      48.80          4  
                  23.47       48.80 (25.33)                                        
  3 Sonheim, Eric W     20 Rochester-NI              NT      49.41          3  
                  24.04       49.41 (25.37)                                        
  4 Villafranca, Evan   22 Rochester-NI              NT      49.96          2  
                  23.79       49.96 (26.17)                                        
  5 Jakubiak, Alex      18 Suny Geneseo-NI           NT      50.20          1  
                  24.36       50.20 (25.84)                                        
  6 Feirouz, Eric B     21 Rochester-NI              NT      50.50        
                  23.96       50.50 (26.54)                                        
 -- Wilson, John D      20 Suny Geneseo-NI           NT     X49.80        
                  23.91       49.80 (25.89)                                        
 -- Dennis, Josh R      20 Rochester-NI              NT     X51.46        
                  24.64       51.46 (26.82)                                        
 -- Towers, Connor D    18 Suny Geneseo-NI           NT     X51.86        
                  24.62       51.86 (27.24)                                        
 -- Shemet, Charlie F   18 Suny Geneseo-NI           NT     X53.90        
                  25.64       53.90 (28.26)                                        
 -- Farago, Matt K      20 Suny Geneseo-NI           NT     X54.05        
                  25.26       54.05 (28.79)                                        
 -- Fedorov, Ivan D     18 Suny Geneseo-NI           NT     X57.69        
                  27.57       57.69 (30.12)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI           NT    2:11.32          9  
                  30.88     1:04.39 (33.51)     1:38.36 (33.97)     2:11.32 (32.96)
  2 Bartlett, Kelsey    19 Rochester-NI              NT    2:12.50          4  
                  32.26     1:06.43 (34.17)     1:39.96 (33.53)     2:12.50 (32.54)
  3 Caldwell, Julia A   20 Suny Geneseo-NI           NT    2:14.63          3  
                  32.04     1:06.03 (33.99)     1:40.61 (34.58)     2:14.63 (34.02)
  4 Farchione, Sophia   21 Suny Geneseo-NI           NT    2:17.80          2  
                  32.21     1:06.49 (34.28)     1:42.36 (35.87)     2:17.80 (35.44)
  5 Shannon, Sydney R   20 Rochester-NI              NT    2:19.05          1  
                  33.58     1:08.74 (35.16)     1:44.48 (35.74)     2:19.05 (34.57)
  6 Saliba, Madison D   21 Rochester-NI              NT    2:19.81        
                  33.40     1:08.90 (35.50)     1:44.71 (35.81)     2:19.81 (35.10)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Mitchell L  20 Suny Geneseo-NI           NT    1:55.66          9  
                  27.37       56.74 (29.37)     1:26.59 (29.85)     1:55.66 (29.07)
  2 Virgile, Connor P   22 Rochester-NI              NT    2:00.00          4  
                  28.17       58.91 (30.74)     1:29.22 (30.31)     2:00.00 (30.78)
  3 Davis, Clark J      21 Suny Geneseo-NI           NT    2:01.99          3  
                  28.39       59.33 (30.94)     1:30.80 (31.47)     2:01.99 (31.19)
  4 Barry, Kyle         20 Suny Geneseo-NI           NT    2:03.80          2  
                  28.24       59.16 (30.92)     1:31.31 (32.15)     2:03.80 (32.49)
  5 Hodge, Andrew       18 Rochester-NI              NT    2:08.03          1  
                  28.55     1:00.19 (31.64)     1:33.72 (33.53)     2:08.03 (34.31)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turcotte, Paige     19 Suny Geneseo-NI           NT    2:28.16          9  
                  33.87     1:12.50 (38.63)     1:50.34 (37.84)     2:28.16 (37.82)
  2 Pace, Celeste A     19 Suny Geneseo-NI           NT    2:28.71          4  
                  33.76     1:12.92 (39.16)     1:51.15 (38.23)     2:28.71 (37.56)
  3 Jackson, Monica A   20 Rochester-NI              NT    2:29.89          3  
                  34.13     1:12.13 (38.00)     1:50.36 (38.23)     2:29.89 (39.53)
  4 Anich, Annabelle K  20 Suny Geneseo-NI           NT    2:34.20          2  
                  34.46     1:12.69 (38.23)     1:53.14 (40.45)     2:34.20 (41.06)
  5 Cook, Anna          19 Rochester-NI              NT    2:40.95          1  
                  36.83     1:16.59 (39.76)     1:58.36 (41.77)     2:40.95 (42.59)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI           NT    2:15.76          9  
                  32.47     1:06.83 (34.36)     1:41.28 (34.45)     2:15.76 (34.48)
  2 Markey, Miles W     21 Rochester-NI              NT    2:16.23          4  
                  32.29     1:06.88 (34.59)     1:41.89 (35.01)     2:16.23 (34.34)
  3 Weidman, Eric J     20 Rochester-NI              NT    2:17.85          3  
                  31.94     1:07.52 (35.58)     1:42.83 (35.31)     2:17.85 (35.02)
  4 Lim, Nicholas       23 Rochester-NI              NT    2:19.24          2  
                  32.18     1:07.59 (35.41)     1:43.68 (36.09)     2:19.24 (35.56)
  5 Sampson, Kaz R      20 Suny Geneseo-NI           NT    2:19.26          1  
                  30.80     1:06.61 (35.81)     1:43.04 (36.43)     2:19.26 (36.22)
  6 Towers, Connor D    18 Suny Geneseo-NI           NT    2:27.51        
                  33.11     1:09.39 (36.28)     1:48.34 (38.95)     2:27.51 (39.17)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M      21 Suny Geneseo-NI           NT    5:13.53          9  
                  27.86       58.03 (30.17)     1:29.20 (31.17)     2:00.78 (31.58)
        2:32.70 (31.92)     3:04.71 (32.01)     3:36.94 (32.23)     4:09.37 (32.43)
        4:41.68 (32.31)     5:13.53 (31.85)                                        
  2 Wallisky, Rachel A  19 Suny Geneseo-NI           NT    5:21.37          4  
                  29.88     1:02.28 (32.40)     1:34.56 (32.28)     2:06.97 (32.41)
        2:39.68 (32.71)     3:12.35 (32.67)     3:44.83 (32.48)     4:17.39 (32.56)
        4:49.48 (32.09)     5:21.37 (31.89)                                        
  3 Brennan, Maggie     18 Rochester-NI              NT    5:29.14          3  
                  29.85     1:02.64 (32.79)     1:35.40 (32.76)     2:08.75 (33.35)
        2:42.22 (33.47)     3:15.48 (33.26)     3:48.80 (33.32)     4:22.59 (33.79)
        4:56.56 (33.97)     5:29.14 (32.58)                                        
  4 Weeden, Caity R     20 Rochester-NI              NT    5:33.37          2  
                  31.22     1:04.93 (33.71)     1:38.93 (34.00)     2:13.27 (34.34)
        2:47.34 (34.07)     3:21.12 (33.78)     3:54.95 (33.83)     4:28.31 (33.36)
        5:01.39 (33.08)     5:33.37 (31.98)                                        
  5 Jaimes, Linda G     18 Suny Geneseo-NI           NT    5:35.07          1  
                  30.65     1:04.18 (33.53)     1:38.23 (34.05)     2:12.56 (34.33)
        2:46.83 (34.27)     3:21.18 (34.35)     3:55.30 (34.12)     4:29.14 (33.84)
        5:02.89 (33.75)     5:35.07 (32.18)                                        
  6 Doll, Maya          19 Rochester-NI              NT    5:52.91        
                  32.24     1:07.48 (35.24)     1:43.00 (35.52)     2:18.85 (35.85)
        2:55.13 (36.28)     3:30.95 (35.82)     4:06.53 (35.58)     4:42.31 (35.78)
        5:18.27 (35.96)     5:52.91 (34.64)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Sean E   18 Suny Geneseo-NI           NT    4:51.70          9  
                  26.73       55.81 (29.08)     1:25.39 (29.58)     1:54.85 (29.46)
        2:24.41 (29.56)     2:54.02 (29.61)     3:23.53 (29.51)     3:52.87 (29.34)
        4:22.65 (29.78)     4:51.70 (29.05)                                        
  2 Schwinn, Elliot J   22 Rochester-NI              NT    4:57.49          4  
                  26.96       56.32 (29.36)     1:25.79 (29.47)     1:55.62 (29.83)
        2:25.28 (29.66)     2:55.27 (29.99)     3:25.54 (30.27)     3:56.06 (30.52)
        4:26.81 (30.75)     4:57.49 (30.68)                                        
  3 Mattera, Matthew B  20 Suny Geneseo-NI           NT    5:00.47          3  
                  26.83       56.21 (29.38)     1:25.97 (29.76)     1:56.25 (30.28)
        2:26.91 (30.66)     2:57.36 (30.45)     3:28.27 (30.91)     3:59.61 (31.34)
        4:30.38 (30.77)     5:00.47 (30.09)                                        
  4 Domanico, Edward K  18 Rochester-NI              NT    5:07.25          2  
                  28.25       58.87 (30.62)     1:29.65 (30.78)     2:00.62 (30.97)
        2:31.97 (31.35)     3:03.17 (31.20)     3:33.75 (30.58)     4:05.24 (31.49)
        4:36.69 (31.45)     5:07.25 (30.56)                                        
  5 Bethlendy, Liam     19 Rochester-NI              NT    5:12.80          1  
                  27.98       58.17 (30.19)     1:29.45 (31.28)     2:01.18 (31.73)
        2:32.95 (31.77)     3:04.79 (31.84)     3:36.72 (31.93)     4:08.94 (32.22)
        4:41.29 (32.35)     5:12.80 (31.51)                                        
  6 Coleman, Harper J   21 Suny Geneseo-NI           NT    5:19.01        
                  27.92       58.75 (30.83)     1:30.91 (32.16)     2:03.50 (32.59)
        2:36.26 (32.76)     3:09.19 (32.93)     3:42.12 (32.93)     4:14.80 (32.68)
        4:47.26 (32.46)     5:19.01 (31.75)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Osula, Deidra       18 Suny Geneseo-NI           NT      59.10          9  
                  28.08       59.10 (31.02)                                        
  2 Jackson, Monica A   20 Rochester-NI              NT    1:01.11          4  
                  28.48     1:01.11 (32.63)                                        
  3 Palmer, Megan L     19 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.28          3  
                  30.12     1:01.28 (31.16)                                        
  4 Minigell, Tess M    21 Rochester-NI              NT    1:04.43          2  
                  30.27     1:04.43 (34.16)                                        
  5 Kochek, Carolyn     18 Rochester-NI              NT    1:05.58          1  
                  31.17     1:05.58 (34.41)                                        
  6 Lennon, Kelly       19 Suny Geneseo-NI           NT    1:06.81        
                  30.75     1:06.81 (36.06)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, John D      20 Suny Geneseo-NI           NT      52.90          9  
                  25.12       52.90 (27.78)                                        
  2 Triaszin, Matthew   18 Suny Geneseo-NI           NT      54.32          4  
                  25.40       54.32 (28.92)                                        
  3 Harkins, Harry C    20 Suny Geneseo-NI           NT      54.37          3  
                  25.26       54.37 (29.11)                                        
  4 Steve, Paul W       21 Rochester-NI              NT      55.22          2  
                  26.12       55.22 (29.10)                                        
  5 Klar-Chaudhuri, Ra  19 Rochester-NI              NT      55.61          1  
                  25.71       55.61 (29.90)                                        
  6 Schubert, Jon H     21 Rochester-NI              NT      59.42        
                  28.37       59.42 (31.05)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cook, Anna          19 Rochester-NI              NT    2:20.08          9  
                  29.90     1:06.73 (36.83)     1:47.48 (40.75)     2:20.08 (32.60)
  2 Cahalan, Shannon R  21 Rochester-NI              NT    2:23.07          4  
                  31.04     1:06.33 (35.29)     1:49.22 (42.89)     2:23.07 (33.85)
 -- Pace, Celeste A     19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:12.59        
                  29.70     1:05.27 (35.57)     1:43.75 (38.48)     2:12.59 (28.84)
 -- Hilt, Olivia Z      20 Suny Geneseo-NI           NT   X2:16.37        
                  29.31     1:04.10 (34.79)     1:43.87 (39.77)     2:16.37 (32.50)
 -- Falletta, Arianna   18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:16.40        
                  29.87     1:05.82 (35.95)     1:45.13 (39.31)     2:16.40 (31.27)
 -- Shemet, Nancy K     21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:16.58        
                  30.63     1:04.53 (33.90)     1:46.43 (41.90)     2:16.58 (30.15)
 -- Turcotte, Paige     19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:18.54        
                  30.94     1:08.07 (37.13)     1:46.35 (38.28)     2:18.54 (32.19)
 -- Thompson, Sophia C  21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:21.51        
                  30.10     1:06.50 (36.40)     1:47.72 (41.22)     2:21.51 (33.79)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schwinn, Elliot J   22 Rochester-NI              NT    2:05.38          9  
                  26.58     1:00.33 (33.75)     1:36.40 (36.07)     2:05.38 (28.98)
  2 Dabhade, Arpeet     18 Rochester-NI              NT    2:06.27          4  
                  27.25     1:00.20 (32.95)     1:36.81 (36.61)     2:06.27 (29.46)
  3 Feirouz, Eric B     21 Rochester-NI              NT    2:07.48          3  
                  26.90     1:00.29 (33.39)     1:38.05 (37.76)     2:07.48 (29.43)
 -- Phelps, Mitchell L  20 Suny Geneseo-NI           NT   X1:59.94        
                  25.20       55.95 (30.75)     1:32.66 (36.71)     1:59.94 (27.28)
 -- Davis, Clark J      21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:00.48        
                  26.43       57.27 (30.84)     1:32.58 (35.31)     2:00.48 (27.90)
 -- Towers, Connor D    18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:06.51        
                  29.06     1:00.96 (31.90)     1:36.71 (35.75)     2:06.51 (29.80)
 -- Barry, Kyle         20 Suny Geneseo-NI           NT   X2:07.30        
                  26.52       59.26 (32.74)     1:38.50 (39.24)     2:07.30 (28.80)
 -- Shemet, Charlie F   18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:11.72        
                  27.65     1:00.92 (33.27)     1:40.50 (39.58)     2:11.72 (31.22)
 -- Wun, James T        18 Suny Geneseo-NI           NT   X2:12.89        
                  29.14     1:04.95 (35.81)     1:41.78 (36.83)     2:12.89 (31.11)
 -- Farago, Matt K      20 Suny Geneseo-NI           NT   X2:17.14        
                  26.59     1:01.62 (35.03)     1:44.40 (42.78)     2:17.14 (32.74)
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Rochester-NI  'A'                  NT    1:42.92         11  
     1) Gelb, Nicole 19                 2) Guarnieri, Sofia 19            
     3) Weeden, Caity R 20              4) Selznick, Becca E 22           
                  26.12       51.87 (25.75)     1:17.45 (25.58)     1:42.92 (25.47)
  2 University of Rochester-NI  'B'                  NT    1:46.62          4  
     1) Kearney, Shannon 19             2) Brennan, Maggie 18             
     3) Brzac, Emily 19                 4) Berkhof, Lucia 18              
                  27.37       54.06 (26.69)     1:20.20 (26.14)     1:46.62 (26.42)
  3 University of Rochester-NI  'C'                  NT   x1:51.01        
     1) Dowd, Emma 19                   2) Bartlett, Kelsey 19            
     3) Saliba, Madison D 21            4) Shannon, Sydney R 20           
                  27.64       56.07 (28.43)     1:24.29 (28.22)     1:51.01 (26.72)
 -- Suny Geneseo-NI  'A'                             NT   X1:38.91        
     1) Staso, Noelle K 19              2) Knight, Maddie P 19            
     3) Lennon, Kelly 19                4) Osula, Deidra 18               
                  25.60       50.27 (24.67)     1:15.29 (25.02)     1:38.91 (23.62)
 -- Suny Geneseo-NI  'B'                             NT   X1:43.74        
     1) Anich, Annabelle K 20           2) Coates, Kiersten L 20          
     3) Caldwell, Julia A 20            4) Butler, Alex M 20              
                  26.13       51.39 (25.26)     1:17.29 (25.90)     1:43.74 (26.45)
 -- Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   X1:47.66        
     1) Jaimes, Linda G 18              2) Wallisky, Rachel A 19          
     3) Mack, Megan R 22                4) Nasky, Nancy M 21              
                  27.69       54.57 (26.88)     1:20.84 (26.27)     1:47.66 (26.82)
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Rochester-NI  'A'                  NT    1:30.62         11  
     1) Villafranca, Evan J 22          2) Sonheim, Eric W 20             
     3) Klar-Chaudhuri, Raahi 19        4) Aronson, Danny B 21            
                  23.13       45.88 (22.75)     1:08.08 (22.20)     1:30.62 (22.54)
  2 University of Rochester-NI  'B'                  NT    1:32.62          4  
     1) Virgile, Connor P 22            2) Yap, Grant 18                  
     3) Markey, Miles W 21              4) Dennis, Josh R 20              
                  23.48       46.28 (22.80)     1:08.93 (22.65)     1:32.62 (23.69)
  3 University of Rochester-NI  'C'                  NT   x1:37.17        
     1) Dabhade, Arpeet T 18            2) Hodge, Andrew 18               
     3) Lim, Nicholas 23                4) Bethlendy, Liam 19             
                  24.78       48.99 (24.21)     1:13.07 (24.08)     1:37.17 (24.10)
 -- Suny Geneseo-NI  'A'                             NT   X1:26.03        
     1) Eng, Will 19                    2) Modelewski, Matthew 22         
     3) Ruggiero, Joseph A 21           4) Harkins, Harry C 20            
                  22.14       43.38 (21.24)     1:04.89 (21.51)     1:26.03 (21.14)
 -- Suny Geneseo-NI  'B'                             NT   X1:30.87        
     1) Wilson, John D 20               2) Sampson, Kaz R 20              
     3) Jakubiak, Alex 18               4) McClellan, Sean E 18           
                  23.40       45.79 (22.39)     1:07.96 (22.17)     1:30.87 (22.91)
 -- Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   X1:37.43        
     1) Triaszin, Matthew V 18          2) Mattera, Matthew B 20          
     3) Fedorov, Ivan D 18              4) Shemet, Charlie F 18           
                  23.40       47.22 (23.82)     1:13.25 (26.03)     1:37.43 (24.18)
 
Event 29  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vadala, Alyssa      22 Suny Geneseo-NI           NP     478.85          9  
  2 Reichman, Samantha  20 Suny Geneseo-NI           NP     475.40          4  
  3 Coates, Kiersten L  20 Suny Geneseo-NI           NP     435.30          3  
  4 Bowers, Andreanna   22 Rochester-NI              NP     409.95          2  
 -- Cornelia, Daniella  18 Suny Geneseo-NI           NP    X393.60        
 -- Dobbertin, Shelby   18 Suny Geneseo-NI           NP    X370.15        
 
Event 30  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Corey R      18 Suny Geneseo-NI           NP     492.80          9  
  2 Savchik, Stephen    20 Rochester-NI              NP     476.45          4  
  3 Wilcox, Ben         18 Suny Geneseo-NI           NP     454.75          3  
  4 Hopson, Adam        18 Rochester-NI              NP     422.50          2  
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Samantha  20 Suny Geneseo-NI           NP     530.85          9  
  2 Vadala, Alyssa      22 Suny Geneseo-NI           NP     525.55          4  
  3 Coates, Kiersten L  20 Suny Geneseo-NI           NP     498.55          3  
  4 Bowers, Andreanna   22 Rochester-NI              NP     403.15          2  
 -- Cornelia, Daniella  18 Suny Geneseo-NI           NP    X442.90        
 -- Dobbertin, Shelby   18 Suny Geneseo-NI           NP    X418.35        
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Corey R      18 Suny Geneseo-NI           NP     547.40          9  
  2 Savchik, Stephen    20 Rochester-NI              NP     502.10          4  
  3 Wilcox, Ben         18 Suny Geneseo-NI           NP     454.90          3  
  4 Hopson, Adam        18 Rochester-NI              NP     402.70          2  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Suny Geneseo                        198   2. University of Rochester              92
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Suny Geneseo                        181   2. University of Rochester             112